Σας αρεσει ο νεος maiden δισκος (μονο οσοι τον ακουσανε καλα να ψηφισουν)

Ναι συμφωνώ για το poll όπως και οι συζητήσεις εδω μέσα… Έχει καταντήσει βαρετό…

Το Τελευταίο Συνορο σπερνει.
Dickinson προκισε με!

Επειδή μιλάμε για δίσκο των Maiden ,
και επειδή βλέπω και κάτι απόψεις , ότι είναι μέτριος ή οτι το πρώτο μισό δεν είναι καλό και το άλλο μισο είναι ,προτείνω ένα poll (έτσι να τριτώσει το κακό) με τα τραγούδια του album και να ψηφίσουμε.
Εμένα ,πάντως , μου αρέσει το oμώνυμο και τελευταίο θα έλεγα το Isle of Avalon

Πολυ καλος
Δίσκος ψήφισα εντάξει Δισκάρα είναι το Killers, το fear of the dark, το seven son, το brave new world
Μου άρεσε πάντως γιατί έχει ακόμα την ζωντάνια που έχει ένας maiden ΔΙΣΚΟΣ

ΥΓ
Ο γνώστος Lupin απορώ που δεν μιλάει εδώ…να πεί την κακία του
Μάλλον το έχει βουλώσει για τα καλά…:lol::lol::lol::lol:

Χρειάζεται μουσική παιδεία για να ακούσεις πόστ ροκ,πόσο μάλλον μεηδεν…οπωτε έχασα:(
romantik, το 7 είναι η ηλικία σου; :slight_smile:

το 7 είναι τα 7 γ… πνεύματα που κατοικούν στο εγκέφαλο σου όπως και οι 7 τρύπες που θα σου ανοίξω αν ξαναμιλήσεις για Maiden…
Σκάσμος τώρα και τράβα για ύπνο

:roll::roll::roll:

βασικα ρε μαν, η μαλακια με σενα(περαν της γνωστης που την εχεις αναγαγει σε επιστημη-και θρησκεια θα τολμησω να προσθεσω), ειναι οτι δεν εχεις πλακα:(…

δηλαδη ναι, υπαρχουν πολλοι εδω που γραφουν πιπες κτλ κτλ αλλα περναμε καλα,γελαμε κτλ κτλ…εσυ ομως οχι…κουραζεις,δεν σου δινει κανεις σημασια και δεν διασκεδαζεις κανενα και ειναι κριμα:(
Δηλαδη οκ, αλλαζεις signature καθε μερα…δεν ειναι αστειο…προκαλεις τους μπαουγκ χωρις λογο…δεν ειναι αστειο…γραφεις στο οφτοπικ…δεν ειναι αστειο…γραφεις στα μουσικα…δεν ειναι αστειο(καλα,εννιοτε ειναι βεβαια,ΕΧΩ ΓΕΛΑΣΕΙ καποιες φορες:D)

Bασικα κανε και ενα τριτο ακαουντ, βγαλε μια διαφορετικη Ιντερνετικη περσονα και ισως εκει you nail it:D

oπωτε παω για υπνο, μεινε εσυ και τα κ-λεμε αυριο:)

(μια παρατηρηση μονο:βλεπω οτι περιμενεις παντα μεχρι να παει αργα…λοιπον κοιτα, το ιντερνετ δεν λειτουργει οπως πχ το αλτερ,το νοβα κτλ κτλ…ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ να εχεις access σε κοκκινους σωληνες κτλ κτλ:) οπωτε enjoy!!!)

:bye:

που είναι το εμοτικον του κλαυσιγελου?

Ρομάντικ θα το ΒΟΥΛΩΣΕΙΣ ποτέ;

Δεν έχω ακούσει ακόμα όλα τα τραγούδια…οπότε πάσο:):!:

δεν μου άρεσε ο δίσκος(εκτός απο κομμάτια) αλλα μου άρεσε το “το ιντερνετ δεν λειτουργεί οπως πχ το αλτερ,το νοβα κτλ κτλ…” του Lupin :lol::lol::lol::lol:

Βαρεθηκα.Εκτος Απο Δυο Κομματια(Alchemist/When The Wild Wind Blows) Που Μου Ψιλοαρεσαν Τα Αλλα Μου Φανηκαν Ανεμπνευστα.Δεν Νομιζω Να Ξανακουσω Το Δισκο Συντομα…

καλα ρε φίλε πάμε καλά.Να σου πώ έχεις ακούσει ποτέ κάτι άλλο εκτός απο maiden;
Βαρέθηκα να σε ακούω τουλάχιστον μην ανοίγεις thread,δεν είσαι αρκετά σχετικός ούτε καν με τους maiden για να λές πως είναι και τέλειος αυτός ο δίσκος τους.
και απο την άλλη είναι και ο romantic 7
καλά κάποιοι άνθρωποι όντως δεν έχουν μυαλό ή τουλάχιστον τους έχει φάει η μ******

ον τόπικ: Δεν θέλει και λίγο μυαλό για να καταλάβει κανείς πως αν και ο δίσκος είναι ΜΕΤΡΙΟΣ,όχι άσχημος οι iron maiden δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν.Το μόνο που τους έσωσε είναι το ότι ξέρουν (ήξεραν) να παίζουν μουσική κάποτε.Αλλα απο έμπνευση 0

Πάμε παρακάτω τώρα τελείωσε το θέμα με τον δίσκο.Ας ασχοληθούμε και με καμια άλλη μπάντα

NAI ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ MAIDEN ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ (ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ). ΟΙ METALLICA ΒΓΑΖΟΥΝ ΓΑΜΑΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ Ε? ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΕΠΑΝΑΚΑΘΟΡΙΣΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΤΑL.

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΟΥΦΟ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΙΕΡΩΝ ΤΕΡΑΤΩΝ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ. ΣΤΟ ΙΝTERNET ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΠΕΙ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΗ.

Ναι ρε μέτριος είναι εγώ έχω και αυτιά και το καταλαβαίνω.Αν τώρα κάποιοι άνθρωποι είναι κολλημένοι δεν μπορώ να κάνω κάτι.Και ναι σωστά μιλάς απο έναν υπολογιστή όλα γίνονται,ο καθένας λέει ότι γουστάρει όπως και εσύ απο το ίντερνετ κάνεις ότι γουστάρεις γιατί πολύ απλα δεν έχεις και κάτι αλλο να κάνεις.Οι iron maiden είναι και θα είναι τεράστια μπάντα αλλα καιρός να πάρουν και άλλες μπάντες την σκιτάλη.Πάρε το χαμπάρι η μουσική προχώρησε…ανανεώθηκε.Επίσης να ξέρεις πως οι περισσότεροι που ψήφισαν πως είναι τέλειος ο δίσκος και τους άρεσε πολύ σε δουλεύουν.Δεν κάθομαι να ποστάρω άλλο διότι δεν φταίνε αυτοί που κάθονται και βλέπουν τα posts ούτε οι mods που θα πρέπει να τα σβήσουν κτλπ.
ΞΕΚΟΛΛΑ το μυαλό σου

Ενα πραμα δε μπορω να καταλαβω. Τα χαμε βρει με ολους ωραια και καλα και ξεφυτρωνεις εσυ σαν το σκατο και αναβεις φυτιλιες λεγοντας “ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ”. Καποιοι φαινεται δε θελουν με τιποτα να δεχτουν την αληθεια που λενε οι δημοσκοπησεις. 12 ψηφισαν μονο κατα και ο ενας μαλιστα εκανε σιγουρα λαθος. (θα ναι και κανα δυο ακομα. ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΙΜΟΥΤΑΛΙΚΑ. Ακου πιθηκους εσυ να ακουσουμε λιγο WATCHTOWER εμεις.

Επειτα απο 135,3 ακροασεις…

ο δισκος ειναι σκατα [SIZE=“3”]σκατα[/SIZE] [SIZE=“4”]σκατα[/SIZE] [SIZE=“5”]σκατα[/SIZE] [SIZE=“6”]σκατα[/SIZE] [SIZE=“7”]σκατα[/SIZE]

μπραβο εισαι πολυ γαματος!!

εγω γαματος δεν ειμαι
εσυ εισαι καθυστερημενος

μμμ, πολυ ωραιο επιπεδο

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ#-o