Locomondo

Έψαξα και δεν βρήκα θρεντ για αυτούς.Είναι γαμάουα συγκροτηματάκι,με ωραία τραγούδια που είτε σε τονώνουν είτε σε ταξιδεύουν.Η φωνή του τραγουδιστή τους μου αρέσει κυρίως που την βρίσκω πολύ ωραία.Τι έχετε να πείτε για αυτούς?Εγώ προσωπικα έχω ακούσει μόνο το 12 μέρες στην Τζαμάικα αλλά μου έκανε καλή εντύπωση.
Ενδεικτικά:



ολα τα τραγουδια τους σχεδον ειναι καλα…ελληνικο reggae με πολυ καλα φωνητικα και γενικοτερα ολα τα παιδια που παιζουν ειναι καλοι μουσικοι.
να πας σε κανα live - σε εξωτερικο χωρο καλυτερα-καλοκαιρακι-τα σπανε…:!:

δεν εχω ακοσει πολλα τραγουδια μονο το πινω μπαφους…και το 100 αφρο.Ωραια αγχολυτικα τραγουδακια:).BTW ακουσα οτι το σαββατο παιζουν γιαννενα μαλλον τσαμπε.Κριμα που αυριο φευγω για χωριο:(

ε ναι.Αφού η ρέγκε είναι καλοκαιρινή μουσική,άρα καλύτερα να την ακούς σε εξωτερικούς χώρους,δίπλα σε παραλία και βράδυ.

οτι να’ ναι.

Δοκίμασε να πιείς όντως κανα μπάφο να δεις πόσο αγχολυτικό είναι.

Σιχαμένη μπάντα για να γουστάρει η νεολέρα και να χοροπηδάνε τα κοριτσάκια από κάτω. Έκανα και το λάθος να τους δω μια φορά live αλλά αυτό συνέβη επειδή είχα γκόμενα. Μεγάλη σαβούρα που παίζει πολύ και στους κύκλους των wannabe hippies.

έλα μωρέ, καλούλι είναι το πίνω μπαφους.
ό,τι άκουσα από κει κι ύστερα ήταν αδιάφορο.

παντως μια φορα που επαιζα προ και μου δωσανε να πιω απ’ αυτο το μαραφετι και απο πισω επαιζε αυτο το “δε μπορω να πω τον τιτλο του γιατι θα μας μπουζουριασουνε”, ηταν ωραια. οχι για το επειδη το κομματι ειναι καλο, επειδη οι αλλοι ειχαν “μπιμπ-κλασει” και τους εχωνα με το ενα χερι! χουραααι!

Ελληνικό reggae σαν να λέμε αλβανός τουρίστας!! :lol:
Σκατάδες

:lol::lol::lol:
εγω παντως δεν τους αποθεωσα ουτε σκαμπαζω απο ρεγκε.Εσεις που ξερετε απο ρεγκες κατι παραπανω θα ξερετε αν αξιζουν ή οχι.Αν τους ακουσω στο ραδιοφωνο ή στην τβ πχ δεν θα αλλαξω σταθμο/καναλι

Α, εγώ δεν ξέρω από ρεγγε αλλά δεν μου αρέσουν αυτοί οι τύποι, η φωνή του είναι εκνευριστική! Κάνανε ένα μπαμ αλλά σε λίγο δεν θα του θυμάτε κανείς :wink:

ελάτε ρε ,φάση έχουν.Δεν είπα ότι είναι και κάνα θεικό συγκρότημα,καλοί είναι όμως μην τους μηδενίζουμε

Ναι τι; Σοβαρέψου.

Ωπα αλβανός???

ενα τραγουδι τους που λεγεται ‘χερια σαν κι αυτα’ ξερετε που μπορω να το βρω;;;

Φάση έχουν. Τους είδα το προηγούμενο Σάββατο στην Γεωπονική και αν και ήξερα ελάχιστα τραγούδια πέρασα πολύ καλά. Γενικά την ρέγκε δεν την έχω σε μεγάλη εκτίμηση, δεν θα κάτσω να ακούσω στο σπίτι ρέγκε δηλαδή αλλά είναι ένα είδος που σε κάνει να περνάς καλά όταν είσαι έξω…

εκτός και αν είσαι στην παραλία και έχει βάλει το καφέ που είναι δίπλα για μουσική επενδυση ρέγκε…εεε μια ώρα δύο ώρες στις 3 θες να κόψεις φλέβα!:roll:

πάντώς και εγώ τα ίδια ευχάριστο αλλά ως εκεί

kι εγω εκει τους ειδα πρωτη φορα…και λεω για 1 τραγουδι που επαιξαν προς το τελος…

τρελη φαση.ωραια μουσικη με κεφι

Πρώτη φορά που ήρθα σε επαφή με την μουσική τους ήταν σε ένα φεστιβάλ το 2003-2004 (νομίζω μαζί με τους Puressence) αν θυμάμαι καλά λίγο πριν την κυκλοφορία του πρώτου δίσκου τους. Ήταν ωραίοι, είχαν ενέργεια, και τα απαραίτητα συστατικά για να σου κάνουν ένα στιγμαιίο κλικ, όπως τα κομματάκια που περνάγανε στον κόσμο λόγω του χαβαλετζίδικου στυλ τους (Trendy Λίτσα), αλλά και κάποια πιο ωραία όπως το Ο βασιλιάς του Αυγουστου. Τους ξαναειδα μετά από αρκετά χρόνια (2006-2007). Ενταξεί γενικώς είναι κλάσσικη περίπτωση μπάντας που έκανε μπαμ με ένα χιτάκι, τους έσπρωξε και η τηλεοραση κλπ, και από εκεί κ μετά ακούς τα νεώτερα κομματια τους ακόμα και σε γάμους σε χώρους πολυτελείας λίγο πριν να βάλει ο dee-jay Έλλη Κοκκίνου. Αν αυτό ήταν το ζητούμενο για τους Locomondo, τότε μπράβο τους που το καταφέρανε, αλλά για μένα γενικά νοτ μάι καπ οφ τι.