Δημοψιφησμα maiden για επερχομενη συναυλια

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΣΙΔΗΡΩΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝ,
OI MAIDEN, ΒΑΣΕΙ ΔΗΛΩΣΕΩΣ ΤΟΥ BRUCE, ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΔΙΣΚΟ, ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2006, ΕΝΩ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ, ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 2006. ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ FESTIVALS ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ (ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ALBUM ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΩΝ).

ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΡΓΗΣΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΝΕ -5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜAIDEN- ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΦΕΡΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΤΟΥ DANCE OF DEATH (Η ΘΕΑΤΡΙΚΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ) ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ GIVE ME ED? ??TILL I?M DEAD, ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΜΕ ΣΚΟΠΟ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ.

ΤΟ ΤΟPIC ΑYTO, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΑΡΧΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2006 (Ή ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΝ STUDIO) ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ, ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ

ΨΗΦΙΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΤΕ Ή ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ:

UP THE IRONS!!!

Υ.Γ. ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ WEB-MASTER ΤΟΥ ROCKING.GR , ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ TOPIC ΑΥΤΟ, ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΙΣΕΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ. THANX

Θα ήθελα να τους ξαναδώ φυσικά

Προσωπική μου προτίμηση θα ήταν να ακούσω κάποια τραγούδια από τα άλμπουμ 7th son… & Somewhere in Τime που δεν ακούγονται συχνά και τα αγαπάω ιδιαιτέρως.

Συγκεκριμένα: Infinite Dreams, Caught Somewhere…,7th Son…,Deja Vu και άλλα τέτοια!

Ελπίζω να τα παίξουν στην επόμενη περιοδεία τους

ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ, Κ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΛΩ… ΑΛΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΤΟ IRON MAIDEN HISTORY ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΑ ALBUM ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΝΕ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΚΑΣΑ, ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ Κ ALEXANDER THE GREAT ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟΥ DVD.
ΠΩΣ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ LIVE TA INFINITE DREAMS, 7th SON, CAUGHT SOMEWHERE IN TIME, HEAVEN CAN WAIT, CLAIRVOYANT, MOONCHILD ΚΛΠ ΚΛΠ…
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑRRRRRRRRGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHH!!! ΥΠΟΜΟΝΗ, ΥΠΟΜΟΝΗ…

Εγώ πάλι, μετά την απογοητευτική (κατ’εμέ) φετινή συναυλία στη Μαλακάσα, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μην τους ξαναέβλεπα.
Προτιμώ να τους ακούω στο στερεοφωνικό μου απολαμβάνοντας αποκλειστικά τα μέχρι Fear Of the Dark albums και να μην αντικρύζω 6 ψυχρούς επαγγελματίες που προσπαθούν να υποκριθούν ότι απολαμβάνουν αυτό που κάνουν.
Αυτά

Αντί να δούμε για 100στη φορά τους maiden, πειράζει να φέρουν οι διοργανωτές τους AC/DC ή τους System Of A Down ή τους Rolling Stones, εεε ???

Aν εξαιρέσεις τον Dickinson ο οποίος παραμένει Θεός, οφείλω (δυστυχώς) να συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά την καλοκαιρινή τους εμφάνιση και ειδικά σε σύγκριση με τους Black Sabbath, η συναυλία των οποίων θ’ αποτελέσει για μένα από εδώ και στο εξής σημείο αναφοράς… (Παρόλο που δεν είμαι φανατικός οπαδός τους)…
Ωστόσο δεν θα πω ότι δεν θέλω να τους ξαναδώ… Προσωπικά ανήκω στους λίγους προφανώς που θεωρούν τα δύο τελευταία cd τους εξαιρετικά και ειδικά το Brave new world το τοποθετώ δίπλα στο 7th son of a 7th son!!!

Μαζί σου !

=D> είδες που συμφωνούμε και σε κάποια πράγματα! :lol:

Εδώ κι αν συμφωνούμε 100% !

Εδώ μου το χάλασες!! :evil:
Γίνεσαι ιερόσυλος!

Συμφωνω απολυτα

Εδώ μου το χάλασες!! :evil:
Γίνεσαι ιερόσυλος![/quote]

Σπύρο όταν βγήκαν τα 7th son και Somewhere in time (δυστυχώς είμαι τόσο μεγάλος που το δεύτερο το έχω ως Σαμουγειρ ιν ταιμ σε κασσέτα), πολλοί τα είχαν κατηγορήσει ως εμπορικά και μέτρια σε σχέση με τα προηγούμενα… Ο χρόνος θα δείξει αν θα βγω αληθινός

ΠΑΙΔΙΑ, ΤΟ TPIC ΑΦΟΡΑ ΔΗΞΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΧΟΛΑΙ…
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ, ΚΑΛΟΣ, ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΥΣΗΧΟ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΓΚΑΛΟΠ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΑΛΛΟ ΤOPIC, ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ…

ΣΧΟΛΑΙ-> ΕΝΝΟΩ ΣΧΟΛΙΑ

Συμφωνω απολυτα[/quote]

ke ego! alla anti system tous 8eous Rush! :twisted:

Συμφωνω απολυτα[/quote]

aaax pote 8a r8oun oi acdc…

Sopa re! Sovara???
Ego loipon den goustaro na tous xanado pote!!! Tous exo dei 4 fores prin arketa xronia (i teleutaia itan likavito) kai exo sixathei na akouo kai na diavazo gia autous…
Auta ta kano periodia mono gia tous 3 protous diskous, i gia tous 4 teleuteous i den xero kai ego ti, ginontai apla giati den exoun tipota allon na poun…
Makari loipon na min xanakanoun live pote kai pouthena kai ta lefta pou tha edinan ekei oi diorganotes na pane kapou pou exoun na mas pou kai kati kainourio…

Cheers

Πωωωω καταιγητικοτατος ο Θωμας , αλλα εχει χιλια δικια … Δεν σε καταλαβα ρε φιλαρακι , δλδ τι θα μας απογορεψεις να γραψουμε την γνωμη μας , και ποιος εισαι εσυ δλδς . Οι maiden ειναι νεκροι εδω και χρονια , μονο που οι μαζες δεν το εχουν παρει χαμπαρι ακομα .

Ελεος καθε λιγο και λιγακι θα ανοιγει καποιος βλακεντιος ενα καινουργιο τοπικ που αφορα τους maiden . Παλιοτερα ειχαμε το φαινομενο αυτο για metallica , Black Sabbath και παει λεγοντας , αναμασηματα του κερατα δλδ…

Λοιπον θα γουσταρα να δω Linkin Park και S.O.A.D. μαζι , καλα θα ηταν .

Θέλω να ξαναδώ τους Maiden για να ακούσουμε επιτέλους Fear Of The Dark, Hallowed Be Thy Name, Run To The hills, Number Of The Beast και Trooper.
Μόνο 4 μήνες άλλωστε πέρασαν.

Σοβαρά τώρα, Maiden θα ξαναδώ ΜΟΝΟ ΑΝ αποφασίσουν να παίξουν όλο το 7th Son και μόνο αυτό.Τέρμα.Από κεί και πέρα σούπα πιά.

Και opening act τους disturbed.

Κι εγώ κι εγώ…

Τι ειπε ο Θεος ρε … γεια σου ρε Κevin , σωστος ο παιχτης

Άμα τους φέρνουν μια φορά στα 5 χρόνια καλά είναι. Αφου δεν υπάρχει παιδεία εδώ. Στις άλλες ευρωπαικές χώρες πήγαν το 2003 δύο φορές σε 4 μήνες (Gime Ed Till I’m Dead/Dance Of Death tour) και ήταν παντού sold out. Φαντάζεστε πόσο κόσμο θα είχει αν είχαν έρθουν ξανά π.χ. μετά από 4 μήνες? τπτ!

Α! Μάλιστα η Dance Of Death περιοδεία είναι η μοναδική 100% sold out παγκόσμια περιοδεία που έχουν κάνει ποτέ.

Δηλαδή μόνο οι Έλληνες τους έχουν βαρεθεί που έχουν έρθει σε 6 περιοδείες ενώ σε άλλες χώρες που έχουν πάει σε 15 όχι?

Καλά μας κάνουν.