Make Love or War?

Ποιους στίχους προτιμάτε?

Στιχους που εχουν να κανουν με κοινωνικα-πολιτικα θεματα, εκφραση συναισθηματων οπως μισος/οργη/πονο, προσωπικες εμπειριες, φιλοσοφια… αλλα και στιχους με καφριλα μεσα τους…δλδ με ζομπι, καννιβαλισμους, χορτα, (αυτο-)σαρκασμο…

Οι 10/10 στίχους του Coverdale είναι για πέταμα. Επίσης το ίδιο ισχύει και για τη μουσική των Whitesnake.

Οι 8/10 στίχους deMaio είναι για πέταμα. Επίσης παλιά η μουσική των Manowar ήταν όλα τα λεφτά. Πλέον έχει γίνει και αυτή για πέταμα. Οπότε θα πάρει την ψήφο μου.:stuck_out_tongue:

:lol3: τωρα βγηκε το πολλ. ΟΥΣΤ :!:

Oι Manowar ήταν θεοί κάποτε αλλά σήμερα μιλάμε για κατάντια οπότε ψηφίζω αυτούς.

Και οι δυο απο γραφικοι εως αστειοι… Προτιμω στιχους με πολιτικο περιεχομενο τυπου Rage against the Machine & SOAD

εγω ξεκινησα να ακουω μεταλ με manowar αλλα πλεον στιχουργικα (και εμφανισιακα)εχουν γινοι πιο γραφικοι και απο τους τσολιαδες.Οι στιχοι τους λενε κυριως για μαχες και προσωπα που δεν υπηρξαν ποτε και για το ποσο true metal ειναι.Τουλαχιστον με τους whitesmake μπορεις να βρεις στιχους που να ταυτιστεις

κατα λαθος ψηφισα coverdale#-o μπορω να παρω πισω την ψηφο μου:-k

Ψήφος στο Ντεμάιο ή να τη πάρεις πίσω γενικά?

θα την ριξω στον Demaio αν και με μιση καρδια:(

Done!

Και για να απαντήσω στο τόπικ:

Μεγάλες μου αγάπες και οι 2!

DeMaio τεράστιος μουσικός, τα 6 πρώτα Manowar περιέχουν ασύληπτα έπη, αλλά από ένα σημείο και μετά κάπου το έχασε… Βέβαια, βούλωσε στόματα φέτος με κάτι Magic Circle Fests, οπου παίζαν για 6 ώρες, εισητήριο 15 ευρώ, δωρεάν μπύρες κλπ 8)

Coverdale, ο τροβαδούρος της αγάπης! Ο άνθρωπος που έχει τραγουδήσει το πόνο, τον έρωτα, την ερωτική απογοήτευση… Μια τεράστια φωνή στην αρχή, μια μεγάλη απογοήτευση τώρα… Κρίμα…

αληθεια την αλλαξες? Btw whitesnake αποφασισες?

Ναι, τι σόι μοδ είμαστε?:stuck_out_tongue:

Στους Manowar (DeMaio) έριξα τη ψήφο… Ε διαφορετική φάση ο καθένας, απλά κλίνω περισσότερο προς τα σπαθιά και τις μάχες8)

Aμα ψήφισες Manowar σημαίνει ότι προτιμάς αγαπούλικους στίχους. Η ερώτηση που έβαλε ο Λέρις για το πολλ είναι διαφορετική από αυτή που έβαλε στο αρχικό του ποστ:lol:

Καμμένος με τη καλή έννοια τότε:p

Love, love , love… All you need is love… All you need is love… All you need is love, love… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Coverdale και Mistreated δαγκωτο …