Το πιο χάλια live που έχετε δει;

Ρίχτε

Τον jim_lick που τον εχουμε και εδω ως μελος …
Ο τυπος κοιμοταν σε μια πολυθρονα με το μπασο αγκαλια …
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σοβαρα τωρα manowar στο σταδιο ειρηνης και φιλιας . πανε τα λεφτουδακια μου δεν τα επαιρνα σουβλακια καλυτερα ?

queensryche sto astoria…pou pate agoria mou?skotoste ton kitharista!

Χάλια συναυλία οι Ryche?

FATES WARNING PERIODIA …GREY

YPNE POY PERNEIS TA PAIDIA .O MATHEOS GIATI DEN PAIRNEI KANA KITHARISTA GIA SOLO?

nai xalia oi ryche live sto astoria…isoun?an isoun tha simfonouses…an oxi aplos min apantas…o ixos tou kitharista tous pou parepiptontos den itan o de garmo,aparadektos…skilovarethika!ke milao sigekrimena gia to astoria persi to kalokeri…i ve pull the tapeworm out of my ass and i m about to stick it in yours!petagese kiolas…

κουλαρισε λιγο chk_chillin , μια ερωτηση εκανε ο ανθρωπος … εξεφρασε μια απορια … οχι απο τα μουτρα .

ego ime cool…ke apantao ston idio tono pou mou miloun…ke ego mia apantisi edosa sto erotima tou ke oi eksipnades tou styl pull the tapeworm outta your ass na leipoun…an diavasis tin apantisi pou mou edose kalitera malon aftos tha prepei na afisi ton kolo mou isixo! 8)

mporo na miliso ke gia tis kaliteres sinavlies?whitesnake ke metallica to 94…aaaa molis me pliroforisan oti afti ine i ipografi sou kyrie…na me sinxoris nomiza oti apefthinosoun se mena… :frowning: ke sinexizo… mporoun na erthoun oi hardline meta to kalokeri?

No comment… Έλεος…

Προς chk_chillin: Να λείπει η ειρωνία, καλώς; Μια χαρά τα πάμε μέχρι τώρα, δεν χρειάζονται ούτε υποδείξεις ούτε κακόβουλα σχόλια. Η απορία του UnHoLyMaRtYr για το αν οι 'Ryche έδωσαν χάλια συναυλία δεν είναι αφορμή για καυγάδες.

mporo na miliso ke gia tis kaliteres sinavlies?whitesnake ke metallica to 94…

Καλό θα ήταν επίσης να απαντούμε στο αντίστοιχο topic…

Μην πυροβολατε τον Hola ρε !!!

Το χειροτερο live που εχω δει ειναι Helloween στο Λονδινο πριν δυο τρια χρονια.
Μου την εσπασε ο Weikath, το ατομο ηταν μεγαλο ποζερι σε αυτη τη συναυλια. Αλλα και μουσικα ηταν πολυ μετριοι χωρις να προκαλεσουν το ενδιαφερον.
Ασε που ο Deris σκοτωσε ολα τα κλασικα τους κομματια.
Anyway, τους εχω δει σε video και ειναι πολυ καλυτεροι, αλλα δεν παυει να ειναι το χειροτερο Live που εχω δει, μια και απογοητευτηκα επειδη περιμενα πολυ περισσοτερα.

vasika eksartatai apo to ti ennoei kaneis otan leei xalia…ki ego persi pou eida sentenced me lacuna coil,gelousa stin kirioleksia me tin poseria ton lc,mou fanikan poli varetoi-alla auto einai kathara thema prosopikou goustou giati kata ta alla epaiksan para poli kala kai demena kai i scabia exei poli kaliteri foni live-opote ti ennoume otan leme xalia live?nomizo oti den exo paei akomi se ena poli xalia live apo "paiktikis"apopseos…

Χρυσα μου καλημερα … για μενα οταν λεμε χαλια live εννοουμε οτι πηγες να δεις καποιους , που δισκογραφικα “λενε” μα απο ζωντανη παρουσια στη σκηνη , ειναι “μαπα”

Οταν αναφερθηκα πιο πανω στους manowar στο σταδιο ειρηνης και φιλιας ηταν για τους εξης λογους .

  1. ο πιο χαλια ηχος που εχω ακουσει ποτε στη ζωη μου …
  2. στη μιαμιση ωρα που ηταν στο stage τη μιση ωρα παιξανε … την 1 ωρα μιλαγανε για το πολεμο που τους κανανε οι εταιρειες κλπ κλπ και αντι για encore ανεβασανε κατι γκομενακια και τα κωλοχεριαζανε με τη σημασια της λεξεως .

αυτο που μου εμεινε απο τη συναυλια ,1.ηταν οτι ειδα κατι κολλητους απο τη θεσσαλονικη και τα λεγαμε … οσο μπορουσαμε τουλαχιστον γιατι ειχαμε κουφαθει . 2, ο πονοκεφαλος που ειχα ολο το υπολοιπο βραδυ.

kala,giauti ti sinaulia exo akousei ta xilia miria asxima!
prepei na itan foveri ebeiria…!

ναι μετα απο αυτο ανδρωθηκα … :lol:

haaaaaahh :lol: :lol: :lol:

Ηταν η πληρης απομυθοποιηση των MANOWAR, οι οποιοι μεχρι τοτε ηταν οι κυριοι εκφραστες του DEATH TO FALSE METAL, που τοσο διαχρονικο και δημοφιλες εχει γινει (μονο στην Ελλαδα βεβαια)… Ακολουθως ολοι οι real metallers εβαλαν τα σπαθια και τα γουνινα pampers στην ντουλαπα (για τις αποκριες) και εβγαλαν τις πενταλφες…
ΥΓ1. Τουλαχιστον οι MANOWAR μεχρι το KINGS OF METAL ηταν οντως βασιλιαδες μουσικα, ο ιδανικος συνδυασμος BLACK SABBATH, RAINBOW στο μεταλλικοτερο…
ΟΧΙ 5 φαλτσα ριφ και καποια ουλιαχτα του σκυλου που δεν εχω…

to kalo stous manowar ine oti den plirosame na mpoume,alla ke o pitsirikas mprosta mas me ton frikarismeno patera tou pou kapnize gia na kseperasi tin friki…tin sinavlia isa pou tin parakolouthisa ke malista sikothika ke noris giati me ixe piasei naftia…apo tis malakies pou akouga!