Malmsteen vs steve vai

pios einai kata tin gnwmi sas kaluteros apo tous dyo? :evil:

Σουηδία εναντίον Αμερικής στάνταρ άσος!

Προβλέπω μαχαιρώματα jimlick και Powerslave…

Btw ΘΕΟΙ και οι δύο…

Malmsteen…ετσι απλα.

O Malmsteen δε μου αρεσει.
Vai.Μου αρεσει περισσοτερο η μουσικη του.Εκανε και το διαβολο σε μια ταινια.

Αν το ζήτημα είναι καθαρά τεχνικό τότε malmsteen είναι καλύτερος. Αν μιλάμε για μουσικότητα τότε σίγουρα ο Steve Vai είναι αιώνες μπροστά. Πολύ καλύτερος συνθέτης

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Όντως θεωρητικά ο Vai είναι καλύτερος συνθέτης από το Malmsteen, ωστόσο για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όποτε πήγε να παίξει σε μπάντα απέτυχε… Βλέπε Whitesnake - Slip of the tounge… Εξαιρετικό cd, φοβερό παίξιμο, αλλά σε σχέση μ’ αυτά που έκανε ο υπέρθεος Sykes στο Whitesnake 87, υστερεί…
Απ’ την άλλη η μουσικότητα του Malmsteen σε cd όπως το Rising force, το Marching out, το Trilogy, το Odyssey και στους Alcatrazz, δημιούργησε μία ολόκληρη σχολή συνθετικά (και παικτικά)…
Οπότε… Όλα είναι σχετικά…
Πάντως στο G3 o Vai φάνηκε καλύτερος, γιατί το στύλ του δένει καλύτερα μ’ αυτό του Satriani… Αντιθέτως ο Yngwie ήταν κάπως ξένο σώμα…
Για φαnταστείτε να γινόταν ένα G3 με τους Malmsteen, Blackmore και Vai… Πόσο ξένος θα ακουγόταν ο αμερικάνος…

Vai!! Κυριως για το θεμα συνθεσης!!!

Vai λόγω συνθέσεων.Ζήτω το prog εναντίον του άξεστου χωριάτη Σουηδού.Όχι ότι κ αυτός δν έχει ωραίες συνθέσεις,απλώς ο Vai ειναι…Vaiπως να το κάνουμε.Μοναδικό πράγμα

Nice!!! :lol:

MALMSTEEN xoris polla polla.

Με απογοήτευσες… Περίμενα πως και πως να μιλήσεις…

an kai protimo RUDI PELL …

malmsteen xoris defteri skepsi…

Κι εγώ Σαμπόρα…

Κι εγώ Σαμπόρα…[/quote]
Εγώ Angelo Perlepe…

Κι εγώ Σαμπόρα…[/quote]
Εγώ Angelo Perlepe…[/quote]

Πως μου διέφυγε το είδωλο της γυναίκας μου…

Vai γιατί παίζει με πολλύ περισσότερο συναίσθημα απ’οτι ο malmsteen. Αχ και δεν μπορώ να πάω στη συναυλά του! :cry:

μόλις είδα ότι το πολύ γράφεται με ένα λ!

Μου αρεσει πιο πολυ ο Malmsteen σε σχεση με τον Vai αλλα ο δευτερος ειναι πολυ πιο τεχνικος, πιο μουσικος, πιο συνθετης γενικα ΠΙΟ!!! :smiley: Στο Vai βλεπεις την εξελιξη της κιθαρας ενω ο Malmsteen τα ιδια κ τα ιδια! Ο Malmsteen ομως παιζει(ακουγετε μαλον) πιο κιθαρα ενω ο Vai εχει πολυ ηλεκτρονικο ηχο.

Να σας πω την αληθεια στην τελικη κανεις δεν μου αρεσει :smiley:

ROY BUCHANAN!!!