Lizzy Borden 15/12/2008 - Texas Necropolis

Ναι γαμω τα κερατααααα…8)8)

http://www.metalzone.gr/lives.php?action=details&id=286&lang=en

Επιτελους ρεεεεεεεεεεε…

15/12 θα βλεπω Lizzy Borden γαμωωω…

25 ευρω το εισητηριο…

Αυτα ειναι νεα…!!! :metal::metal::metal:

Αμαν, τι είπες τώρα…Ρε πως μας θυμούνται όλοι off season…

Περσι τους περιμεναμε, φετος μας ερχονται.

Καλλιο αργα παρα ποτε… :slight_smile:

Θα μας “θυμόντουσαν” και παλιότερα εάν υπήρχε τότε κανένας διοργανωτής της προκοπής να τους φέρει. Το ίδιο ισχύει και για πολλούς άλλους.

τι να κάνουμε better late than never

Αντε τωρα, μακαρι να επαληθευτει κι η αλλη βρωμα που ακουσα παραλληλα… :papas:

[SPOILER][B][SIZE=“4”]ΦΕΡΤΕ ARMORED SAINT ΡΕΕΕΕΕ!!!

:bow:[/SIZE][/B][/SPOILER]

Δεν ξέρω αν οι Lizzy είναι οff season αλλά το τελευταίο τους άλμπουμ ήταν πολύ δυνατό. Δυστυχώς όμως παίζει στις 15 του μήνα να έχω σοβαρές υποχρεώσεις και να χάσω ένα live από μια πάρα πάρα πολύ αγαπημένη μου μπάντα.

Βγηκαν και τα εισητηρια σημερα το πρωι…Ειπαν να παρουμε μεχρι τη Δευτερα το μεσημερι…

Προφανως δεν θα εχει στο χωρο της συναυλιας…Ειναι στα 25 ευρω…

Αυριο παω να παρω…

Αποκλειεται να μην εχει στο ταμειο ρε συ.

Πηρα σημερα…Απο το ticket house…

No. 158…

Today is the Day. Let’s Give 'em the Axe!

Ρε σεις γαμω το κερατο μου τιποτα στο τοπικ…???..Τιποτα ομως…???

ΓΑΜΙΣΑΝ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ…ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ…Απο τα καλυτερα live που εχω δει αν και με πολυ μετριο ηχο…

Λεπτομερειες αυριο γιατι ειμαι μεσ’τα αιματα και πρεπει να πληθω και ειμαι και πτωμα…

Σημερα απλα θα κραξω οσους τους ακουνε και δεν εσκασαν στο χτεσινο pre-show party…Οπαδοι σου λεει μετα…
Και να σας πω καλυτερα καθως ειμασταν μονο 14 ατομα και καθησαμε και οικογενειακα μαζι τους…Μπυρονια να φευγουν, κουβεντα για ωρα, υπογραφες και φωτογραφιες με την ησυχια μας και ολα ανετα και ωραια…

Ηθελα να ηξερα αν δεν καθονταν σημερα παλι για υπογραφες κλπ τι θα λεγατε τωρα…Ακομα και αυτο το γεγονος δειχνει τι ειδους μπαντα ειναι οι Lizzy Borden…Οχι σαν μερικες μπαντουλες που ακομα δεν βγηκαν απο το αυγο και την κανουν μετα τη συναυλια για να μην τους πρηξει ο οπαδος και βαριουνται οι κακομοιριδες…

Αυτα για σημερα…Τα υπολοιπα αυριο…

14 άτομα είχε είπες?

Φιλαρακο,εγω τους γουσταρω παρα πολυ ,αλλα δεν ηρθα.Ξερεις γιατι?Γιατι δεν ειμαι Αθηναιος και δεν τα εχω ολα μεσα στα ποδια μου.Ηταν καθημερινη,δουλευα και δεν μπορεσα.Δυστυχως ζω στη χωρα της μιας πολης,της Αθηνας.Εσυ αν επαιζαν στο Βολο καθημερινη θα ερχοσουν?Εμεις απο την περιφερεια εχουμε ξεπαραδιαστει με εισιτηρια,μεταφορικα,διαμονη κλπ να τραβιομαστε στην Αθηνα να δουμε μια συναυλια.Μην κραζεις λοιπον κανεναν γιατι ακροατες και fan των Lizzy Borden δεν ειναι μονο οι Αθηναιοι ειναι παρα πολλοι που για διαφορους λογους ηθελαν να ερθουν και δεν μπορεσαν Και ειμαι απολυτα σιγουρος οτι δεν ημουν μονο εγω.

Τελος παντων η αληθεια ειναι οτι σε πηρα λιγο απο τα μουτρα Κακως,διοτι εσυ αναφερεσαι τελικα στην προσελευση του κοσμου στο party.Ok ημουν λιγο χειμαρρωδης,απλα αυτο ειναι το παραπονο μου.

Δεν γράφω συχνά … αλλά μιλάμε για μία απο τις καλύτερες συναυλίες που έχω πάει. Δεν μπορώ να πώ τίποτε το αρνητικό. Η συναυλία ήταν ΥΠΕΡΟΧΗ. Οι Lizzy Borden καλύτεροι από ποτέ.
Το ΜΟΝΟ που με στεναχώρησε ήταν το μέρος που παίξανε… ε όχι και το TEXAS για τους LIZZY. Έστω το GARARIN.

Τέλος πάντων … σας δίνω ένα δείγμα απο χθές …

http://rapidshare.com/files/173930709/2008-12-16_LB.mp3.html

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ LIZZY BORDEN !!

MeTaL RULEZ

Εξαιρετική συναυλία, από μια μπάντα που έδωσε ότι είχε για να περάσει αυτή καλά και ο κόσμος που την είδε.

Εκτος του οτι αναφερομαι στο παρτυ και μονο, καθως χτες ειχε αρκετο κοσμο, αναφερομαι φυσικα στους Αθηναιους…Καμια σχεση με τους εκτος Αθηνας η αναφορα μου…
Και ξερω πολυ καλα αυτο που λες περι μεταφορων κλπ γιατι το βιωνουν κι αλλοι…Βεβαια υπαρχουν και αυτοι που βαριουνται να πανε αν η συναυλια δεν ειναι κατω απο το σπιτι τους…Βλεπε ατακες του στυλ ‘‘Ποιος τρεχει στη Μαλακασα κλπ’’…

Η προσελευση στη συναυλια ηταν μια χαρα…Τουλαχιστον για τα τωρινα δεδομενα…

Και τωρα καποια πραγματα για τη συναυλια…

Ξεκουραστος πλεον και πλημμενος απο τα χτεσινα φερνοντας τα στο μυαλο μου τρελενομαι…ΤΙ ΣΥΝΑΥΛΙΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ…??

Oi Lizzy Borden εδωσαν τα παντα για μια καταπληκτικη εμφανιση που μπορει να ηταν η 1η τους στην Ελλαδα αλλα, οπως δηλωσαν, δεν θα ηταν η τελευταια…Ακουσαμε υμνους του παρελθοντος αλλα και κομματια απο την καινουρια δουλεια της μπαντας…

Ο Lizzy αν και αλλαγμενος φυσιολογικα με την παροδο των χρονων δεν εχει χαση ουτε την θεατρικοτητα του αλλα ουτε και την καταπληκτικη φωνη του…ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ…

Το μονο μου παραπονο, κλασικο πλεον στις εν Ελλαδι συναυλιες, ειναι ο ηχος…Στις πρωτες σειρες που ημουν ηταν τουλαχιστον κακος αλλα δεν ξερω τι γινοταν πιο πισω…Δεν φανταζομαι ομως τρελες διαφορες…Περιεργο κιολας γιατι στο support (πολυ καλοι και οι Cyanide 4) ηταν αρκετα καλος…

Καλυτερες στιγμες για μενα 1) στο Master Of Disguise οπου αλλαξε 3 μασκες μπροστα μας χωρις καν να το καταλαβουμε και φανταστειτε ημουν στο μισο μετρο, κι ομως δεν πηρα χαμπαρι πως εγινε…Και 2) στο There Will Be Blood Tonight οπου δαγκωνοντας το λαιμο της αιθεριας υπαρξης που χορευε μας γεμισε με αιμα ολους στις μπροστινες σειρες…

Απλα θεικο live και ανυπομονω να τους ξαναδω ωστε να ξαναπερασω τοσο ωραια…Ενας φιλος που τους ειδε στο Sweden Rock Festival ειπε οτι η χτεσινη τους εμφανιση ηταν στο 70% της εμφανισης στη Σουηδια…Σκεφτειτε να πιασουν και καλα στανταρ δηλαδη τι συναυλια θα δουμε…

Αυτοι ειναι οι Lizzy Borden και γαμισαν οτι υπηρχε χτες ακομα και αν εχουν 50αρισει…

HARD ROCK ΡΕ ΜΟΥΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ…!!!

Γαμώτο τι έχασα. Κρίμα που χθες δεν γινόταν με καμμιά δύναμη να έρθω να δω μία από τις καλύτερες heavy metal μπάντες live. Χαίρομαι που από ότι λέτε έσπειραν (αν και εδώ που τα λέμε σιγά μην δεν έσπερναν) και ελπίζω να ξαναέρθουν σύντομα. King of kings shall rule with the rod of iron