Mπουζουκι!

Το εθνικο μας οργανο…το οργανο της ξενιτιας…ουχα…σε συνδιασμο με το οτι τα καινουρια μου κομματια εχουν μπουζουκι πειτε κι εσεις την γνωμη σας για αυτο!

Το εθνικο μας οργανο… ανατριχιασα :Ρ
Ρε βγαζει υπεροχο ηχο λεμεεεεε!
Εχουν γραφτει μεγαλα κομματια.
Το θαυμαζω πολυ. Εναν καιρο ψηνομουν να μαθω αλλα εχουμε και το μπασο που τ’ αγαπαμε πιο πολυ.
Αυτα. Δεν παιζω για να πω κατι παραπανω.

Τρομερό όργανο,εκτός απο τον πρωτότυπο ήχο που βγάζει ,βγάζει πολύ συναίσθημα…και γενικά έχουν γραφτεί τράγουδάρες παίζοντας μπουζούκι, ακούστε το ‘’ Θολωμένο Μου Μυάλο ‘’ του ΄Ακη Πάνου…

Αυτό.

Ψήνομαι πάρα πολύ να το μάθω αλλά που χρόνος. Είναι και πολύ ευέλικτο όργανο όπως έδειξε ο ποιητής hokam στο Βλαμένκο. :lol:

Εκτος του οτι εχω μεγαλη περιεργεια να ακουσω τα κομματια , το μπουζουκι μου αρεσει και 'μενα κυριως ομως 3χορδο και κυριως σε ρεμπετικα και καποια παλια καλα λαϊκα. :slight_smile:

σπουδαιο οργανο , εχουν γραφτει μνημειωδη τραγουδια χαρη σ’αυτο
δυστυχως το χουν ξεφτιλησει και δεν του αξιζει καθολου

ακου εκει “το βραδυ θα παμε στα μπουζουκια…”
[-X

ετσι!
εχω ενα τριχορδο σπιτι κ το βασανιζω!:lol:

Hail στο πιο εκνευριστικό ήχο της μουσικής. Κομματάρες έχουν γραφτεί με αυτό, αλλά χωρίς δαύτο θα ήταν πολύ καλύτερες:lol:

τελειως φλωρος ομως :expressionless:

αμα παιξεις στα καντινια σε κλασσικη κιθαρα ψιλες νοτες(μετα το ντο στο 8ο ταστο πιο πολυ) ακουγεται σαν μπουζουκι:lol: Νταξει τι να πει κανεις, οι μπουζουκτζηδες γενικοτερα αναπτυσσουν τρελες ταχυτητες χαρη σ’αυτο το οργανο:!:

Oριστε αγορινα!

Εδω ειναι τα κομματια!!!
:smiley:

Τωρα δν μπορω γιατι εχω dial-up σε λιγες μερες με την dsl θα τα τσεκαρω. :slight_smile:

πολυ καλα! Αντε να μου πεις και την γνωμη σου!!! :smiley:

'Επαιζα 3 χρόνια μπουζούκι όταν ήμουν μικρός, αλλά μετά το παράτησα για την κιθάρα. Δεν έχω παίξει από τότε.