Lostprophets

Προερχονται απο τη σκηνη της Ουαλιας που μας εχει συνηθισει σε γαματες μπαντες στο ειδος(Funeral For a Friend,Bullet For my Valentine κλπ).

Περα απο τη μετριοτητα του Liberation Transmission(που οπως και να ‘χει τους εκανε πιο γνωστους στο ευρυ κοινο απ’οτι ηταν)εχουν και τους παραπανω δισκους σε πιο Alternative/Nu Metal υφος με στοιχεια απο Drum n’ Bass/electronic(κυριως στα outros,μια τακτικη που πλεον δε χρησιμοποιουν)και που ακουγονται ευχαριστα απο τους fans του ειδους.

Το Liberation Transmission μου άρεσε. Ίσως είμαι κρυφό emo-trendy φάση τελικά. :stuck_out_tongue:

Η αλήθεια είναι πως όντως έκαναν πολύ πιο εμπορικό τον ήχο τους πάντως. Έχω ακούσει επίσης το Thefakesoundofprogress, το πρώτο τους, και η διαφορά ήταν αισθητή. Πολύ καλο άλμπουμ, απο όπου ξεχώρισα τα Shinobi vs Dragon Ninja (θεικός τίτλος!), το ομότιτλο, το And She Told Me To Leave και το A Thousand Apologies.

το liberation transmission ειχε ωραια τραγουδακια οπως το rooftops και το a town called hypocrisy.Παντως πολυ light ρε παιδι μου ειδικα σε συγκριση με τους δυο θεους που προανεφερες.Για να λεμε και του στραβου το δικιο παντως μονο αυτο εχω ακουσει οι αλλες τους δουλειες μπορει να ειναι πιο χεβυ.

Σαφως και ειναι.Τσεκαρε τις.:slight_smile:

το καλο που σου θελω να ειναι!:lol::lol:Αλλιως απο χαρκορα θα σε λεω emo:lol::lol::lol:

Πολύ καλό συγκροτηματάκι, όμορφα τραγουδάκια τι άλλο να ζητήσει κάνεις…μια χαρά ήταν και το Liberation αν και πιο ήρεμο…αναμένουμε και καινούργιο δισκάκι αν δεν απατώμαι:-k

αναμένουμε ποστ απο γιάσονα:p

πολυ καλο συγκροτημα…το start something γαμει και σπερνει…τσεκαρετε το!

μμ, λειπει ο Μαρτης απ’τη Σαρακοστη?

οκ αρκετα ομορφη μπαντα, και οντως με το τελευταιο (που κρυβει κομματαρες μεσα - Good shoes won’t save you this time απο τα καλυτερα του 07 (?) ) αλλα ρε συ Οαουτλο …ολα τα’πες και αφησες το ΕΠΟΣ.

Ακου sing-a-long απο τα αγγλακια ρε!

ααχ. ρηντινγκ! (Λ)

Περιμενουμε αλμπουμακι φετος αν δεν κανω λαθος

MEGA
LOLZ
LOST
PRO
PHE
T S

edit: xoxo ks9 τo ιδιο ειπα με το να αδιαφορω για το ποστ σου:)

Ωραίο συγκρότημα, έχω μείνει βέβαια στα Fakesoundofprogress και start something.

Μου έκανε (θετική) εντύπωση όταν διάβασα οτι πήραν τον drummer τους στους NIN

Είχα δει το fakesoundofprogress σε βινύλιο στον patsi μόνο 10€ αλλά δεν το πήρα τελικά :frowning:

Emo να σε πει το παιδι σου.[-X

Μια χαρα ειναι τα δισκακια.

Εχεις δικιο ρε μορτη,κι αυτο ειναι γαμω(και το βιντεο που ποσταρες ειναι τελειο):slight_smile:

αλλα ποσα να βαλω κι εγω πια?

Λογικο τα Αγγλακια να κανουν τετοια φασαρια στα live μιας και τους εχουν θεους(για εμας αστο να μη μιλησω).

Guys, μην αλλάζετε τo όνομα. To άλλαξα πριν και το αλλάζω πάλι. Είναι lostprophets (μία λέξη), όχι lost prophets.

Αν θέλετε βέβαια το αφήνουμε Lost Prophets. Μόνο που τότε αναφερόμαστε σε αυτούς τους εξαιρετικούς ανθρώπους:

http://www.lostprophets.org/ :slight_smile:

Εγω το εκανα,εχεις δικιο.Με το μπαρδον κιολας.:slight_smile:

Πολύ ωραίος δίσκος το Liberation Transmission αλλα δεν νομίζω να τους ψάξω περισσότερο τουλάχιστον για το παρελθον τους γιατι απο ότι ξέρω κινούνταν σε αλλο στυλ nu metal και κάτι τέτοια. Τώρα για το μέλλον θα δείξει ανάλογα προς τα που θα πάνε…

στο επομενο trend

Coz its no good,burn burn the station…burn it down…

τραγουδαρα γιεα,αλλα μονο αυτο και το rooftops exo akoysi

Λιγο πιο πισω εχω προτεινει τι μπορεις ν’ακουσεις αν σε ψηνει.:slight_smile:

καλο συγκροτηματακι, οχι τπτ σπουδαιο βεβαια, τουλαχιστον το start something και κατι σκορπια απο το liberation μου αρεσαν, αλλα μεχρι εκει…