Lynyrd Skynyrd

μπα…8)
ο πρωτος skynyrd δικσκος ειναι το 73 κ ο πρωτος Wishbone Ash το 70(οι οποιοι θεωρουνται κ οι πρωτοι “twin guitars”)

ε απο τις πρωτες ειπε ρε bluezlick.δεν ειπε η πρωτη!!τι πραμα ειναι αυτο???

αυτο ακριβως…παντως δεν ξερω αν ειναι οι Wishbone Ash οι πρωτοι, ειναι σιγουρα απ’τους πρωτοπορους αλλα δεν ειμαι σιγουρος, το πρωτο των Eagles ποτε βγηκε?

ηθελα απλος να το επισημανω γιατι πολλοι το ξεχνουν!:wink:

1972

Να μην εχω ελπίδες να 'ρθουν κι από δω, ε;;;:frowning: :frowning: :frowning:

Τις ιδιες ελπιδες διατηρω και εγω εδω και πολυ καιρο και απ’οτι φαινεται θα τις διατηρω για αλλο τοσο…

Χοχοχο. Τρελό Bump!!! Τους λιώνω απίστευτα αυτές τις μέρες! Θεοί οι τύποι απλά! Ειδικά αυτό το Simple Man δεν λέει να ξεκολλήσει απο το μυαλό μου…

Southern all the fuckin’ way!!!

Βρε παιδες υπαρχει περιπτωση να ξερετε τα παιδια που εχουν το fan club των Skynyrd εδω στην Ελλαδα?

Ερχονται οι τυποι για συναυλια και ο διοργανωτης ψαχνει τα παιδια του fan club για καποια συνεργασια. Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν χρησιμη!!

Ευχαριστω!!

Μιλαμε για κομματαρα φιλαρακι.Κανενα αλλο τραγουδι δεν με εχει αγγιξει περισσοτερο απο αυτο.

Δεν είχα καν ιδέα πως υπάρχει fan club… :-k

Είναι αυτοί που έχουν το southernrock.gr ;

Δεν ξερω φιλε μου καθολου. Αλλα αν μαθεις κανε μου μια χαρη και στειλε ενα μυνηματακι ή ποσταρε εδω. Για καλο θα ειναι…

Άσε άσε…κατ’ εμέ από τις καλύτερες μπαλάντες που έχουν γραφτεί ever, όποτε την ακούω ανατριχιάζω…Βασικά όλο το πρώτο ειναι να ανατριχιάζεις, δεν υπάρχει filler εκει μέσα…! Έβλεπα και live τις προάλλες το T for Texas το 76’…Πωωωωω ρεσιτάλ!!!

http://www.facebook.com/groups/116123941742105/

Αυτό είναι το fun Club φαντάζομαι???

Σωστος φιλε μου!!! Και εγω το ιδιο φανταζομαι. Πιστευω να βοηθησει τα παιδια της διοργανωσης… Αντε και Χρονια Πολλα και καλα σε ΟΛΟΥΣ !

Ξέρει κανείς τι είναι αυτή η κυκλοφορία τον επόμενο μήνα με live του 75,τι περιέχει κτλ???

Ποιο είναι το αγαπημένο σας άλμπουμ από δαύτους???

Το πρωτο τους… κλισε I know:p. Δεν ειμαι ο απολυτος φαν, αλλα αυτο εχω ακουσει πιο πολλες φορες απο αλμπουμ τους. Δεν εχω ακουσει σχεδον τπτ μετα τo “Street Survivors”, με εξαιρεση το “God & Guns”

Το Twenty του 1997 είναι φανταστικό.

fan ρε!:p:p:p

εγω η αληθεια του σκιναρντ τους κατατασσω στις μπαντες που θεωρω θρυλικες αλλα ποτε δεν εχω κατσει να ακουσω ενα δισκο τους…

πιο πολυ γιατι οι μετα δυστυχηματος εποχη δε με πολυπειθει…

ΆΚου τα προηγούμενα δεν έχει να λέει.