Mουσικη ψηφοφορια της εφημεριδας ''το εθνος''

ναι καλα σε ενα εντυπο τετοιο δεν περιμενεισ και τιποτα αλλο.οτι να ναι σου λεω!!!οτι να ναι

O awake έχει hackαρει τα accounts των mod.

κατ`αρχας ειναι θετικο οτι στην ελλαδα εγινε ενα τετοιο δημοψηφισμα και με αρκετα μεγαλη συμμετοχη.απο την αλλη ομως θεωρω οτι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα οι U2 αποκλειεται να ηταν τοσο ψηλα.αυτο ειναι καθαρα ελληνικο φαινομενο.οσο για τους ντορς η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αποτελουν ενα απο τα πιο υπερεκτιμημενα συγκροτηματα.αλλα ας μην ξεφυγω γιατι ειμαι σε λαθος τοπικ.

ναι και?

τι και;
εγραψα απλα οτι αυτα τα συγκροτηματα θα επρεπε να ειναι πιο κατω κατα τη γνωμη μου.

Για τον πουτσο θρεντ.

Εγώ θα θίξω κάτι αλλο.Γιατί ο όρος ροκ να πηγαίνει μαζί με τον όρο ποπ.Οκ ο jackson το άξιζε αλλα δεν είναι πρέπον να εμπλέκεται η σημερινή ποπ και τον όρο ροκ

η ροκ ειναι μερος της ποπ κατα μια εννοια. και τι θα πει ο τζακσον το αξιζε? υποτιθεται πως η ροκ ειναι ποιοτικα ανωτερη ξερω γω και υποβαθμιζεται αν μπει διπλα στον ορο ποπ? η οτι αντικειμενικα ενας ροκ μουσικος ειναι καλυτερος απο εναν ποπ μουσικο?
και τι θα πει η σημερινη ποπ? εχετε καταλαβει οτι ισως ο μεγαλυτερος και πιο ιδιαιτερος μουσικος της δεκαετιας ανηκει στην “ποπ”?

η ποπ όπως την εννοείς εσύ βαγγέλη διαφέρει με το πως την εννοούν όλοι οι άλλοι.Αν ρωτήσεις τον μέσο πολίτη που δηλώνει ποπ ποιος είναι η καλύτερος ποπ καλλιτέχνης σήμερα θα σου πει η lady gaga.

ναι και τι να λεει αυτο? αυτο ειναι καθαρα θεμα δημοσιοτητας και πωλησεων.

γενικα γιατι να κανεις κουβεντα γυρω απο ενα δημοψηφισμα σχετικα με το τι ψηφισε ο κοσμος και τι θα επρεπε να ψηφισει? ειναι ανουσιο.

εεε απλά για να γίνετε συζήτηση 8)
και δεν την άρχισα εγώ :stuck_out_tongue:
λέει ότι για τους πολλούς ποπ=MTV’s girls

ναι και για αλλους ροκ μπορει να ειναι οι λορντι. παλι δεν λεει κατι αυτο.

βαγγελη μου ομως αλλο ποπ αλλο ροκ!!!καμια σχεση το ενα με το αλλο!!!οποτε αυτο λεμε αρχηγε…οτι ειναι λιγο οτι να ναι αυτο το δημοψηφσμα!!!

ποπ + λίγο παραπάνω overdrive στην κιθάρα + ροκ λούκ = ποπ ροκ

α αληθεια? θες να το αναλυσεις το “καμμια σχεση το ενα με το αλλο”?

ειναι πολυ απλο…ηχητικα:)

Τόσο απλό.

ι μαντονα φιλε μου δεν εχει σχεση με τουσ ζεπελιν

εχεις ακουσει στη ζωη σου πανω απο 5 μπαντες?

ανεφερα 2 αντιππςσοπεφτικα παραδειγματα νομιζω!!!:slight_smile: