Mamiffer - mare decendrii (2011)

Ομολογω οτι δεν περιμενα κατι τοσο dead can dance με house of the low culture μαζι.Το πρωτο ηταν αρκετα πιο ποστ για μενα και δεν προιδεαζε σε κανεναν βαθμο για αυτον εδω τον μαυρο ογκολοθο.ab-noize εκλησιαστικα φωνητικα , παραισθησεις σε σκοτεινες λιμνες παρεα με τα αστερια ,μαυροι πυργοι , και ενας συνδυασμος ντραμσ και πιανου που παταει κατω αρκετους experimentalists.Απλες συνθεσεις που σε βαζουν πια κατω στον βουρκο!Τελεια!!!διευρευσε!

http://towardthedarkfuneral.blogspot.com/

το “hirror enniffer” είναι δισκάρα.από τους δίσκους που είχα λιώσει περισσότερο τις μικρές ώρες του 2008.
θα το κατέβαζα έτσι κι αλλιώς, αλλά με αυτά τα ωραία που λες, με κάνεις να του δώσω προτεραιότητα.
θα επανέλθω λοιπόν.

Ένα bump εδώ γιατι είναι εκπληκτικός δίσκος, ειδικά για τέτοιες ώρες, μήπως και το δούν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι :!:

bump στο bump γτ ναι ειναι δισκαρα και με “στοιχειωσε” το γαμημενο σημερα…

Ολα τα λεφτα ,ο ρολος που παιζει το [B]πιανο [/B]στην προσπαθεια τους να βγαλει ο δισκος την “θεατρικοτητα” του και το ποσο “τρομαχτικα” εντονα το επιτυγχανει… :!:

Και σε φάσεις είναι τρομακτικός δίσκος με την κυριολεκτική έννοια:!:
Ειδικά το ντροουνιάρικο background με βιολιά/κιθάρες/φωνές.

Αν και έχει σχεδόν απάνθρωπη διάρκεια (5 κομμάτια-1 ώρα) δεν κουράζει ΚΑΘΟΛΟΥ.
Μαζί με το φετινό Terra Tenebrosa εναλλάσονται στα στενάχωρα βράδυα.

Kαλα ο δισκος ακουγεται ολος μαζι σαν ενα τραγουδι.Εγω δν εχω ιδεα ποιο τραγουδι ακουω καθε στιγμη και ουτε κοιταω …

Να ρωτησω τωρα !Αλλο εναν δισκο εχουν οι Μαμιφερ?Παιζουν τα ιδια πραγματα εκει?Για να σημειωθει για το μελλον αν ειναι !

Απ 'ότι φαίνεται έχουν σίγουρα ακόμα ένα :stuck_out_tongue:
Δεν ξέρω αν έχουν κι άλλο αλμπουμ ούτε κι αν μοιάζουν μουσικά.
Θα τσεκαριστεί λίαν συντόμως κι αυτό.

Το 2008 έβγαλαν το Hirror Enniffer, από κει και πέρα έχουν διάφορα split ενώ πρόσφατα κυκλοφόρησε και ένα live cd/dvd. Όλες οι κυκλοφορίες υπάρχουν στο discogs