Liverpool

τρελα πραγματα απ την ομαδα φετος,ελπιζω ολα να πανε καλα

1 Like

Ο Κλοπ ειναι ο βασικος υπευθυνος.

2 Likes

Πάμε ρε Liverpool!

Eγώ 2 φορές θυμάμαι τη Λίβερπουλ να διεκδικεί πρωτάθλημα μεχρι τέλους. Με Rodgers σε χρονιά που έμεινε 2 βαθμούς πίσω από την Σίτι χωρίς να είναι φαβορί. 7η τερμάτισε την προηγούμενη χρονιά, 6η την επόμενη. Ένας Σουάρες την κουβαλούσε και ένας Τζέραρντ. Mε Σκρτελ και Άγγερ, Λούκας, Φνάλαγκαν (!) βασικούς, Χέντερσον αναντικατάστατο κοκ.
Η προηγούμενη ήταν με Benitez που το ρόστερ ήταν ελαφρώς καλύτερο (Gerrard, Torres, Xabi Alonso, Mascherano, Carragher) αλλά πάλι μετά από αυτούς το χάος.
Δεν είχε ποτέ ούτε τόσο καλό προπονητή, ούτε τόσο καλό ρόστερ.

Ούτε φέτος ήταν φαβορί, η Σίτι ήταν, αλλά πλέον ακόμα και με ήττα στο Έτιχαντ πρέπει να βαρέσει black out για να το χάσει. Και με συνδυασμό καλού ρόστερ και εξαιρετικού προπονητή, αυτό είναι δύσκολο.

1 Like

Χωρις ηττα στο Ετιχαντ πρεπει να βαρεσει μπλακ αουτ. Με ηττα η διαφορα παει στους 4, που δεν ειναι τιποτα, γιατι και η Σιτυ εχει πολυ καλο ροστερ και εξαιρετικο προπονητη. Εχασε 3/4 ματς τωρα, δεν ξαναγινεται.

Δεν πειράζει για εχθές. Βέβαια παίξαμε με κάτω τα όπλα αλλά δεν πειράζει. Στο + 4 ακόμα μπορούμε έχει πολύ δρόμο ακόμα.

Μας έλειψε μια μικρή δόση τύχης χτες, την οποία είχε η Σίτυ και γι’ αυτό κέρδισε. Και γιατί είχε τον Φερναντίνιο στο κέντρο που κατάπιε τους πάντες. Δεν πειράζει, τι να κάνουμε, δε χάθηκε και ο κόσμος.

Πολύς δρόμος ακόμα όντως, μονο United και Tottenham έχει από derby νομίζω ακόμα η Liverpool αλλά και τα 2 θα είναι διαφορετικά εικάζω από τα ματς του πρώτου γύρου… όπως και για την City το ίδιο βέβαια… λίγο που χάζεψα χτες -γιατί είμαι και υπεράνω :stuck_out_tongue: -, πολύ κακός Λόβρεν και φερναντίνιο σκύλος μαύρος στο κέντρο, έκρινε σχεδόν το ματς…

Ναι, και ο Λόβρεν ήταν κακός. Αν είχε άλλον πάνω του ο Αγουέρο στη φάση του πρώτου γκολ, ίσως και να είχε προλάβει να του μπλοκάρει την (άπιαστη) σουτάρα. Προσωπικό γκολ αυτό, πολύ ωραίο. Απορώ τι παθαίνουν όλοι αυτοί με την Εθνική Αργεντινής και ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ, είναι σα να ξεχνάνε ακόμα και το να κάνουν κοντρόλ.

2 Likes

United ποια Tottenham :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Clyne και Solanke στην Bournemouth. Ο πρώτος δανεικος, ο δεύτερος για 19 εκ.

Ο Clyne δε θέλω να φύγει, είναι πολύ καλός. Καλά έκανε ο Klopp και τον έδωσε δανεικό, πρέπει να παίζει και με τον Alexander-Arnold μπροστά του είναι δύσκολο.

Μου φυγε η ψυχη σημερα

2 Likes

Και πού 'σαι ακόμα!

2 Likes

Το πιο δύσκολο ματς της χρονιάς μέχρι το επόμενο… Eιδικά έτσι όπως εξελίχθηκε. Δύσκολο να νιώθεις την ανάσα της Σίτι έχοντας να πας σε 4 αγωνιστικές στο Old Trafford. Ας ελπίσουμε να έχει απώλεια η Σίτι στα κολλητά εντός με Άρσεναλ και Τσέλσι ειδάλλως θα πάμε με xanax.

1 Like

Μπα δεν νομιζω ειδικα με αυτη την Αρσεναλ και την Τσελσι. Βεβαια μακαρι να κανει παλι το θαυμα της η Τσελσι

Δώρο από Ράφα σήμερα.

3 Likes

Ισχύει

Σε ευχαριστούμε μεγάλε Ραφα

1 Like

δωρο θα ειναι να παρουμε κ της λεστερ ομως,να ειμαστε καλυτερα