Manic Street Preachers - Send Away The Tigers

Ο νέος δίσκος των Manics δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, αλλά μπορείτε να δείτε τα βίντεο από δύο νέα κομμάτια εδώ: http://www.manicstreetpreachers.com/07/video/index.html

Το “Underdogs” αν και αρκετά ‘heavy’ (σε σχέση με το προηγούμενο δίσκο) δε μου πολυάρεσε. Το “Your Love Alone Is Not Enough” από την άλλη είναι σούπερ.

Καταπληκτικό συγκρότημα, καιρός να τους φέρει κάποιος και από εδώ!

Ευτυχως που αναφερονται και τετοια συγκροτηματα…

To άλλο με τον Toτό το ξέρεις; :slight_smile:

Einai EKPLHKTIKO!!!

__Οντως εξαιρετικό (αν και το Uderdogs μου άρεσε κι αυτό!).

__Το άκουσα μία φορά και δε μου ξεκολούσε με τίποτα! Υπέροχο με ωραίους στοίχους και τους βγήκε πολύ καλά και το ντουέτο (και trio προς το τέλος που είναι ΠΟΛΥ ωραίο κι αυτό).

__WELL DONE!! 8)

Exw akousei olo ton disko paides, kai einai ekpliktikos…
Epestrepsan epitelous ston pio ki8aristiko ixo kai gyrisan tin plati ston ixo pou eixan sta 2 teleutaia albums tous…

Ο Sean πώς έρεψε έτσι;;; Ωραίο σολάκι έχει το κομμάτι

Άκουσα μια φορά το δίσκο και μπορώ να πω ότι έχει βάλει υποψηφιότητα για τον δίσκο που θα λιώσω το καλοκαίρι. Πολύ uptempo. Εντάξει πρώτο άκουσμα είναι ας μην ενθουσιάζομαι. Πάω να το ξανακούσω

The Second Great Depression = ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ

To your love alone is not ehough έχει αρκετό airplay…Πάντως από τα λίγα που έχω ακούσει δε μου λένε και πολλά

Εμένα το winter lovers μου θυμίζει κάτι παλιά πολύ καλά rock κομμάτια και μου φέρνει νοσταλγία για διάφορες στιγμές…
Ωραίο album:D

Υπάρχει κάνα νέο motorcycle emptiness στον δίσκο…?Θα το checkaro όπως και δήποτε πάντως…

Έ όχι δεν υπάρχει motorcycle emptiness αλλά έτσι κι αλλιώς έχω χρόνια να ακούσω τέτοιο κομμάτι. Υπάρχουν όμως μια πλειάδα κομμάτιών που αφήνουν πολύ γλυκιά γεύση. Ότι πρέπει ο δίσκος για το καλοκαίρι. Για μένα από τις πιο αξιόλογες κυκλοφορίες της χρονιάς. By the way, το τσέκαρες;

Oxi ακόμα αλλά προβλέπεται πολύ σύντομα…

Εγω θα έλεγα απο τις πιο αξιοπρεπείς φετινες κυκλοφορίες η οποία όμως δυστυχώς θάφτηκε χωρίς προφανή λόγο με ατάκες του στυλ " Μας τα χουν ξαναπεί αυτά" “Τι να περιμένεις απο αυτούς πια” και άλλα τέτοια ωραία. Συνολικά ο δίσκος βρίσκεται σε αρκετά υψηλό επίπεδο και έχει και κομματάρες : imperial bodybags, underdogs και αλλά.
Κάποτε συμάδεψαν την εποχή τους, σίγουρα όχι πια, αυτο όμως δεν αποκλειεί το γεγονός ότι μπορούν να δώσουν πράγματα στη μουσική. άσε που έρχονται και πρώτη φορά στην Ελλάδα

για πες αυτο με τον τοτο…:stuck_out_tongue:

Μέχρι σήμερα πίστευα ότι το Your Love Alone Is Not Enough ήταν ενδεικτικό του ήχου των MSP… Πίστευα ότι ήταν ακόμα μια μπάντα με μερικά όμορφα hit-άκια…

¶κουσα το “The Holy Bible”… :expressionless:

Ε ναι ρε…καμία σχέση! Και έχεις να ακούσεις κι άλλες δισκάρες τους :wink:

Για πες, ποιο να ακολουθήσει?

Το holy bible ήταν ένα μικρό σοκ, τώρα το ακούω τρίτη φορά στο καπάκι…

Για μένα πρώτα το “Generation Terrorists”, μετά το “Everything Must Go” ( το οποίο περιλαμβάνει το απόλυτο τραγούδι τους και ένα από τα αγαπημένα μου γενικά-“A Design For Life”) και μετά το “This Is My Truth Tell Me Yours”.