Manes - Be All End All

10 Οκτωβρη ο νεος δισκος των αξιαγαπητων Νορβηγων. Εδω ως πρωτο δειγμα για ακροαση/τσαμπα κατεβασμα ενα 7" με το πρωτο κομματι να ακουγεται σαν ακυκλοφορητο του Vilosophe, τοσο αισθητικα οσο και ποιοτικα, ζομλ ζομλ. Πειτε γνωμες, προσδοκιες, προγνωστικα και αλλα σχετικα.

Καταρχήν, τι εξώφυλλο είναι αυτό;

Το miss machine μου ήρθε στο μυαλό

Ισχυει. Για Manes ειναι καπως ακυρο βεβαια, αλλα σημασια εχει το περιεχομενο στη τελικη.

Εννοείτε αυτό. Οι Manew εξάλλου είναι ένα αρκετά ιδιαίτερο συγκρότημα και περιμένουμε ιδιαίτερα πράγματα από δαύτους. Πριν 3 χρόνια έβγαλαν καμιά 15αριά ep’s με πειραματική μουσική, τα οποία άντε βρέστα…

Εχω δυο απ αυτα, δεν χανεις κατι το ιδιαιτερο. Περισσοτερο ειναι μισοδουλεμενες ιδεες παρα φουλ κομματια.

Αν και δε με εντυπωσίασε τόσο όσο τα προηγούμενα, ξεχώρισα Ars Moriendi και Name the Serpent.

2 Likes

Ωραίος! το πέτυχα και εγώ στο Facebook πριν λίγο.

Δεν είμαι αντικειμενικός οπότε δεν εκφέρω γνώμη για το τραγούδι :yum:

Γνωρίζεις μήπως ποιας περιόδου είναι? Είναι τωρινό ή παλιότερο? Από τον ήχο του όμως μου ταιριάζει στο παρόν θρεντ.

1 Like

Be all end all?

2 Likes

Τι Ανθραξ μωρε στο θρεντ, εδω μιλαμε για μουσικη

η αγαπημενη μπαντα των οπαδων της αγιας βαρβαρας που εχουμε στο φορουμ,να φανταστω
(δε λεω για τους ανθραξ)

oi Anthrax einai MOUSIKARA. apla eida to be all end all kai eipa na to peta3o for fun.

Εφτιαξα αυτο εδω περα να τα λεμε καλυτερα, ψηθειτε να ψηφισετε και/ή να πειτε και τιποτα στο τοπικ. :laughing: