Μύθοι που άντεξαν, μεγάλωσαν ή γκρεμίστηκαν στο live

ηταν η πρωτη μου συναυλια…και μπορω να παω οτι και μενα ειναι η μονη που με εχει απογοητευση τοσο…χαλια ακουστικη το μαγαζακι…

Roger Waters. Την περίμενα μια ζωή αυτή τη συναυλία. Και ναι ήταν κάτι ασύλληπτο. Ακόμα ανατριχιάζω όταν μιλάω γι’ αυτή.

Black Sabbath. Άλλο απωθημένο. Πάνω κάτω αυτά που λέει ο toxicos. Ίσως φταίει και η συγκίνηση που είδαμε τους “μαλάκαοισάμπαθμαλάκα”. Αλλιώς θα ήμουν πιο αυστηρός.

Cure. Μερικά κομμάτια τους μ’ αρέσουν πολύ, αλλά μέχρι εκεί. Πριν τη συναυλία έβαλα ν’ ακούσω σπίτι αλλά δεν άντεξα για πολύ. Κι όμως. Ήταν τόσο καλοί στο live, τόσο επαγγελματίες, που δεν κατάλαβα πώς πέρασαν 3 ώρες! Respect!

Metallica/Monster Magnet το 1999. Πρώτο μεγάλο συναυλιακό γεγονός για μένα. Στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων κι ακόμα παραπάνω. Βλακεία που δεν πήγα το 2007.

AC/DC. Φοβερό σόου, φοβερή απόδοση, η ουσία του rock n’ roll feeling. Αν και αποστασιοποιημένος (καθόμουν κερκίδα), θα είναι μια συναυλία που θα μνημονεύω για χρόνια.

Tool. Την πρώτη φορά η πλήρης απογοήτευση. Τη δεύτερη φορά ικανοποιητικοί. Περίμενα περισσότερα.

Επόμενο crash-test Nine Inch Nails.

Φιλε εφαγα φλασια ρε τωρα…μετα απο τοσα χρονια. Οντως. ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΔΑΜΕ BLACK SABBATH!!! 8O8O8O

Ναι αναφερομαι σε αυτο το Live του Vai στα μπουζουκια που περα απο τον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ηχο και τον ενισχυτη που ψοφησε στο whispering a prayer τον κατευασαν με τα απο 1μιση ωρα για να βγει ο Τασιος ( ο ουτε στον εχθρο μου να μην τυχει)Τωρα παιχτικα ο Vai δεν ηταν και πολυ σε φορμα και ειδικα στο for the love of god στο σημειο που εχει ενα γρηγορο ανεβασμα με Picking το παιξε ενα ημιτονιο πιο ψηλα :?

Ο GIlbert Οντως μου αρεσε αρκετα αλλα στο λυκειο ηταν ενας απο τους 2-3 αγαπημενους μου κιθαριστες και το γεγονος οτι τον εβλεπα μου φερε στο μυαλο εκεινες τις εποχες.Με αυτο στο μυαλο μου δεν μου ειπε κατι το ιδιαιτερο.Απο μεγαλες μπαντες που εχω δει δεν εχω απογοητυτει απο καμια.Οι velvet revolver ηταν αισχος αλλα ουτε μεγαλη μπαντα τους θεωρω ουτε ειχα παει γιαυτους στο live αν και γκρεμιστικε στα ματια μου ο Slash poy toν ειχα σε εκτιμηση ειναι η αληθεια.Δεν μπορουσε να σταυρωσει νοτα.Επαιζε Χ Α Λ¨Ι Α.

Οι συναυλίες των Maiden το 98 και το 99 με είχαν απογοητεύσει πάρα πολύ αλλά τους έδωσα μια ακόμα ευκαιρία το 2000 για να συνεχίσουν τον μύθο τους! Οι Metallica και τις δυο φορές που τους είδα μου άρεσαν πολύ και ειδικά το 2007 ήταν καταπληκτικοί! Οι Soulfly με απογοήτευσαν πολύ στην τελευταία τους συναυλία.

Δεν υπαρχει συναυλια που να εχω φυγει ετσι… Να περιμενεις το encore αλλα αυτο μολις να εχει τελειωσει και εσυ να μην εχεις παρει χαμπαρι!!! ΕΛΕΟΣ

Metallica & Exodus “μεγαλωσαν” πολυ μετα τα τελευταια τους λαιβ εδω…

Oi Acdc ψιλογκρεμηστικαν στον τομεα της αποδοσης… Αν συγκρινω ομως απο που πεσαν και το ποσο χρωνων ειναι δεν υπαρχει προβλημα…:wink:

Αν και δεν ημουν φαν, πλεον εγινα των AC-DC, oποτε το γκρουπ προσωπικα για μενα παραμεγαλωσε:p

Επισης μεγαλωσαν κι οι Mastodon στην πρωτη επικη τους εμφανιση στο Gagarin (οπου “αντικειμενικα”/παικτικα ειναι η καλυτερη συναυλια που εψω δει).

Το σιγουρο ειναι πως κατι αλλαξε σε ολους οσους ειδαν (ή δεν ειδαν για τους δικους τους λογους) Γενια του Χαους στο Gagarin.

Δεν μπορω να πω οτι επεσαν ακριβως, αλλα η τελευταια Kreator μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση…

απ τις καλύτερες συναυλίες χαλαρά! ήταν και το timing…

ok,δεν εχω δει πολλα λαιβ,αλλα:ac/dc-εκτοξευθηκε ο μυθος τους
anthrax-μεγαλωσε
metallica-αντεξε
megadeth-αντεξε