Το καλυτερο live

… και το χειροτερο!! ποιο συγκροτημα πιστευετε πως κανει το καλυτερο live και ποιο το χειροτερο??:smiley:

τα καλυτερα live νομιζω οτι τα κανουν οι maiden.ολο το συγκροτημα βγαζει απιστευτη ενεργεια.βεβαια αυτο ειναι αναλογο με το τι περιμενει κανεις απο ενα live.δεν νομιζω να υπαρχει συγκροτημα που κανει το χειροτερο.απλως τυχαινει μερικες φορες σε πολλα συγκροτηματα να μην εχουν καλη αποδοση .αλλα και παλι ολα εξαρτονται απο το τι περιμενει να δει κανεις.

Κατα κοινή παραδοχή οι Queen στο Γουέμπλει στο Live Aid του 85. Παίξαν για 17 λεπτά αλλά θεωρείται μια απο τις καλύτερες ροκ εμφανίσεις ολων των εποχών και δικαιολογημένα έκλεψαν την παράσταση (οπως έγραφαν και εφημερίδες - εγχωριες και μη- της εποχής)

ψιλο ακυρο τοπικ
υπαρχουν μπαντες σημερα που προσφερουν απιστευτα σοου,αλλα δεν αρεσει σε πολλους η μουσικη τους
και υπαρχουν μπαντες που παιζουν γαματα,αλλα απο σοου μηδεν!

οπωτε…

Το καλυτερο Live ? Δηλαδη γενικα ποιες μπαντες κανουν καλα Live ?

Το καλύτερο live το κάνει η αγαπημένη μπάντα του καθενός…αυτό είναι το μόνο στάνταρ…
Όσο για το χειροτερο…1000δες μπάντες διεκδικούν τον τίτλο…:stuck_out_tongue:

To καλύτερο live είναι αυτό των Tsopana Rave στην πλατεία Κλαυθμώνος πριν καμμιά 3αρα χρόνια.

νομίζω υπάρχει ήδη τέτοιο topic,νομίζω μπάντα ε

Οτι live εχουν κανει οι …
[SIZE=“7”]LED ZEPPELIN[/SIZE]

Accept - Staying A Life (1990) . Το καλυτερο live των Accept και ενα απο τα καλυτερα live πουχω ακουσει .Οσοι γουσταρουν Accept και δεν τοχουν ακουσει δεν ξερουν τη χανουν . Χαρακτηριστικο μπαντας που live ηταν 5 φορες καλυτερη απο τα studio album . Το συνιστω σε ολους . Πραγατικα αξιζει .

που το βρισκεις αυτο? εγω απο Accept εχω βρει μονο το Metal Blast From The Past…