MANILLA ROAD -- Playground of the Damned

Αύριο κυκλοφoρεί (15 Ιουλίου). 17e η lmtd έκδοση των 100 αντιτύπων. Με τα μεταφορικά έρχεται 27e.

Εγώ πάντως :bow2: :bow2::bow2::bow2:

Exεις ακουσει τιποτα η θα το παρεις ετσι κι αλλιως?
Τα τελευταια τους δε μου πολυαρεσαν.

…και λίγο διαφορετικό το εξώφυλλο σε σχάση με τα προηγούμενά τους…έτσι δεν είναι; ή κάνω λάθος;:):!:

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να λέει οτι “εγώ προτιμώ τα καινούρια τους”…απλά τα καινούρια είναι αξιοπρεπή…:wink:

Το έχω παραγγείλει ήδη, απλά να πώ από αυτά που έχω ακούσει είναι οτι πιο κοντινό στην χρυσή εποχή της μπάντας.

Το εξώφυλλο επίσης θα έλεγα οτι είναι το καλύτερο της μετά χρυσής εποχής, αν και όπως προειπώθηκε είναι λίγο διαφορετικό.

Review σύντομα λοιπόν!

Κάτι μου λέει οτι δεν θα αργήσουμε να τους δούμε και από απο κοντά :slight_smile:

7? μεταφορικά από Γερμανία για το CD, την παλεύουνε; :?
Μπορεί να το τσιμπήσω όταν γίνει διαθέσιμο από amazon uk μαζί με κάτι άλλα, προς το παρόν περιμένω να βγεί στα ιντερνετικά μαγαζάκια. Πάντως για την ώρα δεν υπάρχει πουθενά! Και το περιμένω πως και πως…

Πολυ ακριβα τα μεταφορικα… Το εξωφυλλο δεν μου κανει για Manilla Road, για καμμια death metal μπαντα θα κολλαγε. Ας ευχηθουμε να βγαλουν κατι πραγματικα δυνατο και να αποζημιωθουμε. Τα τελευταια ηταν μετρια με καποια καλα κομματια. Τελευταιος δισκος που τα εσπαγε και ηταν πραγματικα δισκαρα ηταν κατα την γνωμη μου το Atlantis Rising.

Μόλις “κυκλοφόρησε” (για την ακρίβεια χθές) και του ρίχνω τις πρώτες ακροάσεις… Αυτό που με εξέπληξε είναι η τελείως flat παραγωγή, σαν να είναι υπερ-κομπρεσσαρισμένο και έχουν πετσοκόψει τα άκρα (ψηλές/χαμηλές συχνότητες)! Εκτός και αν πέσαμε σε άσχετο που δεν ξέρει να συμπιέζει mp3s…
Ο δίσκος μου φαίνεται αρκετά καλός για αρχή, μόλις τον χωνέψω θα επανέλθω για περισσότερα…

Το εβαλα λιγο να το ακουσω και οντως,αν δεν εχει γινει λαθος απο τον uploader,μιλαμε για κακιστη παραγωγη!

η παραγωγή είναι χειρότερη κι από την ηχογράφηση που έκανα με τον αδερφό μου στο στούντιο που πήγα πριν 10 μέρες. τα τύμπανα έχουν χειρότερ οήχο κι απτα δικά μου.

Εντωμεταξύ τα τραγούδια και το παίξιμο είναι αξιοπρεπέστατα, αλλά τα χαντακώνει ο ήχος. Προσωπικά κρατάω μια πισινή γιατί μου μυρίζει μαλακία στη συμπίεση… Τόσο χάλια ήχο θα είχαν αν τα είχε βρεί ο uploader σε 128kbps και τα ξανασυμπίεσε σε 192kbps, μέγιστη βλακεία δλδ…

τελικα η παραγωγη ειναι ετσι???τα κομματια πρεπει να το προσπαθησαν πολυ για να βγει τοσο σκατα ο ηχος…τρου:D:D:D

Αποκλειεται να ειναι ετσι,οσες κριτικες διαβασα δεν αναφερουν τιποτα αρνητικο για τον ηχο οποτε μην ανησυχειτε,απλα εκανε μαλακια ο uploader!
Εγω παντως το εσβησα και περιμενω να το ακουσω κανονικα…

δεν ακουγεται σαν να παιζει βινυλιο και να το εχει γραψει καποιος με κασετοφωνακι και μετα να το ανεβασε???

εγω εκανα την εξης μαλακια…το εκαψα σε σιντι…δεν γνωριζα…:):slight_smile:

Παθων και μαθων!:stuck_out_tongue: