Αlter Bridge - AB III

I know…4 octaves…it’s a short list 8)

a) και σου ξαναλεω δεν μιλαω για φωνητικες ικανοτητες
μιλαω για το οτι εχουμε ενα παληκαρι με φοβερη φωνη ο οποιος ομως δεν τραγουδαει ροκ - δεν ξερω αν γνωριζεις κατι για τα μελλοντικα του σχεδια να κυκλοφορησει ροκ δισκους, αλλα προς το παρον εγω βλεπω να κινειται στο χωρο της ποπ
και δεν το λεω αρνητικα αυτο , ξερεις με το ροκ σνομπαρισμο, αλλα το λεω
οτι δεν μου φαινεται να ανηκει στο χωρο αυτο
δες πχ την πορεια του myles - οτι εχει κανει δειχνει οτι ζει και αναπνεει για αυτο

b) για το peak του myles εχουμε ξαναμιλησει αν θυμασαι
και ναι δυστυχως ηταν μια δεκαετια πριν
στους δισκους που βγαλε με τους mayfield four (υπερτατο το summer girl ε?)
αλλα ειναι αυτο που λες για την εμπειρια…

anyway μολις ειδα οτι εσκασε μυτη και η νεα μονομαχια μεταξυ λαντε και αλλεν!!!

Last comment gia Adam Lambert…exei foni gia oti thelisei, opera, pop, rock, soul you name it. Ayto eipa. Exei kanei mneimiodeis rock ermineies mexri tora. As akolouthisei oti thelei to palikari, einai pragmatika eylogimenos me apisteyti foni.

Oso gia Myles, tha doume allo Myles stis nees tours, i aytopepoithisi tou exei anebei sta ypsi os frontman kai einai enas theoulis, o dikos mas, ton “Alter Freaks”.

To summergirl ton ebale kai episima stin vocal elit pou periegrapsa prin. Ypenthymizo oti milao profanos gia texnikes kai fysi edo.

…if you know what i mean…

οπως παει και το γνωστο σκετσακι απο monty pythons… :p:p:p

Favorite track Signal?

Arxizo ego, ummm…Show me a sign 8)

Aliti reviewer to afises apekso, pare alli mia petra!

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Ωχ… Χτύπησε ο θρεαντ ρυλερ… :lol:

Deckard, τα greeklish του Daz είναι παράδοση αφενός και υπάρχει λόγος που δεν αλλάζουν αφετέρου.

Κύριος, επιστρέφω την πέτρα γιατί έχω 6 κομμάτια που μου αρέσουν περισσότερο :p.

Ε, θα πω το “Ghost Of Days Gone By”, γιατί αν δεν το ξέρεις είμαι radio boy, αλλά ενδέχεται να αλλάξει.

Slip to the Void… Είναι αλλού το κομμάτι…

Palio, alla kalo. Ligo originality den tha eblapte bebaia :stuck_out_tongue: Gia Deckard pigaine ayto.

Slip to the void einai to deytero, eprepe na po ena alla ligo klepsimo kalo einai.

Είναι αλλά κάπου στην μέση παίρνει άλλες διαστάσεις το κομμάτι… Riffara…

A thief!

Μάλλον δεν σε έχει προλάβει ο Deckard.

Εδώ μιλάμε για δίσκο με 9 κομματάρες και 5 καλά κομμάτια. Τι να λέμε τώρα…

Fetish tha to legame san tin kato k(ftou kaka)pavla tou Shadow_PerryWannabe_Caster.

Gia Thursdays ayto kai gia Fridays Isolation, pare ki alli kotrona :stuck_out_tongue:

Ena neo stoixeio pou eisagane oi AB se ayto to diskio, enallages rhythmon kai mia arxi pou se bazei sto klima…

Edit: O Signal den leei omos, tha exei mpoyxtisei sta metsal pali kai thelei epanafora mou fainetai.

όταν μπαίνει το “Maybe you?ll stand, maybe you?ll give and break to find another way and make things better” μιλάμε για απογείωση. Τρομερό σημείο, ένα six pack δε μας φτάνει με τον άλλο.

Ksereis oti pia exei katoxyrothei os ekfrasi metaksy ton Alter Freaks to…

[B][SIZE=“5”]RIFFARIFFIC!!![/SIZE][/B]

το slip to the void το χω ακούσει τόσες φορές όσες όλα τα άλλα μαζί…

προς το παρον
συμφωνω με daz

show me a sign
οταν πρωτακουσα το δισκο
αυτο ξεχωρισα
πολυ μαυριλα

αλλα και το slip to the void ειναι καταπληκτικο
ειναι και το εμπα του δισκου
ειναι και αυτη η απογειωση του τραγουδιου

επισης μου χει κολλησει πολυ το i know it hurts
γαμω τα ρεφραιν

edit:
κοιταζα για τουρ
και πατησα πανω σε μια ημερομηνια τους στην Ιταλια
και ειδα τιμη εισητηριου
34.50!!!

is this real??

__Ψιτ, μη κοιτάς που δε γράφω στο θέμα, το (ΣΕ :p:lol:) παρακολουθώ…! Απλά δεν έχω βρει χρόνο να το ακούσω το “ΙΙΙ” ακόμα…! :oops:

__Τι να κάνω κι εγώ;!! Μπαίνω στο θέμα να δω ποιά τραγούδια προτείνετε και ξανφνικά λέτε για Summer Girl, με πορώνετε και κάθομαι και ακούω Suckerpunch, Don’t Walk Away, Summer Girl, Eden, Sick And Wrong κλπ!!

__ΜΕ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΚΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ!! :lol:

[B][SIZE=“2”][COLOR=“Red”]*[/COLOR][/SIZE][/B] και wanna-be θα μείνει :stuck_out_tongue:

Signal, mias kai eimai freak, to ksereis, aneta i arxi tou Slip to the void, empaine sto Miami Vice e :lol: Poly Jan Hammeriki…

Kai to tuning stin kithara sto Show me a sign mou thymise ligo Mastodon i kano lathos? :roll:

Gia kante kanena poll apo pano, organotheite, ante bravo :stuck_out_tongue:

[COLOR=“red”]*[/COLOR] KAI EKEI THA MEINEIS! :stuck_out_tongue:

Kratisa 2 kato pavles pros timin sou :lol: