Γιάννης Αγγελάκας & Νίκος Βελιώτης Live στο Κύτταρο

Παιδια σημερα και αυριο εχουν συναυλια στο κυτταρο…
εγω αυριο θα παω(βρεξει χιονισει:D )…
τι εχετε να πειτε…
εχουν και το νεο σιντι(που εμενα μου αρεσε πολυ!!)…

ναι αλλά μάλλον χρειάζεται καφεδάκος πριν ή ξάνα ξυράφι μαζί ε:D

Κι εμένα μου άρεσε πολύ το τελευταίο άλμπουμ τους. Ίσως ψήσω έναν κολλητό που είναι τρελαμένος με Αγγελάκα να πάμε.

υγ. Αυτός ο “Αγγέλας” ποιος είναι;;;:D:p

ελα ρε…μια χαρα ειναι ο δισκος…θα προτημουσα να τον δω με τους επισκεπτες(μιας και μεχρι τωρα δεν τα εχω καταφερει)…αλλα οκ…τι να κανουμε??

καλα ειμαι για τα σμπαρα…

παιδια μολις γυρισα,1 εχω να πω…τα παντα σημερα ηταν μαγικα…100αδες φορες καλυτερα απο οτι το περιμενα…το κοματια live ηταν το κατι αλλο…απο το γκραουνκ που ανοιγε τον νεο δισκο(και το live) μεχρι την τελευταια νοτα…ειχε πολυ κοσμο(περα απο τους καθηστους ειχε και παρα πολλους ορθιους…)(εμεις ειχαμε πιασει πρωτη σειρα!!:smiley: ) παρα το οτι πραγματικα το πεζοδρομια ειχαν μετατραπει σε παγοδρομια και το τρομερο κρυο που ειχε)…η συναυλια κρατησε 2 και κατι ωρες(επαιξαν σχεδον ολοκληρα και τα δυο αλμπουμ τους συν μερικες διασκευες αλλα και το τρομερο χωρις εμενα απο τρυπες!!!ουτε μια στιγμη δε σε αφησε να βαρεθεις!!!οταν καποιοι επεμεναν για τραγουδια απο τρυπες και επισκεπτες ο αγγελακας τους κανειπαιδια μαλλον σε λαθος συναυλια ηρθατε(και πολυ καλα εκανε)…οσοι δεν εχετε παει και το σκεφτεστε σας το προτεινω ανεπιφυλαχτα…θα το ευχαριστηθειτε οσο τιποτα αλλο…
αυτα…α…και κατι τελευταιο…στη συναυλια αυτη μπορουσε ανετα να βαλεις φωτογραφιες,βιντεο να ηχογραφησεις κτλ(εως και να κατσεις μπροστα απο τη σκηνη οπως οι επισημοι φωτογραφοι…ο αγγελακας ειναι πραγματικος καλλητεχνης αλλα και τρομερος ανθρωπος…

πέρα απ’την αγιογραφία του Αγγελάκα,έχουμε set list?:-k

:smiley: :smiley: :smiley: …με την σειρα δεν το θυμαμαι…
αλλα ηταν
γκκραουνγκ,ποτε θα φτασουμε εδω,.μεσα στα αγρια δαση,οι ανασες των λυκων(αυτα με τη σειρα)…γενικα επαιξαν ολο το νεο τους δισκο,σχεδον ολο το οι ανεσες των λυκων,το χωρις εμενα απο τρυπες,ενα του ζαμπετα,ενα του χατζιδακη,μια διασκευη απο καποιο σθγκροτημα που μου διαφευγει,και τελος ενα τραγουδι του ενα του τσιτσανι(με παρεσυρε το ρεμα)…σορρυ αλλα με τη σειρα δεν τα θυμαμαι…

το κομμάτι αυτό είναι μεγάλη γκάβλα. κ με Γιάννη στη φωνή… Παναγιά μου !!! 8O 8O :bow2: :bow2: :bow2:

H διασκευη του Αγγελακα δεν ειναι στο κομματι του Τσιτσανη. Ειναι στην “Πλημμυρα” του Μαρκου Βαμβακαρη που επισης περιεχει τον στιχο “με παρασυρε το ρεμα / μανα μου δεν ειναι ψεμα”…

Η συγκεκριμενη διασκευη εντωμεταξυ ειναι εντελως avant-garde, καμια σχεση με το original…

και είναι στις ανάσες των λύκων…δε μ’αρέσει:?

:tomato: :tomato: :tomato:
τι μαλακια πηγα και ειπα…το τρομπας επιδη δε θυμομουν πιανου ειναι εγραψα στο google με παρεσυρε το ρεμα και μου εδειξε τον τσιτσανι…θυμαμαι οτι ειχε πει 1 κομματι του μαρκου…απλα δεν εγραψα πλημμυρα…#-o sign-:oops:

βασικα ειχα το σωστο κομματι στο (περιορισμενης ευθυνης)μυαλο μου…αλλα ειχα ξεχαστει εντελως εικεινη την ωρα…

Σημερα, μαμησαν στο Ολυμπιον!
Ηταν η 2η φορα που τους εβλεπα, και ναι! Θα τους δω και 3η και 4η…:smiley: