Αlternative κυκλοφοριες

Something of a silhouette Αν και συνήθως δε μου αρέσουν τα γυναικεία φωνητικά, οι SoaS το κάνουν πολύ καλά! Μάλιστα σε σημεία ο τρόπος που τραγουδάει θυμίζει Keenan! Στις επιρροές τους έχουν Dredg,Muse,A perfect circle, Sigur Ros, Fiona Apple (τα σπάει), Incubus, Jimmy eat world!

ΜΥSPACE

Τα τραγούδια του demo τους μπορείτε να τα κατεβάσετε ΕΔΩ

Kαι μια εναλλακτικη κυριολεκτικα προταση,την οποια ενδεχεται να εκτιμησουν οι οπαδοι των Tool,μια και προκειται για μεγαλη επιρροη του Maynard.Ο αδικοχαμενος Bill Hicks λοιπον,ενας καυστικοτατος-κυνικοτατος κωμικος που ελεγε τα πραγματα με τ ονομα τους…Το Aenima ειναι αφιερωμενο σ αυτον.Τσεκαρετε και φρεσκαρετε τα αγγλικα σας ταυτοχρονα…:smiley:

Suck devil’s cock 8O

Σηκώνουν πόλεμο οι δηλώσεις σου! Με αμφισβητείς? Πολύ θέμα το νησί πάντως…Καταλαβαίνεις καταστάσεις Motley Crue… 8)

Εγώ φταίω ρε που (επειδή τα άλλα τους πέφτουν κάπως πιο δύσκολα) τους έχω πήξει στους Hinder,Daughtry,Saliva κλπ μαζί με οτιδήποτε έχει σχέση με Cornell και Vedder…

Θα τελειώσει και αυτό το παραμύθι και θα πάρω εκδίκηση…Καμια 250αριά μείνανε μόνο…:frowning:

Ξερω μην μου θυμιζεις περσι σχεδον ολο τον Αυγουστο την εβγαλα εκει . Περασμενες ξαπλες…:frowning:

τερμα τα διφραγκα!

επιτελους βγαλαν δισκο, και γ@μ@ει. και τα ep καλα ηταν παντως.

το ροκιν ειχε κανει και συνεντευξη πιο παλια σε αυτους:

Υπερπηδανε!Αποκαλυψις…8O

:bounce: :dizzy: :vibrate: Tετοια λεγετε να φτιαχνομαστε …:smiley:

King ακουσα το τελευταιο Primordial και δηλωνω συγκινημενος 8O Ενα εχω να πω…ο τραγουδιαρης εχει πολλα mother fucking ωα , shit… Kοιτα να δεις που θα με κανει μεταλλα παλι ο αθεοφοβος :lol:

Ακουω παρα πολυ καλα λογια για το καινουριο Stars αλλα δεν το εχω ακουσει ακομα . Τo the night starts here παντως ειναι κομματαρα.

Της Αννεκε παντως εμενα μου εκαναν πολυ ωραια εντυπωση :smiley:

Θυμιζω στον συναγωνιστη Hokam τους UXL και το Can I Dream Again

Chiodos εμενα μου αρεσε πολυ στην πρωτη ακροαση http://www.myspace.com/chiodos

Mano μια που επιασα ψιλοεμο (επιρροες) ακου ποιο band οριζει (οπως οι Jimmy Eat World) τον καθαρο και ανοθευτο εμο ηχο στη δεκαετια που διανυουμε και πες μου τι σχεση εχουν αυτα που λανσαρουν τα media.
Mae λοιπον οχι στον τελευταιο τοσο πολυ αλλα στα destination beautiful (ειδικα) και Everglow που ειναι ο ορισμος του ειδους (ξερω πως θελεις να εισαι ο μονος που ξερει και ειναι ενημερωμενος)

Fightstar επισης μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο την πρωτη φορα

Επισης βγαλανε ιδιαιτερα καλο για το ειδος τους οι Adema (επεστρεψαν!)

Αυτα για να κραταω σε ισορροπιες τις προτασεις…

O Νikki Sixx που ειπα στο προηγουμενο ποστ με εχει τσακισει με την ιστορια του και ηδη μιλαω για το modern rock album της χρονιας . Α ρε Motleys

Thanks που μου τους θυμισες μαν!!Μ ειχαν αρεσει και την πρωτη φορα που τους ειχα ακουσει.Καλα θα ηταν να τους βλεπαμε μαζι με τους υπερτατους Magnum,αλλα που τετοια τυχη…:frowning:

χοχο…και σκεψου πως λαιβ ειναι 10 φορες καλυτερος. ειναι ο καλυτερος φροντμαν που εχω δει εβερ επειδη οτι τραγουδα το ζει επι σκηνης.:smiley: :smiley: :smiley: αποστομωτικος οσο δε παει!

Aυτά ειναι…:smiley:

Από αυτά που έχουν προταθεί άκουσα τα παρακάτω :
Dredg : El Cielo και Catch without Arms.
Shels - Sea Of The Dying Dhow
The Pax Cecilia - Blessed Are The Bonds
kai Russian Circles - Enter

Όλα ένα και ένα.Το καθένα με εξέπληξε διαφορετικά και συνάμα
ευχάριστα.Ωραίες μπάντες και ωραία μουσική για πιο χαλαρές στιγμές. 8)

Welcome αν και με τετοιο ονομα εισαι επικινδυνος. Δεν πιστευω να σε εστειλε ο Nihilist να μας την πεσεις ? Just Kidding :stuck_out_tongue:

Eλα Pax Cecilia να αυξανομαστε και το γεμισαμε το ταξι :lol:

Eχω δει τον νονο σολο (aka Bob Catley) … πιανεται ?

Δεν ξερω ρε μεγαλε το ατομο ειναι σπαραγμος he’s all mother fucking soul . Μου θυμισε ασχετα πραγματα οπως τον Eric Burdon και αλλους μεγαλους που τραγουδαγανε με ψυχη.

Τους έχω προτείνει και στο thread με τις δισκάρες.
Klimt 1918 : http://www.myspace.com/klimt1918
Ολόκληρο το dopoguerra το έχω λιώσει και τα σπάει. 8)

…And you will know us by the trail of dead : http://www.myspace.com/trailofdead
Μη μπερδευτείτε από τη περιγραφή τους στο myspace, καμία σχέση

Source Tags and Codes

Thank you.Το thread το παρακολουθώ καιρό απλά τώρα
που αρχίζει το διάβασμα ελέω εξεταστικής και θα σταματήσω
να ψάχνομαι γενικά είπα να πω και εγώ την γνώμη μου για
ότι πρόλαβα να ακούσω.
Pax Cecilia λάτρεψα!
Περιμένω το cd αν μου το στείλουν βεβαια.Επικίνδυνο είναι το όνομα μου.
Απλά ακούω και αλλα πράγματα εκτος από καφρίλες,αν και καφρίλες
παραμένουν το νούμερο ένα άκουσμα μου.

Θα στο στειλουν αν και το package ειναι φτωχο (self release τι να κανουμε)

Α, ωραια , καφριλες ακουω κι εγω αλλα στο AOR ομως:lol: (I love that word)

Kαλη εξεταστικη :slight_smile:

Ευχαριστώ.Επίσης μπάντες που ήξερα πριν ασχοληθώ με το thread.
Ακούστε τώρα,τώρα όμως :
Giant Squid,Agalloch και Manes.Απόδειξη ότι βγαίνουν ωραίοι δίσκοι nowadays.

Λοιπον υστερα απο 8 μερες στο φυλακιο της παρνηθας ενα πραγμα εχω να πω :

                              [B]  ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? [/B]

Απλα τον ελιωσα.Kudos σε οποιον μας γνωρισε αυτη την μπανταρα!!!
Μιλαμε τρομερο σοκ.Αυτη η χρηση των ακουστικων ειναι μα τοσο καταλυτικη.πολλες φορες με πεταξε πισω στο κενο μεταξυ alternative 4 και judgement!και αυτα τα καταπληκτικα πληκτρα.τοσο ουσιωδης η χρηση τους!και τα
τελειωτικα εκεινα post rock\metal\sludge ξεσπασματα…απλως ισοπεδωνουν τις αισθησεις!!μην ξεχασω να αναφερω και το απιστευτα εμπνευσμενο διδυμο του τρομπονιου με της τρομπετας στο The Conference Of The Birds!
Επισης να προσθεσω οτι το ακουγα καθως διαβαζα τα Βουνα της Τρελας,και δεν ξερω αν ηταν η ιδεα μου,αλλα κολλαγε απιστευτα.Ζωντανευε αυτο το πλακωμα της ψυχης που ενιωθε ο πρωταγωνιστης.Αυτα!
Τα ταπεινα μου συγχαρητηρια κυριοι!!!