Αlternative κυκλοφοριες

Καλά αυτοί βγάζουν 10 μήνες ξέρω 'γω, δεν είναι θέμα :stuck_out_tongue:

Πρέπει να ζούνε σε στούντιο, δεν παίζει κάτι άλλο :lol: Ρίξε εντυπώσεις όταν το ακούσεις.

Κόζυ θέλω μια ζεστή αγκαλιά, δεν μπορώ να ακούω τη θεά χωρίς να λυγίζω, πάρε με αγκαλίτσα :smiley:

Ο μαιντανός μετά τις 2 θεικές συνεργασίες φέτο, έχει ένα νέο Τζιχάντιστ πλέον. Την αφεντομουτσουνάρα μου. Να μου προσέχεις τον Foo-φλη στας Αγγλίας. 8)

Χαχα, ναι ρε, Stevie ρε γαμώ! Υπέροχο κομματάκι!!

Thanks Cozy, I needed it!

Tα νέα για Virginmarys και Middle Class Rut είναι πάρα πολύ καλά, η αποδοχή της κυκλοφορίας των μεν αλλά και του πρώτου σινγκλ των δε, Aunt Betty, στην Αμερική τουλάχιστον είναι πολύ ενθαρρυντική. Για τους πρώτους σας μίλησε και ο Βικ Βέγκα με το φοβερό (:lol:) ρηβιου στο οποίο επήλθε η έκρηξη. Έχεις μπακ απ Βικ :lol:


Ατμοσφαιρικό ροκ αλα Nashville, πολύ συναισθηματικά φωνητικά, έχει πολύ ενδιαφέρον για αυτούς που ψάχνουν τέτοιους ήχους.



Έχουμε σε λίγο και τη φρέσκια κυκλοφορία από Midas Fall το Wilderness που φαίνεται να παίρνει τα πράγματα από εκεί που τα άφησαν.

Αυστραλοί, το λιώνω εδώ και κάποιες μέρες. Όσοι γουστάρετε Mark Lanegan ή τις πιο rock στιγμές των CBP -και εν πάση περιπτώσει όσοι την βρίσκετε όταν το σκοτεινό alternative σας έχει τζούρες ηλεκτρισμένων blues και γενικότερη cool αύρα, μην προσπεράσετε:

The Blackwater Fever-The Depths [2013]

Πολλές κουλ λέξεις σε μία πρόταση, για προσπέρασμα είμαστε; :lol:

Οι πιο αγαπημένοι μου Δανοί μόντερν ρόκερς επιστρέφουν να ξαναπάρουν σκαλπς.

Μόντερν ροκ και ελεκτρόνικα σε τέλεια αρμονία και πιασάρικες μελωδίες κατά συρροή 8)

Κονσίντερ γιορσέλφ γουόρντ :smiley:

Τσέκαρα και σίγουρα έχει μια κουλ αύρα που περιέγραψες. Μου άρεσε η καλώς εννοούμενη μαγκιά που έχει το δισκίο, είχε 5,6 τραγούδια που συγκράτησα, με κορυφαίο για μένα το Can’t help yourself, μαζί με When the night comes, Won’t cry over you και τα 3 τελευταία, είναι κουλ τραγούδια. Aussie rock ωρέ.

Να πάμε όμως και σε “πατριωτάκια της Νέας Υόρκης”, μου αρέσει πάντα να υποστηρίζω και το αίμα μας, οι [B]Eve To Adam[/B], όπου κάνουν κουμάντο τα αδέρφια Sassaris έχουν κάνει πολύ γρήγορα σωστά βήματα κάνοντας όνομα στο μόντερν ροκ, κλείσανε και πολύ καλό παραγωγό στο επερχόμενο δισκίο και το Loudwire κάνει πρεμιέρα το πολύ καλό για το είδος νέο τους τραγούδι:
http://loudwire.com/eve-to-adam-straitjacket-supermodel-exclusive-song-premiere/


Πάμε Αυστραλία σε φλωριές τύπου 80᾽ς, ήχος άψογος και πολύ γνωστός στα προπονημένα αυτιά μου αφού ο engineer ήταν πρώην βοηθός του μεγαλύτερου παραγωγού αυτή τη στιγμή (του Forrester Savell ντε). Ελεκτροπόπ και αλτέρνατιβ 80᾽ς, γιατί σιγά σιγά εκεί θα έρθουν τα μουσικά πράγματα.

Τα Kανγκουρό ρουλ 8)

Θα παίζει μετά τους Foals στις παρτάρες μου.

Έχετε το νού σας για Sons Of Rico μιας και μιλάτε για καγκουρό.

Έρχεται το album.

And you don’t know what you’re missing…

I want in :lol:

Not anymore. Αφασία φωνητικά, γούσταρα 8)

you should have known by now I fancy this falsetto type vocalists.

video clip is coool.

The Darkness?

πιστεύεις θα είχε ενδιαφέροντα πράγματα να πει; 8)

ολοκληρώνει τη δουλειά του αυτή την εποχή σε ένα δισκίο που περιμένουμε πως και πως.

Ρε Χρηστάρα ακόμα και οι πρώην βοηθοί του που καθίσαν δίπλα, πάνε αλλού και κάνουν παρόμοιο ήχο, δεν παίζει, μέγας ο Φόρεστερ.

Δεν μου είπες ότι δεν θα ήταν στο άλμπουμ που περιμένουμε;

Δε θα είναι στο άλμπουμ που περιμένουμε. Αλλά θα είναι σε άλλο άλμπουμ που περιμένουμε.

Και για να μη μιλάμε με γρίφους ως προς τρίτους.

Μπορεί να μην είναι στο νέο Karnivool, αλλά θα είναι στο νέο Dead Letter Circus.

Α το έτρεξε και με αιφνιδίσε, το περίμενα πιο αργά, αν καταφέρει να ξεπεραστεί ο δίσκος τους θα με τρέχεις στο πλησιέστερο, το λέω γιατί τον έχω ικανό να γεννήσει και άλλες νέες ιδέες πέρα από 3478 νέες ιδέες που είχε στο This is the warning.

Good news 8)

Nα ποστάρω και κάτι, βγαινει το νέο των Boxer Rebellion, για όσους δεν τους γνωρίζουν ίσως ήταν η μπάντα στην ταινία Goin’ the distance, το καινούριοτραγούδι είναι πολύ καλό:

Λοιπόν, το “Migrant” των Dear Hunter είναι φοβερό. Γενικά, όταν μια μπάντα έχει άπλετο ταλέντο μπορεί να κάνει τέτοιες αλλαγές κατεύθυνσης.

http://www.youtube.com/watch?v=5PpHSDnQ388 (shame)

http://www.rocking.gr/news/Akouste-olokliro-to-Migrant-twn-The-Dear-Hunter/15720/ (ολόκληρο)