Madrugada τελος για παντα

Στο Winterthur της Ελβετίας κατέβηκαν για τελευταία φορά απ’ την σκηνή οι Madrugada την Παρασκευή 29 Αυγούστου, ακυρώνοντας τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές εμφανίσεις τους. Μια λιτή δήλωση του manager τους Sigve Prestnes, επιβεβαιώνει την απενεργοποίηση του νορβηγικού συγκροτήματος, παρά την επιτυχημένη πρόσφατη περιοδεία τους και την αποδοχή του τελευταίου τους δίσκου. Οι Madrugada, που δέχτηκαν ισχυρό πλήγμα με τον θάνατο του Robert Buras τον Αύγουστο του 2007, θα δώσουν ορισμένα επιλεγμένα τελευταία shows το Νοέμβριο στη Νορβηγία, ενώ ο Sivert Hoyem έχει ανακοινώσει ότι θα σχηματίσει με τον Cato Salsa προσωρινά τους The Hyler Twins για την ηχογράφηση του The Cool Song, που πρόκειται να κυκλοφορήσει στο επερχόμενο tribute project προς τιμήν του St. Thomas.

απο το www.Madrugada.gr

Κρίμα… Ο τελευταίος δίσκος είναι απίστευτος, όπως μαγική ήταν και η τελευταία συναυλία!

Συμφωνω μαζι σου,ειμαι τυχερος που μπορεσα και τους ειδα.R.I.P

Ευτυχώς που ήμασταν εκεί… Ένα απο τα καλύτερα συγκροτήματα των τελευταίων 10 χρόνων, το οποίο άξιζε κάθε επιτυχία που γνώρισε στην Ελλάδα…

Λυπηρό νέο. Ήδη το γεγονός ότι δεν το διέλυσαν όταν πέθανε ο Robert Buras ήταν θαύμα. Τελειώνοντας την καριέρα τους ως μπάντα με ένα τέτοιο άλμπουμ είναι ζηλευτό κατόρθωμα. Πάντως τα τραγούδια τους θα ακουστούν ξανά live γιατί δεν νομίζω ότι ο Hoyem θα σταματούσε ποτέ να τραγουδάει. Δείτε τί μας είχε πει στη συνέντευξή του, λίγους μήνες πριν…

http://www.rocking.gr/article4657.php

Μαγική βραδιά… Ευτυχώς τους πρόλαβα. Επίσης απίστευτη βραδιά ήταν όταν είχαν φέρει τον Hoyem μόνο του.

Πολύ ωραίοι …

το πιο τιμιο ηταν να σταματησουν …

Συμφωνώ με jsrory.
Industrial Silence και τα μυαλά στα μπλέντερ.
R.I.P. Robert.

Πραγματικά τυχεροί δλδ όσοι πηγαμε στην τελευταία συναυλία εδώ.
Κρίμα πάντως ,καταπληκτική μπάντα.:?

Ναι, το έμαθα κι’αυτό…

ΌΧΙΙΙΙΙ… Δεν θέλω!

Ε, βλάκα πέρσι τους είδα στο principal club theater με 25¤ και παίξανε 2 ΩΡΕΣ!!!:bounce::yahoo:
Μιλάμε για φοβερό Live.

¶ιντε… Περιμένω από Hoyem, τπτ… :slight_smile:

3eneroma…mia poly kalh mpanta pou ekana malakia pou den thn ektimisa apo thn arxi

τελικα το τελευταιο show των madrugada θα ειναι στις 15/11 στο Spektrum .!!!ειναι οριστικα το αποχαιρετηστηριο Live τους .

Μαγκιά τους…
Απέδειξαν ότι σέβονται τη μνήμη του Robert Buras και έκαναν ότι έκριναν σωστό χωρίς να δώσουν τόπο στην αξιοπρέπεια τους…