Mωρα Στη Φωτια@Live Στη Λαρισα Στο Stage 28/1/2011

Λογικα εκει θα ειμαστε και θα γινει χαμος οπως περισυ!

τι μας έχεις κάνει ρε συ [B]jiopas[/B]
όσο το σκέφτομαι τόσο θέλω να έρθω…

αλλά αν ξέρω αν την παλέψω.
αναρωτιέμαι αν πχ παίξουν το Πόσο Κοντά Είναι Η Ασία, πόσο θα τρελαθώ από αρρυθμίες… (τυχαίο παράδειγμα)

αν θα έρθω θα αραξω πίσω…
δεν θέλω να έχει εξώφυλλο η ελευθερία την επόμενη μέρα “28χρονος πέθανε κατά την διάρκεια του Πόσο Κοντά Είναι Η Ασία” …:lol:

*jiopas πόσο είσαι?

Πεσιμο;;; :lol:

Ελα ρε …σιγα.

Δεν ειναι κι οι Slayer να 'χουν το απειρο ξυλικι …καθεσαι πισω και γουσταρεις Μωρα.

Για αλλες πολεις δεν ξερουμε ε;;;

Κι οσο σκεφτομαι οτι τους εχασα περσι. :x

Παρασκευή 18 και Σάββατο 19 Φεβρουαρίου,τα Μωρά στη Φωτιά live στη Θεσσαλονίκη, στο 8ball.

από το σαητ τους
http://www.morastifotia.gr/sunaulies.html

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τελευταία παίζουν πυκνά συχνά (πέρυσι τους είδα 2 φορές, Κύτταρο και Γεωπονική), κυκλοφόρησε καινούριο άλμπουμ, πιθανότατα θ’ ανακοινωθούν και άλλες εμφανίσεις.

πέσιμο λέει…:lol::lol::lol:

εχω πρόβλημα εδώ και 1,5 χρόνο με αρρυθμίες στην καρδιά και ενα μυοσκελετικο πρόβλημα που με εχει ταράξει+κάτι άλλο… άκου slayer χαχαχα

τους οποίους τους έχω άχτι να τους δω…όποτε είναι να τους δω κάτι γίνεται…ακυρώσεις φεστιβάλ, τρομοκρατικές ενέργειες, προβλήματα υγείας…έλεος ρε πούστη μου…

32 ειμαι Crimson!

Λογικα θα ειμαι,οπως σου ειπα.
Αν δεν εισαι καλα,ξερω ειναι σκληρο,μην το ρισκαρεις!

όπως σου είπα ανάλογα πως θα είμαι το μεσημέρι της παρασκευης
αλλά από την στιγμή που είπες οτι υπάρχει Live ακούω αβέρτα μωρά…

επίσης πρέπει να ανοίξω μια τράπεζα…δεν πάει άλλο…

*με το πέσιμο ακόμη γελάω…α ρε αιρον αρης :smiley:

double post…

τσίμπησα εισητηριακι :smiley:
άντε να δούμε…

*[B]jiopas[/B] να συνεννοηθούμε να βρεθούμε πριν(αν με προλάβεις έξω), μέσα ή και αργότερα :slight_smile:

Αμα τα λεω εγω. :lol:

:lol:

μαλάκα και έτρωγα εκείνη την ώρα…έκλασα στο γέλιο…

θα μας βγει και το όνομα :stuck_out_tongue:

double post αλλά μόνο εγώ πήγα από εδώ μέσα…οπότε…

[COLOR=“Purple”][SIZE=“5”][B]ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΩ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ[/B][/SIZE][/COLOR]

πήγα στο stage στις 9 μπήκα μέσα στις 9:30
οταν μπήκα είδα πολύ λίγο κόσμο…λέω κρίμα να είμαστε μόνο φίλοι και συγγενείς…
μετά απο λίγο έρχονται μερικές παρέες…άντε λέω να γεμίσει το μισό να μην είναι μάπα το Live…
35 λεπτα αργότερα το stage γέμισε σε βαθμό αηδίας…μα τι σκατά, που ήταν τόση ώρα όλοι αυτοί??
[SIZE=“4”][B][COLOR=“Red”]
Ταξιδεύουμε για νέα εποχή και θα ψάχνουμε για πάντα κάτι που δεν βρίσκεται ποτέ[/COLOR][/B][/SIZE]

έφτασε η ώρα 11:05 και βγαινει η μπάντα στην σκηνή
ο ήχος ήταν πολύ καλός(!! stage και χωρίς προβλήματα?περίμενε λίγο…)βόλευε και η μια μόνο κιθάρα(κιθάρα,τύμπανα,φωνή/μπάσο, πλήκτρα/τρομπόνι)

[SIZE=“4”][B][COLOR=“Green”]Πες μου αν σου απάντησε κανείς ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ[/COLOR][/B][/SIZE]

αρχή με 3 κολλητά τραγούδια από τον δίσκο “Στο δρόμο” …πολύ ωραία αλλά από εκείνη τη στιγμή και μετά στην διάρκεια των κομματιών χανόταν το μόνιτορ και δεν είχαν επιστροφή και έπρεπε σε κάθε τραγούδι να το ζητάν συνέχεια…δεν τρέχει κάτι απλά είπαμε μπας και άλλαξε κάτι σε αυτό το μαγαζί…
και έρχεται το πρώτο κομμάτι από τον πρώτο δίσκο…χαμός.! γηπεδικές ιαχές, χορός, τραγούδι απο όλους…από εκείνο το σημείο και μετά το live δεν έκατσε ποτέ…
ούτε στο σημείο που έπαιξαν καινούριο κομμάτι…
το οποίο είναι το Smoking Rabbit…κάπως blues, ωραίο, απλό κομμάτι, με την τρομπέτα να το χρωματίζει πολύ όμορφα …
συνέχεια με τραγούδια απο όλες τις περιόδους, καινούριο κομμάτι, Τα ραδιόφωνα…ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ωραίο κομμάτι…πιο κοντά στον ήχο των μωρών , απο οτι ήταν το προηγούμενο καινούριο…
συνέχεια πάλι με 2-3 τραγούδια , μετά πάλι καινούριο κομμάτι(δεν θυμάμαι τίτλο)…πολύ όμορφοι στίχοι και ωραία μουσική
στο τέλος μας ρωτάνε ποια 2 κομμάτια θα ξανακουσουμε πάλι(γκουχ γκουχ:roll:)
τα παίζουν και τελειώνει το Live Μετα από 1:50 πάνω στη σκηνή

[SIZE=“4”][B][COLOR=“Blue”]Πρόκειται να βρέξει, κι ο αέρας αγριεύει και ποτέ δεν είχα πιο πολλά[/COLOR][/B][/SIZE]

ακόμη και σήμερα να ξανά έπαιζαν θα πήγαινα…ο Σαλβαδόρ με καλή κατάσταση,με το μπάσο του να θερίζει.(!!) , κιθάρα πολύ καλή, αλλά αυτό που έκλεψε την παράσταση ήταν το τρομπόνι…το οποίο ήταν σε όλο το live σε σωστό ύψος και ούτε χανόταν ούτε μας “θέριζε”…
όποιος μπορεί ας πάει σε μελλοντικό τους Live…δεν θα χάσει…στις 18 και 19 Φεβρουαρίου,παίζουν στη Θεσσαλονίκη, στο 8ball.

[SIZE=“4”][COLOR=“DarkOrange”][B]Όλοι νικητές και όλοι νικημένοι στο παιχνίδι της χαμένοι Χαμένοι, χαμένοι στο παιχνίδι της ζωής[/B][/COLOR][/SIZE]

*σε ολη την διάρκεια είχαμε stage diving(!!), crowd surfing(!!!) Μοιρασιά φωνητικών από άτομα που ανέβαιναν στη σκηνή και μοιραζόντουσαν το μικρόφωνο με τον Σαλβαδόρ (τραγουδούσαν πρόσωπο με πρόσωπο και χωρίς να πειράζει ούτε τον Σαλβαδόρ , ούτε τον κόσμο)…επίσης είχαμε συνθήματα υπέρ μεταναστών, και κατά κράτους, αστυνομίας, υπουργών, συνόρων, μμε, και ότι υπάρχει γενικά…:stuck_out_tongue:
**θεϊκή στιγμή όταν είπε ο Σαλβαδόρ “δεν χορεύουμε λίγο?” και έγινε της ποπης …:smiley:
***drummer με μπλούζα transformers.!
****[B]iron_aris[/B] δεν ειχαμε intercourse με τον [B]jiopas[/B] :lol:…καθώς δεν ήρθε τελικά(μας το έβαλε στο μυαλό να πάμε και μετά δεν ήρθε…ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ και μας το έβαλε στο μυαλό γιατι περάσαμε ΓΑΜΑΤΑ.! 8))
*****Σκυλίσια μέρα :roll:
[SIZE=“4”]
[B][COLOR=“DarkRed”][B]Όμως για πιο αύριο καλύτερο Σήμερα αξίζει να χαθεί Η ζωή ενός και μόνο ανθρώπου Για πιο μέλλον να θυσιαστεί
[U]
Όμως για πιο αύριο καλύτερο…[/U][/B][/COLOR][/B][/SIZE]

_o δίσκος βγαινει σε λίγες μέρες στα δισκάδικα

Μπραβο που πηγες κ περασες καλα.
Περισυ που τους ειδα στο Stage επισης ειχαν συμβει πανω κατω τα ιδια και ειχα επιστρεψει στο Βολο με ξεβιδωμενο αυχενα!Ειχαμε επισης περασει καταπληκτικα!

αυτό έλεγε συνέχεια και ο Σαλβαδόρ …“πάντα περνάμε καλά εδώ…για αυτό και ερχόμαστε πάντα”

ωραίος :!:

“καλή, φιλική και βίαιη διασκέδαση” - κλασσικές καταστάσεις πανικού όπως σε όλα τα λάηβ τους που έχω παρευρεθεί!