Machine Head - Bloodstone & Diamonds (2014 )

Mε τον κίνδυνο να εκτεθούμε όλοι, μιας και ένα δείγμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό πάντα, δε νομίζω ότι ακολουθούν τέτοιο δρόμο… Μάλλον συνεχίζουν να εξελίσουν το δρόμο το Blackening και του Unto the Locust.
Περισσότερο προσθέτουν στοιχεία, παρά αφαιρούν… Αυτή είναι η δική μου εντύπωση.

ναι … δεν το λεω σαν ηχο αλλα στο ποσο ωριμο μου ακουστηκε το συγκεκριμενο κομματι …
Ισως δεν μπορω να το εξηγησω σωστα.
Μεστο αυτη ειναι η λεξη ! Γι’αυτο λεω το δικο τους Black Album…

Δεν ειναι και οι Avenged Sevenfold με το τελευταιο τους που πατανε ακριβως πανω στις δομες του Black Album.

Πάρτε κι άλλη κομματάρα στο καπάκι

Killers & Kings

Το Killers And Kings το έχουμε ξανακούσει από το ομώνυμο EP.
To άλλο είναι οκ κομμάτι απλά από ένα σημείο και μετά βαρέθηκα…:-k

Και τα 2 μου αρεσαν πολυ…!!! Και μ αρεσει και το πιο απλο στυλακι που εχουν τα κομματια…!! Αγνο κοπανημα ! :smiley:

Και τα 2 εντελώς αδιάφορα. Σχεδόν generic metal.

ALBUM TRAILER: 1

Άντε να βγει η δισκάρα, δέκα μέρες έμειναν.

7 του μηνος λενε για Ευρωπη αλλα εδω Ελλαδα παντα αργει.

Το ξέρω το ξέρω, απλά θέλω να το ακούσω με τον παραδοσιακό τρόπο καθώς είναι από τις λατρεμένες μου μπάντες. Τώρα άμα λικάρει από βδομάδα πχ, να δω πως θα αντέξω μέχρι τότε…

(ALBUM TRAILER: 2)

μολις τωρα το δωσανε

[B] Night of Long Knives [/B]

Χμμμ ενδιαφέρον. Περίεργη η δομή του, με το εντελώς χύμα κουπλέ να ξεχωρίζει. Μου άρεσε, σίγουρα όμως λιγότερο από τα δύο προηγούμενα.

3/3 μέχρι στιγμής, αν και πολύ δύσκολα γράφουν μέτριο κομμάτι πλέον. Είτε θα γαμάει είτε θα γαμάει πολύ.

Παμε για πρωτη ακροαση!

Edit:
Δεν ξερω τι γινεται…η πρωτη εντυπωση που μου αφησε ειναι απογοητευτικη… :? :?
Τα μονα που καπως μου τραβηξαν την προσοχη ηταν τα Night of Long Knives και Sail into the Black. Κραταω μια επιφυλαξη γιατι μονο μια ακροαση σιγουρα δε φτανει.

κι εδω ενα βιντεο με λιγο απο ολα τα τραγουδια

δεν μπορω να πω γνωμη αν δεν τα ακουσω ολα αλλα τα 3 που βγηκαν ως τωρα ,μου αρεσαν.

Ολοκληρο το album!

Είμαι ο μόνος που νοιώθει ότι το Now we Die είναι κομμάτι που δεν χώρεσε στο Blackening και το βάλανε στο νέο δίσκο;
Το κομμάτι σε στήνει στον τοίχο και σε βαράει με ρόπαλο… σε αντίθεση με τα υπόλοιπα του δίσκου.
Επίσης ξεχώρισα τα Killers & Kings και Night of Long Knives. Μετά από περισσότερες ακροάσεις θα ξεχωρίσω κι’άλλα

μείον τα 70 λεπτά του δίσκου

Θεωρείς οτι ειναι τεράστια η αυτοπεποίθηση του Flynn , οποτε και τον οδήγησε στην κυκλοφορία ενός μεγάλου σε διάρκεια δίσκου ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπερβολικος ο χρονος ρε γαμωτο, και μενα με κουρασε. Θα μπορουσε 2 κομματια να πλασαρει σαν bonus πχ σε μια limited εκδοση εφοσον δεν ηθελε να πανε χαμενα.
(Σημειωνω οτι δεν το ξαναακουσα ακομα, στην πρωτη ακροαση ειμαι.)