Mad Max

H cult ταινια δρασης με τον Mel Gibson.Ποσοι τη θυμαστε και ποια η αγαπημενη σας ταινια της σειρας?

Kαλα,τι λες τωρα???Απο τις αγαπημενες μου ταινιες…αυτο το Post-apocalyptic σκηνικο,καμια ταινια δεν το εφτασε ποτε…μικρος τα ηξερα σκηνη-σκηνη απεξω…το πρωτο θεωρητε,ως καλυτερο,αλλα σιγουρα το αγαπημενο μου,οπως και πολλων,θα ειναι το 2ο,με τις α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-ε-ς σκηνες καταδιωξης και …και τι να πρωτοπω δλδ…και το τριτο παντως,πολυ καλο,επικη η σκηνη στο thunderdome,οπως και η αλα Lost boys φαση αργοτερα και φυσικα το τελος…ταινιαρες…the road warrior…ετσι…

Ο σκυλος και τ’αμαξι του Mel Gibson ειναι ολα τα λεφτα.Επισης και η παρουσια της Tina Turner στο τριτο αν θυμαμαι καλα.

Queen of thunderdome…γαματη…ειχα γραψει κ τραγουδι για τη ταινια…γαμω ηταν κ ο τυπας με το ‘‘ελικοπτερο’’ και το φιδι,που επαιζε στο 2 κ 3,και ηταν ισως ο μοναδικος του φιλος…

ταινιαρες

και οι 3 φοβερες

εγω γουσταρω πολυ τη σκηνη με την πολυορκια

και τον τυπα με την μασκα και τη χατζαρα

περιπετειες μιας αλλης δεκαετιας

:bow::bow::bow::drunk::yahoo:

Προσκυνώ τη τριλογια

Η Camaro ειναι γαμω,το παμε.

Τι ΤΑΙΝΙΑΡΑ ΡΕ Π…ΣΤΗ ΜΟΥ!!!

Μαζι με τους Εξολοθρευτες , τις θεωρω τις καλυτερες ταινιες δρασης ever.
H αγαπημενη μου ηταν η πρωτη επειδη “θριλεριαζε” περισσοτερο απο τις υπολοιπες.
Φοβερη μουσικη επισης .

Περιμένω με αγωνία την το τέταρτο φιλμ του Γιώργου Μηλιιώτη.

Απο τα προηγούμενα 3 το αγαπημένο μου είναι το πρώτο.

Ειχα κατεβασει ολη την τριλογια πριν κανα μηνα για να την δω μια και εξω. Τελικα ειχα δει μονο το πρωτο. Μολις τωρα τελειωσε το δευτερο.

Ρε μαλακες :expressionless:

Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη περιπετεια που εχω δει (καπου εδω μπαινει το Terminator) αλλα στις 2-3 καλυτερες. Αν και η πρωτη μου αρεσε και αρκετα μαλιστα, η δευτερη περασε σε ΑΛΛΟ επιπεδο. Τα σκηνικα και η σκηνοθεσια και φυσικα η δραση με τις καλυτερες καταδιωξεις που υπαρχουν εκει εξω και εναν Gibson αποφασιστικο, κυνικο σε δοσεις και με αρχιδια απλα συνθετουν μεγαλουργημα.

Καλα η τελευταια σκηνη, αυτο το τελευταιο 20λεπτο περιπου με το οποιο τελειωνει η ταινια, απλα δειχνει πως παρουσιαζεται μια πορωτικη, γεματη ενταση καταδιωξη, τα ειδα ολα.

Αυριο το 3, παω για υπνο τωρα.

Ρε μαλακες :expressionless:

απο τις καλυτερες ταινιες του Μελ Γκιμπσον
μετα τη σειρα Φονικο οπλο εκανε λιγες καλες ταινιες.

Από τα αγαπημένα μου κι εμένα, αλλά μάλλον το 4ο δεν θα έχει Μελ Γκίμπσον αλλά Τομ Χάρντυ. :thumbdown:

Θα βγει 4; Ποτε;

[SPOILER]αν δεν κανω λαθος [/SPOILER]

Ειδα και το τριτο λοιπον. Να παραδεχτω οτι με ξενισε λιγο ως ενα σημειο γιατι ακολουθει διαφορετικη προσεγγιση απο τα προηγουμενα, αλλα σιγα σιγα με κερδισε εξισου γιατι εχει την ατμοσφαιρα που αγαπαω/-αμε, και τρομερες σκηνες.

Η μαχη στο Thunderdome ολα τα λεφτα ε!

“Ladies and gentlemen, boys and girls… Dyin’ time’s here!”

Και η σκηνη που ξυπναει ο Gibson στην φυλη της ερημου ειναι αξιομνημονευτη, οπου δεν μπορουσε να ηρεμησει τα παιδια :Ρ.

Για το κλεισιμο, no comment, οπως επρεπε, συγκινητικο, τουλαχιστον.

Υ.Σ. Με κερδισε και η Savannah καπως :oops:

εχω να τα δω χρονια, απο οτι θυμαμαι το τριτο ηταν το χειροτερο… καινουργια θα ειναι η ταινια η ριμεικ?

άμα παίζει ο χάρντυ θα παίρνει σκαλπ η ταινία8)