Ποια ή ποιες μπάντες επιθυμείτε ΔΙΑΚΑΩΣ να δείτε live;

Prwta apo ola kalws sas vrika paides. Etsi gia to kalo :stuck_out_tongue: eipa na ksekinisw kai egw ena thread. Exoume kai leme…

AC/DC, Slayer (min vrisete den eixa paei sto rockwave otan eixan erthei), Fifth Angel (AN kanoun pote reunion), Wintersun, Overkill (THRAAAAAAAAAAAASH!), Possessed (otan ematha oti paizoun sto Wacken fetos epatha ena sok), Judas Priest. Aftes vasika alla stantar iparxoun kai polles alles… 8) :slight_smile:

Τρία είναι τα τόπ απωθημένα μου να δω οπωσδήποτε live:

David Bowie (τον Ιούλιο του 1996 που είχε παίξει μαζί με Lou Reed και Elvis Costello δεν είχα μπορέσει να πάω, ήμουν φοιτητής και είχα εξεταστική τότε :cry: )

Νeil Young (να είμαι καλά, πρώτα από όλα, και να αξιωθώ να δω αυτόν τον ΘΡΥΛΟ live [-o< :papas: )

Tom Waits (αυτός κι αν είναι ο διακαής μου πόθος!!! [-o< :papas: :smiley: )

Εγω μετα τους METALLICA φετος μια μπαντα θελω παση θυσια να δω…Δεν ειναι καθολου προτοτυπο αλλα προειδοποιω…ΣΚΟΤΩΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ…
[SIZE=“7”]AC/DC :metal: [/SIZE]

AC/DC
PINK FLOYD
OZZY OSBOURNE
KISS (original me makeup)
RAMONES :cry:

Possessed είναι μουφα re-union, ειναι μονο ο τραγουδιστης και ολοι οι υπολοιποι ειναι μελη απο ενα αλλο γκρουπ, ετσι πιο συγχρονο…

ον τοπικ

Μεταλλικα αργκ
Φιλντς Οφ Δε Νεφιλιμ
Ραμμσταην

και καποια μεγαλα ονοματα οπως Αεροσμιθ, Γιου2, Μοτλεη Κρου, Μπαουι κτλ πιο πολυ για την φαση, οχι γιατι τρελαινομαι για την μουσικη τους (γουσταρω βεβαια ε )

Down, Black Sabbath, Bolt Thrower

Να έρθει στο Ελλάντα το πακέτο Porcupine Tree-3 που είναι ήδη σε περιοδεία μου φαίνεται… Επίσης να έρθουν οι muse (ναι καλά…)

Νeil Young
Allman Brothers Band
Gov’t Mule
Blues Brothers Band :blues:
Joe Bonamassa
RHCP

[SIZE=“7”]MINISTRY[/SIZE]

Fear Factory
Wolverine
Lamb Of God
Neurosis
Green Carnation

Θα ήθελα να δώ τις μπάντες που θα εμφανίζονται στο rockwave 2008 που θα αποτελείται από μία Βρετανική και μία Αμερικανική μέρα.

U2
Muse
Radiohead
Arctic Monkeys

και

Red hot chilli peppers
REM
Killers
Interpol
Arcade fire (Νταξει Καναδοί είναι αλλά μπαίνουν στο lineup)

ΕΛΑ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ!!!8)

Eπιτέλους άλλος ένας εκτός από εμένα που θέλει να δεί Mule και Αllmans στην Ελλάδα!
Oi Allmans δυστυχώς δεν παίζουν πιά Ευρώπη, για τους Mule το παλέυουμε όμως:wink:
Εδώ και 2 χρόνια παίζουν Ευρώπη, εδώ έπαιξαν 2 βράδια στην Βαρσοβία…

Βonamassa επίσης καλή φάση, επίσης έπαιξε Ευρώπη φέτος, όπως και οι ZZ Top και ο Derek Trucks.

Υπάρχουν άραγε και άλλοι στο φόρουμ που τα ακούνε αυτά;

Εκδηλωθείτε ρε :smiley:

Αναρωτιέμαι τους κανόνες γιατί τους έχουμε βάλει.
Πως είναι δυνατόν στο σημείο που βρίσκονται να μην τους δει κάποιος.

Πρώτον λοιπόν Manoli, επειδή δε σκοπεύεις να τους διαβάσεις απ’ ότι φαίνεται: Γράφουμε με ελληνικά και όχι greeklish. Δεύτερο, ψάχνουμε μήπως υπάρχει αντίστοιχο τόπικ. Στην προκειμένη υπάρχουν αρκετά, οπότε να δύο από αυτά για να συνεχίσουμε εκεί:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=97
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=523