LPs Bruce Dickinson

Πωλουνται τα LPs Skunkworks και Alive In Studio A.

Και τα δυο πρωτες εκδοσεις, σε NM κατασταση sleeve και media.

90? εκαστο ή 150? αν καποιος τα θελει πακετο.

Κανενα ενδιαφερον για ανταλλαγες.

Ευχαριστω

Και τα δύο γύρω στα 50 max πωλούνται εδώ και χρόνια, μην πέφτεις θύμα του κάθε μαλάκα στο discogs που βάζει ότι τιμή γουστάρει και τον ακολουθείς και εσύ.

Δεν είναι δικά μου, είναι φίλου και κάνω εξυπηρέτηση. Από εκεί και πέρα πάντως σε πράγματα που δεν κυκλοφορούν πια ο καθένας βάζει ότι τιμή θέλει και ας μην τα αγοράσει κανείς. Κάτι το οποίο δεν βρίσκεται τόσο εύκολα και έχει κυκλοφορήσει limited, δεν το θεωρώ παράλογο να ζητάς παραπάνω χρήματα για να το δώσεις. 25 κάνει ένα καινούργιο διπλό LP που το βρίσκεις σε αυθονία. Πες μου κάποιο link από όλους αυτούς που το δίνουν 50 σε καινούργια κατάσταση μήπως πάρω κάποιο για μένα :stuck_out_tongue:

Μπές popsike.com να δείς. Επίσης στο Discogs βλέπεις πόσο πουλήθηκαν στο παρελθόν άλλες κόπιες από το sales history. Και τα δύο 50-60 ευρώ το πολύ για Mint κόπιες. Επίσης αυτή η φράση “ο καθένας βάζει ότι τιμή θέλει και ας μην τα αγοράσει κανείς” είναι άκυρη, έλεος. Αν θές να πιάσεις κορόιδο κάποιον πουλώντας πανάκριβα δικαίωμα σου. Δικαίωμα μου επίσης να σε θεωρώ απατεώνα. λαμόγιο κλπ κλπ.

απαραδεκτα ακριβα.

Δεν έχει κανένα νόημα οι κουβέντα μας αλλά για το skunkworks ας πούμε…

Last sold on Oct 08, 2013
?70.00 Average
?65.00 Median
?99.99 Highest
?50.00 Lowest

Άρα έχει πουληθεί από 50-100 με μέσο όρο τα 70?. Δε ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος. Επίσης δε ξέρω καταστάσεις. Άρα μάλλον όλοι όσοι το πούλησαν σε αυτά τα λεφτά είναι λαμόγια, απατεώνες κτλ. Κρίμα που δεν το έδωσαν με 10? για να το πουλήσει ο επόμενος 70?. Λαμόγιο εγώ λοιπόν θεωρώ εσένα (όχι προσωπικά εσένα) που θα το αγοράσεις 30? για να το στείλεις 100?. Και αυτό εξαπάτηση του ανίδεου είναι όπως έχουμε δει και αρκετές φορές εδώ μέσα. Το να αγοράσεις εσύ δε σε αναγκάζει κανείς. Εγώ λυπάμαι αλλά να σου χαρίσω κάτι, δεν μπορώ. Στο κοστολογώ και αν δε θες προσπερνάς.

Φιλικά

τοτε κρατα τα φιλε και σε καλη μερια

Ευχαριστω για την προσφορα αλλα οπως προειπα δεν ειναι δικα μου…

Δεν ποστάρω για να τρολλάρω, για να βοηθήσω το κάνω. Για να βγάλεις ένα συμπέρασμα σαν πωλητής πρέπει να φερθείς σαν αγοραστής πρώτα οπότε πρέπει να έχεις μια ιδέα για το πόσο πωλείται γενικότερα. Αν θές να βγάλεις σωστό συμπέρασμα προχώρα και παρακάτω στο sales history του discogs:

2013-10-08 Mint (M) Very Good Plus (VG+) ?60.00
2013-06-04 Near Mint (NM or M-) Near Mint (NM or M-) ?69.99
2013-05-15 Near Mint (NM or M-) Very Good Plus (VG+) ?50.00
2012-02-11 Very Good Plus (VG+) Very Good Plus (VG+) ?99.99

Και μετά δές και popsike που είναι το ιστορικό των πωλήσεων στο ebay
24/6/2013 50 GBP (60 EUR)
2/6/2013 16 EUR
29/4/2013 33 GBP (39 EUR)
16/4/2013 41 USD (29 EUR)
14/4/2013 30 EUR
9/2/2013 37 EUR
16/12/2012 33 EUR
29/10/2012 113 USD (82 EUR)
22/9/2012 75 EUR
5/9/2012 80 USD (58 EUR)
1/9/2012 47 EUR
19/8/2012 26 EUR
13/8/2012 40 GBP (48 EUR)
19/7/2012 36 EUR
8/7/2012 61 EUR
30/3/2012 43 EUR
11/3/2012 100 USD (73 EUR)
26/11/2011 50 EUR
23/8/2011 41 GBP (49 EUR)
2/8/2011 59 USD (43 EUR)
29/6/2011 49 USD (35 EUR)
26/6/2011 67 USD (49 EUR)
11/6/2011 40 GBP (48 EUR)
5/6/2011 42 EUR
1/6/2011 32 GBP (38 EUR)

μέσος όρος γύρω στα 45 ευρώ.

Οπότε βάλτο 50-60 ευρώ και ίσως το πάρει κανένας από εδώ, στο discogs επειδή το κοινό είναι από όλο τον κόσμο ίσως να μπορείς να ζητήσεις και λίγα ευρώ παραπάνω, εφόσον είναι Mint. Αν ψαχτείς με τις τιμές δεν υπάρχει φόβος να το πουλήσεις φτηνά και να πιαστείς κορόιδο όπως λές, αλλά και δεν θα φανεί και ότι ψάχνεις κορόιδα πουλώντας το πανάκριβα επειδή ακολούθησες ένα μαλάκα πωλητή (συνήθως έλληνα) που το έβαλε μια τρελή τιμή μπας και τσιμπήσει κανένα θύμα. Μερικά κλίκ υπόθεση είναι το ψάξιμο.

Kαθε φορα τα ιδια,αστε τον ανθρωπο να κανει οτι θελει.Καλο ειναι να γινεται αναφορα οτι κατι ειναι ακριβο για να μην γελαστει καποιος που δεν ξερει αλλα ως εκει,αν και για μενα 1ον δυσκολο πλεον καποιος δεν ξερει τι παιζει με την αγορα του βινυλιου και 2ον ας ρωταγε να μαθει οπως εγω δεν ξερω την αγορα των σκαφων αναψυχης που παω ο καραμητρος π.χ. Οταν ομως γινεται σταυροφορια να τον κρεμασουμε τον αλητη στυλ κ προσπαθουν να του αλλαξουν τη γνωμη συμβαινει το εξης,Ολοι τσουζονται γιατι θελουν να αγορασουν κ δεν μπορουν τοσο απλο.δατς λαιφ τι να κανουμε τωρα.

Μπαίνω στη διαδικασία να απαντάω και να απολογούμαι για κάτι που δεν είναι καν δικό μου. Τελευταία φορά θα πω γιατί το κουράσαμε ότι αυτός που τα πουλάει τόσο, τα δίνει τόσο όχι γιατί θέλει να κλέψει 20? από κάποιον αλλά γιατί τόσο τα κοστολογεί. Αν είναι να τα δώσει 40? [B]ΔΕ[/B] θέλει να τα δώσει. Αν κάποιος λοιπόν θεωρεί ότι είναι μαλάκας αν δώσει 70?-75? για χέρι χέρι συναλλαγή που αν κάτι δεν του κάνει μπορεί να την ακυρώσει, ας δώσει 50? + 7-10? μεταφορικά και ότι του έρθει από το ταχυδρομείο. Τόσο απλά.

ΥΓ. Εγώ δεν πουλάω από τη συλλογή μου. Τουλάχιστον όχι ακόμα. Τη θεωρώ Ιερή…Ένα βινύλιο έχω δώσει και αυτό το αντάλλαξα. Δύο διπλά που έχω τα χαρίζω στο metal championship αν δείτε και τα διπλά μου cd τα έχω βγάλει για ανταλλαγή σε άλλη αγγελία. Όχι ότι έχει καμιά σημασία αλλά βγήκα και απατεώνας…

Έχουν υπάρξει ουκ ολίγες αγγελίες στο συγκεκριμένο φορουμ με σπανιότατα βινύλια (και όχι μόνο) που έχουν πωληθεί σε μεγάλα μεν, δίκαια δε, ποσά. Οπότε το “δε μπορούν” είναι πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα. Ούτε κανένα βλέπω να θέλει να τον κρεμάσει, ούτε τίποτα. Έτσι κι αλλιώς αναφέρει πως δεν είναι δικά του. Τον βοηθάνε να τα πουλήσει.

Απλά υπάρχει πάντα η εύκολη σκέψη του να τα βάλω στο ροκινγκ, να γλιτώσω τα fees από Discogs/eBay και φυσικά από το PayPal για τυχόν ανάληψη.
Aν ίσχυε η πρόταση σου, στην οποία έκανα highlight, δεν τον εμπόδιζε κανείς να τα διαθέσει εκεί, που είναι και παγκόσμιο μέσο και θα τραβήξει χιλιάδες παραπάνω συλλέκτες και views :wink:
Οπότε μάλλον δεν είναι οι “όλοι” που “τσούζονται” να τα αγοράσουν, αυτό που συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις!

sorry DarkKnight για την παρεμβολή, δεν απευθύνεται σε σένα, το φίλο σου και την αγγελία το συγκεκριμένο ποστ.

ps: αν και ούτε αυτό που λες εσύ “ας δώσει 50 ευρώ συν ταχυδρομικά και ότι του έρθει” ισχύει, γιατί αν δεν έρθει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που αγόρασε με την περιγραφή που το αγόρασε, στη χειρότερη περίπτωση θα αποζημιωθεί. Τα συγκεκριμένα site έχουν ισχυρότατη προστασία για τον αγοραστή. Και κανένας πωλητής δε θα ρισκάρει να χαλάσει την αξιολόγηση του, βάζοντας λανθασμένη περιγραφή ή κάνοντας κακό πακετάρισμα :wink:

Κατσε δηλαδη θες να μου πεις οτι στο ebay δε θα βρει κοροιδα κ θα βρει μονο εδω?Και εγω εχω καποια Lp που χω για πωληση αλλα δε τα βαζω στο e bay γιατι εχει διαδικασια κ τη βαριεμαι,κ αν δεις λεει ο φιλος του που τα πουλαει οτι λιγοτερο δε τα δινει ,καλυτερα μην τα πουλησει.Οσο για αυτο που πα ,οτι τον κρεμανε καταλαβαινεις τι εννοω,καποιος ανεβαζει κατι ακριβα για τα γουστα των απο κατω ακομα κ για την αγορα αν θες ακριβο.Γινεται η οποια παρατηρηση κ καλως γινεται κ εχει κ επιχειρήματα ,αλλα οταν απο κατω το αναφερει ενας,το αναφερει δευτερος κ μετα το παιρνουν προσωπικα ειρωνευοντας ε αυτο λεει κατι οσον αφορα οτι τσουζει.Ας κανει ο καθενας οτι θελει δικο του προβλημα,τοσο απλο ειναι για μενα.anyways

Όχι, εδώ δε θα πληρώσει listing fee (γιατί καλό το eBay, αλλά αν δεν έχεις καλή περιγραφή, αρκετές φώτο και λέξεις κλειδιά στον τίτλο, δεν πάει να πεί ότι θα πουλήσεις και σε καλή τιμή), δε θα πληρώσει 7% που κρατάει τόσο το eBay όσο και το Discogs στην τιμή πώλησης και δε θα πληρώσει ούτε το 5% που κρατάει το PayPal όταν κάνεις ανάληψη. Όπως επίσης δε θα έχεις και δεσμευμένα τα χρήματα μέχρι να δώσει feedback ο αγοραστής.
Και όπως μπορείς εύκολα να δείς, όσα έχουν τιμή πάνω από το M.O. στο eBay είναι σε NM κατάσταση με πολλές φώτο και από πολύ αξιόπιστους sellers.

Μην τα απλοποιούμε όλα τόσο. :wink:

Τεσπα, μη χαλάμε την αγγελία

Οκ… αλλα το προβλημα ειναι η τιμη για τους απο πανω.Τι σχεση εχει το ποτε θα παρει τα χρηματα?ΙΘα πατησει καποιος buy now η θα κανει bid κ υστερα θα αφησει feedback αρνητικο πχ επειδη ειναι ακριβο αυτο που πηρε?Και στο κατω κατω πως να το βαλει ο αλλος ebay οταν ειναι νεος seller ?λιγοτερες πιθανοτητες εχει να το πουλησει απο καποοιον που το βλεπει απτην αλλη ακρη του πλανητη.Ενω το βαζει εδω οποιος θελει το παιρνει οποιος θελει οχι κ το βλεπει απο κοντα κιολας αν ειναι ΝΜ ή Fair,ειναι τοσο απλο γιατι τοση εμμονη οτι το βαλε εδω για να κοροιδεψει?
Επισης πρεπει να σου πω οτι η αγγελια εχει χαλασει απτη στιγμη που αρχιζουν οι πρωτες εξυπναδες…(οχι απο σενα,εσυ κουβεντα εκανες)

to leme oso pio apla ginetai:

opoios 8ELEI agorazei,
opoios DEN 8ELEI den asxoleitai KAN
k krata o allos t lps dickinson mexri ta va8ia geramata