Ποιοι θα πατε maiden σημερα?

Ακριβώς αυτό φίλε μου. Και δεν είναι μόνο το ανύπαρκτο πάρκινγκ.Εντάξει ο χώρος είναι γαμάτος, αλλά θα μπορούσαν να προβλέψουν να υπάρχει κάποια κλίση για να βλέπουν και οι πιο πίσω.Ειδικά στην ,μέση της αρένας δεν έβλεπες τίποτα.Και μιλάμε για 10 μέτρα από την σκηνή ε.Επίσης και το θέμα των λεφτών είναι σημαντικό. όχι μόνο για rockwave αλλά γενικώς.
Για παράδειγμα βλέπεις στην Αυστρία Paradise Lost με 15-20 ευρώ και δώ τους φέρνουν σε ίδιας χωρητικότητας χώρο και πληρώνουμε 30 ευρώ.Τι να πείς.

Πέτρο δε μου λες, είπε κανείς ότι οι συνθήκες είναι ικανοποιητικές ή το ότι δεν υπάρχει parking περνάει απαρατήρητο και μπορεί να παραλειφτεί;

Διαβάζω στο topic για την ανοργανωσιά του Rockwave και για την πίστωση χρόνου (“δώστε του 2 μέρες και θα δούμε”)

Πίστωση χρόνου γιατί; Επειδή κατακρίνουμε το Rockwave πριν καν ξεκινήσει;

Ναι κι εγώ αμα είχα αυτοκίνητο θα μου την έδινε να τρώω όλη τη μέρα με τα λεωφορεία, αλλά αφού το ξέρω ότι θα υπάρξει πρόβλημα, γιατί να το πάρω;! Ας γκρινιάξουμε για το ότι δεν έχει parking, όχι για το ότι πήγαμε και δε βρήκαμε θέση, αφού το ξέραμε ότι δε θα 'χει!

Ωραία τα ξένα και μεγάλα festival, σαφώς και διαφέρουν από τα ελληνικά σε όλους τους τομείς, αλλά γιατί πια τέτοια εμπάθεια;

Τέλος πάντων, είναι μεγάλη η κουβέντα, κρίμα κιόλας γιατί ήθελα να πω κι άλλα και θα τα ξεχάσω μέχρι την επόμενη φορά αλλά πρέπει να φύγω για Αθήνα. Εάν κάποιος πάει κάποια από τις 3 μέρες στο Rockwave μπορεί να τον πετύχω και να μιλήσουμε περί τούτου.

Καλό τριήμερο!

Εμενα πραγματικα δεν με βολευει καθολου η συγκοινωνια.Μενω πολυ κοντα στην εισοδο της εθνικης και για να παω εκανα λιγοτερο απο μιση ωρα.Φανταστειτε ποσο χρονο θα’χα χαλασει με τα λεωφορεια.Τουλαχιστον 2 ωρες.
Το αλλο απαραδεκτο της της οργανωσης ηταν το οτι οσο πιο αργα πας,τοσο καλυτερη θεση θα βρεις 8O Μα γινεται ενα τοσο μεγαλο φεστιβαλ να εναι τοσο ελλεινο;
Εφτασα στο χωρο 8:20 και το δρομο που οδηγουσε στην εισοδο τον ειχαν φραξει,ετσι τραβηξα στους κατω παραδραμους,οχι για να βρουμε να παρκαρουμε αλλα για να δουμε απο που μπαινουμε(αλλο απαραδεκτο αυτο,καμμια πινακιδα που να δειχνει την εισοδο).
Αφου καταλαβαμε οτι μπαιναμε απο πανω και ετσι κι αλλιως αυτος που μας εφερε θα εφευγε,του ειπαμε να μας αφησει να περπατησουμε.Και μετα καθως αναβεναμε ειδα οτι ειχαν ανοιξει τον δρομο 8O .Δηλαδη αμα ηθελα να παρκαρω θα ημουνα 2 λεπτα μακρια απο τη σκηνη,ενω αυτος που πηγε μερικες ωρες πιο πριν απο μενα ειναι 15+ λεπτα μακρια 8O Απιστευτο

Οσο για τον χωρο,τον περιμενα αρκετα πιο μεγαλο.Και αυτη η ανυπαρξια κλισης στην αρενα ειναι τεραστιο μειον.Σε καπιοες φασεις δεν εβλεπα τιποτα,και ειμαι σχετικα ψηλος.Γαμωτο γυρω-γυρω πλαγιες εχει,δεν μπορουσαν να βρουν ενα καλυτερο χωρο;

sxetika me to xwro pisteyw pws einai idanikos alla me tis katalilles prosmi3eis opws na dwsoune klisi sto edafos,na ftia3oune kalytera ta plastika komatia pou htane katw kai oxi to ena na einai miso metro pio psilo apo to allo!
twra sxetika me th xwritikothta mporei aneta na veltiw8ei kovotas(zhtw siggnomh apo tous oikologous) merika dentra kai topo8etontas to stage pio pisw.btw kerkides einai dinaton na mpoune?
kt akoma pou dn mou arese(dn 8ymamai an to proanaferame) htane h e3odos apo to terravibe.ti einai ayta ta pramata?diladh prepei na proxwrame san ta provata,na pidame paggakia,sidera,paloukia…opa la8os! :oops: gia na vgoume?poso megalh htane h e3odos?1metro?gt na mhn yparxoun parapanw?

Ilia mou me syxoreis alla paratheto kommati apo to arthro tou Rocking.gr gia to parking:

Τονίστηκε για άλλη μια φορά από τη Didi Music η ανάγκη να προτιμήσουν οι περισσότεροι τα λεωφορεία του Rockwave για τη μετακίνηση από και προς το Terra Vibe. Απ’ ότι αφέθηκε να εννοηθεί, οι θέσεις για parking δε θα είναι πολλές και ότι αν κάποιος θελήσει να μετακινηθεί προς το φεστιβάλ με αυτοκίνητο καλό θα είναι να μεταφέρει και άλλα άτομα μαζί του.

Ego apo to parapano arthro katalavaino oti yparxei parking alla den exei polles theseis. Oxi oti den yparxei katholou parking. Me auti tin logiki eipa osa eipa gia to parking. Tora, i’ den ta eipe kala i Didi ’ den ta grapsate kala eseis.

Diladi elpizeis esy na allaksei o xoros se dyo meres? Na mou peis oti proti fora dokimastike o ixos kai oti mporei na allaksei mexri tin Paraskevi giati mesolavei kai to Live twn Duran Duran, na po entaksei. Alla epeidi tha mpoun dyo megales othones, den simainei oti ola eftiaksan… Oi othones eprepe na einai kati to autonoito edo kai xronia…

Episis, opos proanefera den kserame oti tha yparxei provlima. Kserame oti tha yparxei parking me oxi kai toses polles theseis (toulaxiston symfona me to arthro tou Rocking.gr). O sostos diorganotis leei “protimiste tis syginonies” alla leei oti exoume kai parking 100 thesewn i’ katholou… Den afinei na ennoithoun pragmata.

Diladi ti prepei na kanoume? Na xoropidame epeidi apofasisan na feroun kapoia megala onomata alla den allaksan tipote allo? Na min sxoliazoume kai na leme “ola kala” gia na pairnoume proskliseis kai na min ta xalasoume me tin Didi? Xilia xronia protimo na plirono kai na eimai yperifanos pou yparxei enas sostos diorganotis stin xora mou pou kanei festival gia to opoio milane oloi, kai oxi mono oi Ellines.

Den leme, kai ekso exoun tis malakies tous, opos px sto Leeds kathe teleutaia mera kaine tis toualetes kai ginetai tis poutanas. Alla mexri ekeini tin ora ksereis pos oti goustareis tha to breis ekei pou prepei.

Theoro oti i kritiki pou kanoume mono kalo tous kanei kai oxi kako. Malista tha eprepe na exoun kai kanena erotimatologio pou na mporei na apantaei o kosmos gia na akoun tin gnomi tou…

Ilia mou me syxoreis alla paratheto kommati apo to arthro tou Rocking.gr gia to parking:

Τονίστηκε για άλλη μια φορά από τη Didi Music η ανάγκη να προτιμήσουν οι περισσότεροι τα λεωφορεία του Rockwave για τη μετακίνηση από και προς το Terra Vibe. Απ’ ότι αφέθηκε να εννοηθεί, οι θέσεις για parking δε θα είναι πολλές και ότι αν κάποιος θελήσει να μετακινηθεί προς το φεστιβάλ με αυτοκίνητο καλό θα είναι να μεταφέρει και άλλα άτομα μαζί του.

Ego apo to parapano arthro katalavaino oti yparxei parking alla den exei polles theseis. Oxi oti den yparxei katholou parking. Me auti tin logiki eipa osa eipa gia to parking. Tora, i’ den ta eipe kala i Didi ’ den ta grapsate kala eseis.

[/quote]

Για την ιστορία η υπέυθυνη τύπου της Didi Music απάντησε σε ερώτηση δημοσιογράφου περιοδικού (που ασχολείται με αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες) ακριβώς ότι έχω γράψει στο άρθρο:
“οι θέσεις για parking δε θα είναι πολλές και ότι αν κάποιος θελήσει να μετακινηθεί προς το φεστιβάλ με αυτοκίνητο καλό θα είναι να μεταφέρει και άλλα άτομα μαζί του.”
Αυτά ήταν τα λόγια της ακριβώς.

Κακώς δεν υπάρχει παρκινγκ σίγουρα. Πάντως πρεπει να έχουν έρθει σε συννενόηση με την τροχαία γιατί σε άλλη περίπτωση θα φεύγαμε όλοι με κλήση για παράνομο παρκάρισμα απο εκεί. Τουλάχιστον μπορείς να παρκάρεις στους παράδρομους της Εθνικής και με 5λεπτο περπάτημα να μπεις στο χώρο. Ημίμετρο είναι αυτό σίγουρα αλλά φαντάζομαι δεν θα υπήρχε άλλος διαθέσιμος χώρος να διαθέσει η τοπική κοινότητα.

Αυτό με το πάρκιν είναι απαράδεκτο. Πέρσι έλεγαν ότι υπάρχει άνετο πάρκιν και φυσικά εννοούσαν τον παράδρομο της εθνικής. Φέτος λένε ότι οι θέσεις πάρκιν είναι περιορισμένες. Δε θα με πείραζε να πληρώσω ένα λογικό ποσό για να μπώ σε οργανωμένο παρκιν αν ήξερα ότι θα το βρώ έτσι ακριβώς όπως το άφησα. Στον παράδροο όμως πραγματικά κινδυνεύεις. Φέτος δεν έκοψαν την κυκλοφορία νωρίς με αποτέλεσμα τα αυτοκίνητα να φτάνουν σχεδόν μέχρι την είσοδο του χώρου για να κάνουν αναστροφή. Έβλεπα, κάτι άσχετους με το τιμόνι, να ακουμπάνε σχεδόν τα υπόλοιπα αμάξια για να κάνουν αναστροφή. Αφού βλέπεις από την αρχή του παράδρομου ότι υπάρχουν αμάξια δεξια-αριστερά τί σε κάνει να πιστεύεις ότι θα βρείς κοντά στην είσοδο θέση για παρκάρισμα?

Άσε το άλλο. Τα μηχανάκια παρκάρουν όπου βρούν. Ακόμα και σε χώρο που δε χωρά μηχανάκι. Αφήνω 15 εκατοστά μπρος πίσω για να μπορέσω να ξεπαρκάρω με σχετκιή άνεση χωρίς να χτυπήσω κανέναν. Όχι για να έρθει ο άλλος με το παπάκι του και να το χώσει εκεί. Και είναι κίνδυνος θάνατος με μια στραβοτιμονιά του μπορστινού αμαξιού να πέσει όλο το μηχανάκι πάνω στο καπώ μου. Παίρνω το αμάξι για να μειώσω το κόστος και την ταλαιπωρία, όχι για να πληρώσω τον κούκο αηδόνι.

Και κάτι τελευταίο με τις καντίνες. Αράδιασε ο άλλος την πραμάτια του μπροστά από τα διπλανά αμάξια, του πέφτει μια μπύρα στο καπώ του αλλουνού, άρχισε να χτυπά ο συναγερμός, σα να μη συνέβη τίποτα. Αν έγινε ζημιά ποιος θα τον πληρώσει? Και η αστυνομία ούτε κάν έκανε έλεγχο για να δούν άν έχουν άδειες.

Έχουμε πολύ δρόμο να τραβήξουμε μέχρι να γίνουμε ευρωπαίοι στα φεστιβάλ. Ασ ελπίσουμε να κυλήσουν καλύτερα τα πράγματα από δώ και πέρα.

Σιγά μη μας κόβανε και κλίση. Εδώ μπήκε η Μαλακάσα, που δεν την ήξερε κανένας, στον Ευρωπαικό χάρτη. Έγινε ολόκληρη κοινότητα διάσημη και θα μας κόψουν και κλίση? Όχι βέβαια.

Δυστυχώς, και μετά τη συναυλία των Duran Duran το μπάχαλο παραμένει το ίδιο.
Η μόνη διαφορά η δύο οθόνες που δεν είναι και οι μεγαλύτερες που έχουμε δει, αλλά για το συγκεκριμμένο χώρο είναι μια χαρά. Μπανανία, Ελληνιστάν και λίγα λέω.
Για να δεις έπρεπε να είσαι 2 μέτρα αλλά μάζευες τα μπινελίκια των πίσω που δεν έβλεπαν. Και στο εξωτερικό μπορεί η αρένα να είναι επίπεδη αλλά φροντίζουν να είναι ψηλά η σκηνή και τα τύμπανα σε βάθρο ώστε να βλέπουν όλοι. Έκατσε εχθές ένας πιο ψηλός από εμάς στα 10 μέτρα και έχασα το 1/3 της σκηνής. Δεν είναι ανάγκη να σκάψεις τον τόπο όλο για να φτάξεις πλαγιές.
Ο “πύργος” του ηχολήπτη και τον φωτιστών έιναι τεράστιος γιατί φυσικά για λόγους οικονομίας είναι στημένος σε πλάτος και όχι σε ύψος, με αποτέλεσμα να χωράει η αρένα πολύ λιγότερα άτομα για τα δεδομένα ενός μεγάλου φεστιβάλ. Στους Sabbath θα υπάρξει μεγάλο πρόβλημα.
Για το παρκινγκ τα έιπαμε και εχθές. Παρκάρισμα στη στροφή για Ορωπό. και μετά περπάτημα για κανα 15λεπτο. Και καλά το μεσημέρι…
Το γέλιο ήταν μετά τη συναυλία!!! Πρόβατα στη σειρά να βγούμε από δύο πόρτες του 1 μέτρου, πηδώντας πάνω από θάμνους και διάφορα άλλα εμπόδια (ωραία ιδέα να υπάρχουν τουαλέτες λίγο πριν την έξοδο. Μίκρυνε και άλλο το πέρασμα, αλλά τόση ώρα που περίμενες εκεί για να βγεις μπορεί να σου χρειαζόταν κιόλας, χαχαχα).
Έβγαινες στον παράδρομο της Εθνικής όπου μπροστά στην έξοδο ήταν τα πούλμαν του φεστιβάλ και έκλειναν την έξοδο, σε όλο το κομμάτι μέχρι τη διασταύρωση για Ορωπό δεν υπήρχε ούτε ένα φως!!! του δημοτικού φωτισμού, και η Τροχαία καθόταν με τα χέρια σταυρωμένα και κοίταγε όλους εμάς που παλεύαμε να ξεφύγουμε.
Μπορεί να μου πει κάποιος τι ώρα έφυγαν τα πούλμαν από τη Μαλακάσα? Εγώ χρειάστηκα πάνω από 30’ από την ώρα που βγήκα από μέσα (συνολικά 60’+) για να φτάσω στη διασταύρωση που είχα παρκάρει και κανένα πούλμαν όση ώρα περπατάγαμε δεν μας προσπέρασε (από που θα μου πεις? Πετάνε τα πούλμαν?). Δηλαδή “πάρτε τη συγκοινωνία να έρθετε για να μην έχεται πρόβλημα να παρκάρετε, αλλά στο γυρισμό περιμένετε να φύγουν όλοι για να φύγετε και εσείς”. Δεν μπορείς όμως να τα έχεις όλα στην Ελλάδα. Θα μπορούσα να γράφω ώρες και να κάνω συγκρίσεις με φεστιβάλ του εξωτερικού αλλά δεν οφελεί σε τίποτα. Κρίμα πραγματικά.

Ευτυχώς ο ήχος ήταν πολύ καλός και οι Duran Duran έπαιξαν πολύ καλά. Τα φώτα λίγα και πολύ απλά. Μάλλον πρέπει να μην έφεραν τίποτα από το show τους. Μειωμένο budget? Εγώ έτσι νομίζω. Πως θα τσεπώσει περισσότερα η DiDi? Θα δούμε και στο Rockwave που τις περισσότερες μπάντες τις είδα και έξω, και τα λέμε πάλι.

Sorry εαν βγήκα off topic.

kamia fotografia re paidia apo maiden??!?!?!

Nomizo oti me kalypsan oi proigoumenoi.

Telika xthes eixan Metal Detectors… Simera pou tha mazeutoun ola ta metalla tha xtypaei synexeia… :lol:

Peran tis plakas, pali perasan kameres. Kai simera tha perasoun.

Anyway, pame simera 20.000 se ena xoro pou einai katallilos gia 12.000-15.000… Kala tha piksoume.

Συμφωνω με αυτα που εγραψε ο petros.Πραγματικα απεχουμε πολυ απο οποιοδηποτε σχεδον ευρωπαικο φεστιβαλ.

Τουλαχιστον ας δουλεψουν σε 2 πραγματα οι διοργανωτες.Πρωτο και κυριοτερο ειναι η βελτιωση του ηχου.Δεν ξερω αν αλλαξε κατι αυτες τις μερες,θα το δουμε σημερα.Επισης,εξισου σημαντικο ειναι η διαμορφωση ή της αρενας ή της σκηνης.Πραγματικα ειναι τεραστιο προβλημα.Μπορει να πηγαινουμε και να τραβαμε την απιστευτη ταλαιπωρια να μπουμε και να βγουμε,να ειμαστε σαν τις σαρδελες στον ευρυχωρο χωρο που ειχαν αφησει να εννοηθει,αλλα τουλαχιστον να βλεπουμε και να ακουμε κατι.Αμα το καλυτερο μας φεστιβαλ ειναι ετσι…

Καλά, μην παίζουμε και με τις λέξεις. Δε νομίζω ποτέ να βγει η Didi και να πει “Δεν υπάρχουν θέσεις για parking”. Δε μπορεί να το πει έτσι ευθέως, μην κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε. Στο Ozzfest πριν λίγα χρόνια (για τώρα δεν ξέρω) στην Αγγλία δε μπορούσες να πας καν με αυτοκίνητο. Πήγαινες αναγκαστικά με λεωφορείο. Αν υπάρχει η ψευδαίσθηση ότι μπορεί να υπάρξει χώρος για να φιλοξενήσει 10 και 15.000 αυτοκίνητα τι να πω…

Diladi ti prepei na kanoume? Na xoropidame epeidi apofasisan na feroun kapoia megala onomata alla den allaksan tipote allo? Na min sxoliazoume kai na leme “ola kala” gia na pairnoume proskliseis kai na min ta xalasoume me tin Didi? Xilia xronia protimo na plirono kai na eimai yperifanos pou yparxei enas sostos diorganotis stin xora mou pou kanei festival gia to opoio milane oloi, kai oxi mono oi Ellines.

Γιατί δεν πας να δεις τους Sabbath στη Βουλγαρία τότε που έχουν και 10-15 ευρώ εισιτήριο.
Γκρίνια γκρίνια γκρίνια, δε μπορώ άλλο. Χθες πήγα Manson και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Γιατί να το κρύψω; Ή γιατί να μην το γράψω εάν υπήρχε πρόβλημα; Για τις προσκλήσεις; Χα χα χα. Καλύτερα να μη μιλήσουμε για τα κονέ του καθενός, ο οποίος μιλάει εκ του ασφαλούς, γιατί τυχαίνει να γνωρίζουμε πως είχε και πως έχει η κατάσταση. Δεν είμαστε χαζοί…

Και στο κάτω-κάτω αν ξενερώνεις τόσο πολύ γιατί πηγαίνεις;

Καλά, μην παίζουμε και με τις λέξεις. Δε νομίζω ποτέ να βγει η Didi και να πει “Δεν υπάρχουν θέσεις για parking”. Δε μπορεί να το πει έτσι ευθέως, μην κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε. Στο Ozzfest πριν λίγα χρόνια (για τώρα δεν ξέρω) στην Αγγλία δε μπορούσες να πας καν με αυτοκίνητο. Πήγαινες αναγκαστικά με λεωφορείο. Αν υπάρχει η ψευδαίσθηση ότι μπορεί να υπάρξει χώρος για να φιλοξενήσει 10 και 15.000 αυτοκίνητα τι να πω…[/quote]

Den katalava diladi… Na mas lene misologa gia na apofeugoune tis alithies? Mallon sou aresei na akous tis malakies tous mou fainetai i’ exeis pathei ethelousia anosia…

Se oles tis proigmenes xores tou kosmou grafoun kai anakoinwnoun analytikotata ta facilities, kai an theleis na to diapistoseis monos sou pane sto ticketmaster.com na agoraseis eisitirio…

Kai prepei na exoun parking gia 15.000 autokinita? Den katalava diladi… Sta ypoloipa festival exei parking gia tosa autokinita? Apla edo eimaste banania. Tora an esy theleis na synexiseis na tous les glykologa, diko sou thema.

Mallon den ksereis me poion milas… Exo plirosei kai 200 euro (syn ola ta eksoda gia ena taksidi sto eksoteriko) gia na do live. Sta arxidia mou ta lefta. Den ypologizo lefta otan tha do kati pou goustaro… An ginontan kalyteri diorganosi stin Boulgaria tha pigaina ekei na tous do giati kai oi apostaseis den einai poly megales. Outos i allos ekana 500 xiliometra na do ola ta ypoloipa. Apo tin Thessaloniki stin Boulgaria den einai kai toso makrya…

Den ksero… Noimones anthropoi einai oloi, mporoun na skeftoun…

Giati den milas gia ta konne tou kathenos? Mporo na bgalo oli tin syllogi mou apo eisitiria pou exo plirosei na doume poios tha bgei xazos meta.

Ase mas re Ilia tora… Ego mporei na pairno photo pass alla plirono kai tis 60res (gia VR, BS) kai tis 50ares (tameio Manson) kai tis 43ares (Maiden) par’olo pou pernao ena diastima megalis oikonomikis krisis…

Min anoigeis sizitisi. Asto kalytera giati den se pairnei. Akomi kai Thessaloniki pou oloi me kseroun (kai me vazoun tzampa, par’olo pou den exo kanena “site” gia na tous “diafimiso” kai auto tha eprepe na sou leei polla) exo tin aksioprepeia na pao na pliroso ena eisitirio. Den pao san apestalmenos apo ena site.

Pigaino gia na apolauso ta sygrotimata pou goustaro. Oxi gia na glypso tin Didi music kai ton ekastote promoter…

Opos eipa kai prin protimo na tous ta leo sta isia opos kano me olous alloste…

Φίλε Axlgreece μάλλον έχεις σαλτάρει εντελώς ε? Ρε τι είναι αυτα που λές ρε δικέ μου? Εσύ είσαι ο αγνός οπαδός ?Ο καλός ροκάς? Και εμείς που γράφουμε στο Rocking τα τσιράκια της Didi? Τι να πώ ρε δεν ξέρω? Αν νομίζεις ότι ο Ηλίας και ο κάθε Ηλίας που αρθογραφεί στο site ξεκίνησε να ακούει μουσική όταν άρχισε να έχει προσκλήσεις απο τις εταιρείες Οκ αυτό είναι δικαιωμά σου.

ΑΝ νομίζεις ότι προσπαθούμε να επιβάλουμε τη γνώμη μας γιατί είσαι μέλος του forum? Αν δεν γουστάρεις που σαν siite τυχαίνει να έχουμε 1 -2 το πολύ προσκλήσεις για κάποιες συναυλίες γιατί δεν κάνεις log - out να τελειώνουμε?

Μη μου πείς ότι δεν διαβάζεις πεεριοδικά επειδή ξέρεις ότι μπαίνουν τσάμπα σε ΟΛΕΣ τις συναυλίες. Τι να κάνουμε δηλαδή? Η didi μας δίνει προσκλήσεις ( όταν μας δίνει ) γιατι θέλει η συναυλία της να αναφέρεται σε όσο το δυνατόν περισσότερα μέσα και δεν την ενδιαφέρει αν θα γράψεις καλά λόγια ή όχι…

Βγήκες τώρα εσύ ο Μεσσίας της rock μουσικής σκηνής και γράφεις της εξυπνάδες σου για τη συντακτική ομάδα του Rocking που έχει χεστεί στο χρήμα!! χαχαχααχ Είσαι αλλού ρε φίλέ!!! Εγώ απο τη μέρα που γράφω στο Rocking, βγάζω 500,000 ευρώ γιατί έχω κονέ με τη didi και την γλύφω συνεχώς!!! Ναι έχω ανάγκη να πώ .οτι οι συναυλίες της didi είναι όλες γαμάτες γιατί αλλιώς τη γάμησα δεν θα μπώ πουθενά, ά ρε ύπνος βαθύς

Σε ποια χώρα πήγες ρε Axl και είχε πάρκινγ για 15,000 αυτοκίνητα? Γιατί ξέρω παιδιά που έχουν πάει σε πολλά ξένα festival και μάλλον όλοι λένε ότι ο καλύτερος τρόπος είναι η συγκοινωνία.

Αυτό που γουστάρω στον Έλληνα είναι ότι έχει πάντα έτοιμη μια απάντηση για όλα!! Και πάνω απο όλα γουστάρει θεωρίες συνωμοσίας. ΡΕ τι να πώ ρε? Ώρες ώρες μου δίνετε η εντύπωση ότι μπορεί κάποιος να ξυπνήσει στραβά και για αυτό να φταίει το site.

Ρε φίλε Axl αν είμασταν τόσο κονεδοιασμένοι γιατί τα περισσότερα promos που παίρνουμε είναι αντιγραμμένα Cd? Γιατί τα περισσότερα Cd που κριτικάρονται είναι αγορασμένα απο εμάς τους ίδιους?

Εσύ λοιπόν που είσαι ο αμόλυντος οπαδός και ο υπερήφανος rocker μπορείς να κάτσεις σπίτι σου και να μην πηγαίνεις σε συναυλίες γιατί δεν υπάρχει πάρκινγκ για 15,000 όπως στο εξωτερικό, μπορείς να γκρινιάζεις όλη την ώρα κρυμμένος πίσω απο την οθόνη του υπολογιστή σου και μπορείς επίσης όταν σε βλέπουμε απο κοντά να μας το παίζεις φιλαράκι.

Όσοι έχουν την παραμικρή αμφιβολία ότι ΌΛΑ τα παιδιά κάνουν απλά αυτό που γουστάρουν και γράφουν ΠΑΝΤΑ την άποψή τους μπορούν απλά να μην συμμετέχουν στο site.

Το Rocking δεν αναγκάζει κανέναν να γίνει μέλος του, άντε μην τρελαθούμε κιόλας.

Επομένως το πρόβλημα σου είναι ότι δεν παίρνεις κι εσύ προσκλήσεις, έτσι; Είσαι σίγουρος ότι στη Θεσσαλονίκη πληρώνεις σε όλες τις συναυλίες; Τα backstage Maiden που τα πας (για την ιστορία με την εκδρομή στο εξωτερικό περσι να μην αναφερθώ καλύτερα…). Photo pass για ποιο λόγο να έχεις στο Rockwave; Και μετά τη λες σε μας που ενώ είχαμε τη δυνατότητα να πάρουμε δεν πήραμε. Απλά μη γίνεσαι θρασύς, γιατί τη φωλιά σου δεν την έχεις πεντακάθαρη.

Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου έλα πες το μου, αλλά όχι να μου ζητάς φωτογραφίες όταν με πετυχαίνεις στο Terra Vibe και μετά να μου τα χώνεις. Λίγη αξιοπρέπεια γιατί εγώ τουλάχιστον έχω δείξει αξιοπρέπεια στη δουλειά σου και απαιτώ να κάνεις το ίδιο κι εσύ.

Και τώρα γεια χαρά, γιατί πρέπει να ανανεώσουμε το “site” και να “διαφημίσουμε” κάτι συναυλίες.

Εγώ πιστέυω ότι εκτός από τις συλλογές μας εισιτηρίων πρεπει να βγάλουμε και τα πουλιά μας έξω να τα μετρήσουμε γι α να δούμε ποιός “μετράει” περισσότερο!

Τέλος πάντων, για να σοβαρευτούμε axlgreece πιστέυω ότι είσαι λάθος και προσωπικα με προσβάλεις όταν λες ότι γλύφω την Didi εγω και οι φίλοι μου.
Δεν θα απαντήσω σε αυτό, δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω και ας μείνει καλύτερα έτσι. Την επόμενη φορά που θα θελήσεις να με προσβάλεις όμως θα ήθελα να είναι μπροστά μου και όχι στο φόρουμ. Για να πάρεις και την κατάλληλη απάντηση (Μην ανησυχείς δεν προκειται για φτηνό τσαμπουκά το παραπάνω)

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προβλέπεται να πληρώνει για την συναυλία Maiden & Manson ο ιδιοκτήτης του gunsnroses.gr!
Και εγώ πλήρωσα 100 ευρώ για να δω Domingo στο Ηρώδειο, so fuckin’ what?
Μήπως έπρεπε να μου δώσουν πρόσκληση επειδή γράφω στο Rocking.gr?

Όσοι θεωρούν την Ελλάδα μπανανία έιναι ελεύθεροι να πάνε να ζήσουν σε καλύτερες χώρες. Να πάνε στα ξένα φεστιβάλ που έιναι καλύτερα. Την βγάζουμε και χωρίς αυτούς.
Αν θεωρείς την χώρα σου μπανανία αντί να γκρινιάζεις κάνε κάτι για αυτό.Βοήθα την κατάσταση όσο μπορείς από την μεριά σου. Η μπανανία δημιουργέιται από όλους μας.

  1. Den exo kanena provlima me tis proskliseis. Alla oxi kai na glyfo otan ta pragmata einai skata.

  2. Den exo plirosei se oles tis synavlies giati poly apla oi perissoteroi den me afinoun na pliroso. Piga ston Glen Hughes sto tameio na paro eisitirio kai mou edosan prosklisi. Auto tha eprepe na sou leei polla, gia alli mia fora.

  3. To backstage Maiden mou to kanonise o Nicko McBrain. Kanenas allos.

  4. Photo pass eixa mono tin imera pou epaizan oi Velvet Revolver giati exo to episimo fan club tous stin Ellada (symfona me tin Sony/BMG kai pio prin symfona me tin EMI/BMG) kai giati edosa 300 euro apo tin tsepi mou gia na diorganoso ta preshow parties twn synavliwn, kati pou den mou zitise kanenas, to ekana ethelousia. Alla epeidi kapoioi ektimoun tin douleia pou kanw, tin antamoivoun kiolas.

  5. Stin synavlia twn Maiden sto Parisi piga apo sponta 2 i ora to brady pou eprepe na fygoun oi nikites tou diagonismou. Mporei na to epivevaiosei to allo paidi pou eixe kerdisei ton diagonismo. Ego oute diagonismo kerdisa, oute bgika pouthena na po oti kerdisa.

  6. Epeidi ego eimai sta arxidia mou entelos, den me “ektheteis” esy na mathoun oloi giati “den exo tin folia mou pentakathari”?

Dystyxos tin apantisi sou tin diavasa simera to proi kai oxi xthes. Na eisai sigouros oti an tin eixa diavasei xthes tha sou ta eixa pei ekei pou se synantisa. Episis gia tis fotografies tou Xristou, se rotisa an tis agoraseis, na mou peis tin timi tous. Etsi, gia na min leme kai malakies…

Na min ksexaseis na anafereis kai tis 5-6.000 kosmo pou perimene mexri tis 3.30 xthes ta xaramata giati ta leoforeia den itan pouthena…

Na apantiso kai stous ypoloipous tora gia na min afinoume erotiseis anapantintes.

pros stargazer_adonis: O monos logos pou milisa gia ta eisitiria itan i ap’euthias proklisi tou kourou gia “ta konne mou”. Ego den ekrypsa pote tipota kai oute exo skopo na ksekiniso tora. Apla den parakalao gia proskliseis kai oute tha katso na leo kala logia sto kathena otan vlepo ta strava.

Episis den exo provlima na sta po mprosta sou otan vrethoume. Den anysixo. Den exo na fovitho kanena…

Me eides pouthena na leo oti provlepetai na mpaino tzampa pouthena? O logos pou kapoioi me kseroun kai me vazoun dorean stis synavlies den einai to Gunsnroses.gr. Auto einai to hobby mou… Oxi to eisitirio mou gia tis synavlies…

Apantontas telos sto teleutaio sou sxolio peri “grinias” kai na boithiso tin katastasi, auto akrivos kano episimainontas ta strava.

An pigaino kai tous leo oti ola itan teleia, “o xoros eixe klisi” otan oloi eidan oti klisi den ypirxe oute gia plaka, oti to parking itan mia xara eno to mono parking pou ypirxe ekei itan gia tis limouzines twn sygrotimatwn backstage, oti ta leoforeia itan mia xara eno xthes i synavlia teleiose ligo meta tis 11 kai ta perissotera paidia eftasan spiti tous 4.20 tote mallon den boithao kai poly tin katastasi… Tous efisixazo gia na kanoun ta idia kai tou xronou.

Krinoume giati exoume dei kai ta ksena festival kai exoume kai mia apopsi parapano. An eseis eisaste ikanopoiimenoi me auto pou eidate me geia sas me xara sas… Synexiste na grafete kala logia…

Pros SabbARTH: Kat’arxas to thema den einai pos ksekinas, alla pos kataligeis…

Deuteron, mallon exeis xasei to noima autwn pou eipa. To thema den einai poios mpainei tzampa kai poios oxi. Etsi opos exei i katastasi oi tzampatzides einai apeiroi kai xoris logo.

To thema einai oti otan oloi exoun matia kai vlepoun ti ginetai, na min erxomai edo kai o kourou mou milaei gia grinia, grinia, grinia.

Oute episis eipa oti i syntaktiki omada tou rocking.gr exei xestei sto xrima. Auta einai dika sou logia, pano ston syggrafiko sou oistro.

Tora to sxolio sou gia to parking, mallon to egrapses xoris na diavaseis ti egrapsa ego. Arxizo na amfivallo an diavases kan to post mou. Synexise na epitithesai xoris epixeirimata…

Exeis apolyto dikio, milisa kai gia cd’s…

Anaferthika episis ston eauto mou os amolynto opado tis rock… Episis eimai apo autous pou kryvontai piso apo othones… Den katalava episis pote to epaiksa se sena filaraki… Se ksero kai apo xthes? Opos eipa kai prin den eixa dei tin apantisi tou kourou prin ertho sto terravibe, allios tha tou apantousa ekei. Den eimai apo autous pou masane ta logia tous, oute apo autous pou sou lene edo oti les malakies kai meta kryvomai gia na min me petyxeis ekso…

To thema eksarxis itan oti den mporoume oloi na vlepoume ta strava kai eseis ola na ta vlepete kala… Kati den paei kala. Oute theories synomosias yparxoun oute alles malakies.

Apla einai emfanis mia ypostiriksi pros tin diorganotria etaireia. ypostiriksi xoris epixeirimata. Apla na xame na legame…

Pm παιδάκια, βαριόμαστε να σας διαβάζουμε. Αλήθεια. :?

Είναι τουλάχιστον ανόητο να βλέπουμε τέτοιες διαφωνίες από τους πιο σοβαρούς και έγκυρους ανθρώπους εδώ μέσα! μα τόσο φοβερή ήταν η συναυλία που ακόμα τη συζητάτε? :stuck_out_tongue:

Δεν αξίζει να συνεχίσει άλλο το θέμα…Σωστά?