Malison Rogue - Friend or Foe?

το περασαμε λιγο αψηφιστα κι αυτο το αλμπουμ απο τους σουηδους…
ενα αλμπουμ φυσικη συνεχεια του operation miindcrime!! ιδιος ηχος στακάτο rythm section και μια φωνη απο queensryche ,kamelot,crimson glory

  1. Friend or Foe?
  2. The Pain You Cause 03:36
  3. The Griever
  4. My Mistakes
  5. This Lonely Road
  6. Scars
  7. We’re All Born Sinners
  8. Everything Fades

friend or a foe

scars

8 κομματάρες \m/

my intention is certainly friend:!:

Τέτοια ν’ ακούω. Κατεβαίνει! 8)

αποκλείεται να υπάρχει άνθρωπος που να το εχει ακούσει περισσότερο απο εμένα:p

μακαρι να παιζανε και οι queensryche ακομα ετσι…τι αρτιο αλμπουμ παντως…ολα κομματαρες

Απλα υπεροχο. :slight_smile:

Το προβλημα ειναι οτι δεν το βρισκω για να το αγορασω.

Οποιος ξερει καποιο μαγαζι που να το εχει, και να στελνει ταχυδρομικα, ας ενημερωσει.

παρτο ebay ρε συ 10$ το χουν

Οντως μπανταρα κ πολυ καλα παιδια, τους ειχα δει εδω στη Στοκχολμη το Μαιο κ μιλουσαμε μετα, πολυ κουλ τυπακια, οπως κ οι υπολοιποι πιτσιρικαδες απο τις μπαντες της νεας γενιας της Σουηδιας, με εξαιρεση τις πριμαντονες τους Steelwing. Κ ειχα αγορασει κατευθειαν απο τη μπαντα το δισκακι.

Βασικά χάρηκα που το άκουσα πριν πέσει το μάτι μου στις κριτικές που έκαναν λόγο για progressive και queensryche αφού σε αυτές τις περιπτώσεις όταν τα δύο αυτά μπαίνουν στην ίδια πρόταση για περιγραφή μια νέας μπάντας το μυαλό μου πάει αλλού. Αρκετά ευθύ άλμπουμ πιασάρικο με ωραίες μελωδίες στην αρχή όταν το άκουσα είπα απλά μελωδικό heavy metal και τίποτα περισσότερο και σχεδόν ετοιμαζόμουν να τους βάλω στο ίδιο χώρο με enforcer και σια αλλά μετά από αρκετές ακροάσεις σίγουρα δεν ανήκουν εξολοκλήρου μαζί τους.

Ειδικά το συγκεκριμένο μου κόλλησε τόσο πολύ, σπάστηκα που δεν το έβρισκα στο youtube, το ανέβασα εγώ και πρέπει να το ποσταρα στο φεις καμιά δεκαριά φορές (ναι το έπαιζα μούρη)

[B]We’re all born sinners[/B]
http://www.youtube.com/watch?v=H7bmAtUj1TQ&feature=plcp&context=C3bd40e7UDOEgsToPDskIPhiVdDuEKjB33_2oBF2z2

[U]From the album “Malison Rouge” (2011)[/U]

περιττό να πω ότι διάβασα moulin rouge :stuck_out_tongue:

Φοβερός δίσκος… Έχει φάει τρελό λιώσιμο μιας και αποκτήθηκε πρόσφατα… Το έχω ξαναγράψει ότι εκτός του my mistakes δεν υπάρχει άλλη αδύναμη στιγμή για το δίσκο…
Τα friend of foe? Και scars είναι τα καλύτερα κομμάτια του δίσκο και γενικά ο δίσκος έχει ένα μεγαλείο που όσο τον ακούς τόσο περισσότερο στο βγάζει!!! άντε και σύντομα στη χώρα μας!!!

Δεν θα υπερβάλλω λέγοντας ότι το ακούω τουλάχιστον μία φορά ΚΑΘΕ μέρα από τότε που παρουσιάστηκε στην εν λόγω σελίδα στις δισκοκριτικές. ΔΕΝ με νοιάζει που μοιάζουν με Queensryche, κάποιος έπρεπε να μοιάζει αφού δεν το κάνουν οι ίδιοι. Τρομερά φωνητικά, φανταστικές μελωδίες, ένα album ποίημα ΡΕ. Καιρό έχω να πάθω τέτοια πλάκα με πρωτοεμφανιζόμενη μπάντα…αναμένω συνέχεια και παρατηρώ προσεκτικά τα βήματα τους…

up ετσι γιατι ειναι δισκαρα

Bump για τον ίδιο λόγο με τον αποπάνω.