Mael Mórdha - "Manannan"

Κυκλοφορεί στις 14.05.10 κι αναμένεται μεγάλο έπος. Ελπίζω να συνεχιστεί η κουβέντα και μόλις το ακούσουμε με το καλό. Teaser εδώ.

θυμάμαι πως είχα ακούσει ένα δίσκο που είχαν κυκλοφορήσει το 2007 και δε μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση.
εσένα πάντως σε εμπιστεύομαι οπότε θα το ακούσω.
έχει διαρρεύσει?νομίζω πως το είχα πετύχει κάπου.

Κλασικός mael mordha. Άλλη μία δισκάρα στο ενεργητικό τους!!! Ας γίνει κανα θαύμα να τους ξαναφέρουν…

τους ειχα δει με Primordial και ηταν μου φανηκαν πολυ δυνατη μπαντα,μετα ακουσα τα 2 πρωτα τους και πιστευω ειναι δισκαρες!!
ελπιζω και αυτο τα ιδια!!
μολις το ακουσω θα πω μια γνωμη

Καινούριο Mael Mórdha

Πρώτη ακρόαση as we speak.

Πολύ νωρίς ακόμα, αλλά αυτό που ακούω είναι ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ!

Νταμπλ ποστ γιατί απλά, ΠΡΕΠΕΙ.

Πόσο συγκλονιστικό έπος είναι αυτό που ακούω συνέχεια εδώ και 48 ώρες; Δεν υπάρχει τίποτα άλλο και μάλλον ούτε θα υπάρξει για κάμποσο καιρό ακόμα. Έχουν πάρει πούλο και οι Nevermore, και οι Pain of Salvation, ακόμα και οι Cathedral! Μιλάμε για τον καλύτερο δίσκο της χρονιάς μέχρι τώρα μαζί με το The Guessing Game. Είναι επικό, είναι ντουμ, είναι ΜΕΤΑΛ, είναι [SIZE=“5”]Η ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΟΛΗ[/SIZE] :!: Και αυτή η φωνή… κάθε λέξη που ξεστομίζει ο Roibéard Ó Bogail (δεν το βλέπω να προσπαθήσω ποτέ να προφέρω το όνομά του πάντως) είναι σαν στιλέτο στο στήθος.

Τα κατάφεραν ξανά. Ναι. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ PRIMORDIAL :!:

ποιο είναι το τραγούδι τους που 8α με συγκλονίσει;

μιλαμε για μεγαλη δισκαρα ρε!!!

:respect: :respect: :respect:

somnambulist ακου αυτο που βαλανε και οι ιδιοι στο myspace τους
The Doom of the Races of Éire

τωρα δεν ξερω αν θα σε συγκλονισει, αυτα ειναι και θεμα γουστου…

@Σομν

  1. Αν εννοείς από αυτό εδώ, το καινούριο, χμμμμ αν και μπαίνω στον πειρασμό να απαντήσω “όλα”, θα μαντέψω “The Gaelic Twilight”, “Back to Eire” και “Through the Lungs of the Dead”.

  2. Αν δεν τους έχει ακούσει ακόμα και ρωτάς γενικά από ό,τι έχουν βγάλει μέχρι τώρα, θα έλεγα, άνετα, το “In this Godless Commune of Sodom”.

  3. Αν το άκουσες ήδη, δε σ’ άρεσε και απλά ειρωνεύεσαι, να πας να πνιγείς. :stuck_out_tongue:

δεν το χω κατεβάσει, αλλά μιας και το πέτυχα στο rateyourmusic…

Illegal Uploads of the wrong album !
Just thought I’d pass on something I noticed today with regards the current batch of illegal versions of our new album, Manannán that are on-line. I have heard one of these versions and thought my ears had broken. Reason being I sounded like I was singing much higher than I had remembered doing when this album was recorded. Then I saw the lengths of the songs were shorter. The penny then dropped. Whoever uploaded the album has sped the whole thing up.

So I suppose I’m just warning all would-be pirates out there that other than the fact that it’s not very respectful to put our album up on-line without asking us, the versions that have gone up are not the proper album.

If you have downloaded the album please do pop by our myspace site on the 14th of May when we will have some of the songs online for ye to listen to and at least make sure it sound the same. It would be most strange for ye turning up to one of our gigs wondering if the guy singing on the album had been sucking helium from a balloon or had just gone through puberty !

Thanks for reading,

Rob - Mael Mórdha

Πολύ καλός ο δίσκος!
Οι συνθέσεις κατεδαφίζουν πόλεις με τα κέλτικα στοιχεία να προσθέτουν το κάτι παραπάνω. Σε ορισμένα σημεία (π.χ. The Doom of the Races of Εire - ΕΠΟΣ) προκαλούνται ανατριχίλες.
Δεν ξέρω γιατί αλλά το μόνο που με χαλάει στο δίσκο είναι μερικές φορές τα φωνητικά. Τα ουρλιαχτά γαμάνε αλλά τα καθαρά φωνητικά με ξενερώνουν ελαφρώς. Ίσως απλά να μη μου κάθονται καλά εμένα.
Θα πέσουν μπόλικες ακροάσεις ακόμα και βλέπουμε…

Λατρεμενοι!!!

2-3 φορες που το ακουσα στα πεταχτα ειναι οπως πρεπει να ειναι, θα ακολουθησει λιωσιμο πιστευω 8)

δισκαρα

Ρε παιδια …το εχει δει κανενας σε κανενα δισκαδικο στην αθηνα?..
δεν το βρισκω…και δεν εχω ιδεα απο αγορες στο ιντερνετ…