Machine Head @Rockwave Nights 04/07/2024

X LALALA Presents
Rockwave Nights …Στην Κορυφή!

MACHINE HEAD
4 Ioυλίου 2024
Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού
Αθήνα

ΜACHINE HEAD = Μπάντα γεννημένη για live.

Αδιαμφισβήτητοι δάσκαλοι των δολοφονικών riff, των επιθετικών grooves και των άγριων hooks, οι Machine Head έρχονται στην Αθήνα στο Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού στις 4 Ιουλίου στα Rockwave Nights!

Η προπώληση εισιτηρίων μόλις ξεκίνησε!
🎫 https://www.more.com/music/rockwave-nights-machine-head/

1 Like

:scream: 59,40€ ;;;;

Και να σκεφτείς ότι προ κοβιντ θα τους βλέπαμε με 30-35 ευρω να παίζουν όλο το Burn My Eyes…

7 Likes

Έτσι ακριβώς. Έχει ξεφύγει εντελώς η φάση και είναι πέραν των δυνατοτήτων μου

Κρίμα , τι να πεις …

Εδώ με μεγάλη λύπη έχασα Warrior να παίζει Hellhammer γιατί δεν μπορώ να δώσω 40€

3 Likes

Ειναι γενικη η κατασταση, η μινιμουμ ταριφα ειναι 20ευρω ακομα κ για πρωτοεμφανιζομενες μπαντες οποτε το 40αρι για πιο μεγαλες ειναι πλεον το στανταρ.
Προ κοβιντ ηταν κ προ 5 χρονια κοντα ετσι …

1 Like

28 ευρώ το 15 στον Βοτανικό. Έχουν διπλασιαστεί οι μισθοί από τότε και δεν το ξέρω?

8 Likes

Αδικαιολόγητη τιμή χωρίς ισάξιο όνομα από κάτω

8 Likes

Σιγουρα εχουν υπερπολλαπλασιαστει τα logistics.
Αλλα και πάλι, για μονοι τους, ειναι ακριβό το εισιτηριο.

59,4€ = 54€ + 10% service fee, λόγω πολέμου στην Ουκρανία ή λόγω κρίσης στην Ερυθρά Θάλασσα έχει λογικά μπει το τελευταίο, είναι φρέσκο κουλούρι. Άσε που έχει αυξηθεί και ο ΦΠΑ στις συναυλίες από το 24% στο 6% από το 2019. Όλα εξηγούνται τελικά ρε παιδιά, αρκεί να σκεφτούμε λίγο, δε χρειάζεται πολύ.

7 Likes

Αν ήταν να κλείσει το θέατρο του Λυκαβηττού για να βάλει τέτοιο εισιτήριο για μόνο μία μπάντα, καλύτερα να το 'κλεινε το μαγαζί. 60 ευρώ για μία μόνο μπάντα είναι πολύ ακριβά και μόνο αν δεν τα σκάσουν οι ακροατές θα πάρουν το μήνυμα. Έτσι όπως πάει, σε λίγο θα κοστίζουν τόσο όλες οι μπάντες που θα έρχονται στην Ελλάδα.

Με ολα αυτα που εχουν συμβει τα τελευταια χρόνια, γενικα τα ξεχνάμε τα φθηνα εισιτηρια σε γνωστές μπαντες.
Ειδικοτερα σε οποιες περνάνε καποιον ωκεανό για να έρθουν. Σε αυτες πλεον πρεπει να συμπεριλάβουμε τις περισσοτερες αυτών μιας και συνηθως αποκτουν εδρα/νοικοκυριά στο US of A.

Δυσκολεύομαι να αγορασω το ερχομαστε απο μακρια οταν παιζει και αυτο στην ιδια τιμη…

Παντως το 2022 που τους πετυχα στο Λονδινο κ ειμουν ντεμι να παω, ηταν τελικα τρομεροι λαιβ με εξαιρετικο σετλιστ.

1 Like

Καλά κι εγώ όσες φορές τους έχω δει ήταν οδοστρωτήρες . Δεν εξετάζουμε αυτό

2 Likes

Γενικά να το δεχτείς διοτι ισχύει, τουλάχιστον σιγουρα σε οτι αφορα την αμοιβή της μπαντας συνολικα.
Απο εκει και πέρα παιζουν και αλλα ρόλο, οπως το κοστος μισθωσης του χώρου και η χωρητικότητα αυτου = διαφορετικα περιθώρια κέρδους στον διοργανωτή.
Κατι το οποίο φαινεται ξεκάθαρα στο παράδειγμα που εδωσες.

1 Like

συμφωνώ με αυτό που λες και το καταλαβαίνω, απλά όταν η αγοραστική δύναμή μου είναι 60 ευρώ δεν θα έχω πολλές επιλογές…

τεσπα όσο θα πλησιάζουν οι μέρες θα ηχούν μελωδίες στα αυτιά μου και προφανώς θα ενδώσω…

Υ.Γ. Για να συνεχίσω την γκρίνια μου…