Manowar - Magic Circle Festival Volume 1 (DVD)

Ναι φιλε μου, εχεις απολυτο δικιο. Ελπιζω ομως να μην εισαι κι εσυ της αποψης οτι ζουμε σε υπερκαταναλωτικη κοινωνια. Αφου αγοραζουμε επειδη γουσταρουμε και οχι επειδη μας επιβαλλεται…

Άκου λοιπόν αυτή τη μουσική…

Ποστ με νοημα…

Αληθια πιστεύεις οτι οι οπαδόι μανοβαρ ζουνε για να ειναι true ? Και ποιος θα τους πει αν ειναι true η οχι , εσυ ? Και οκ να πεις για κανα πιτσιρικα (ισώς και να το δεχτώ) αλλα νομίζω οτι απευθύνεσαι σε άλλες ηλικίες .Και με αυτα που λες μας προσβάλεις .

Δε ξέρω αν το κατάλαβες…

Ειμαι χαζουλης οποτε εξηγησε…

Είπες πριν ‘‘κρίμα γιατί παλιά είχαν ωραία μουσική…’’ και σου λεω και εγώ άκου αυτή τη μουσική τότε…Την παλιά και ωραία

Αυτη ακουω. Αυτο σημαινει οτι δεν θα λεω τη γνωμη μου για τις τωρινες κυκλοφοριες?

Σου είπε κανείς να μη πεις τη γνώμη σου;

Σε πιο σημειο θεωρεις οτι σου στερίθηκε το δικαίωμα της γνώμης σου ?

Αν προσβαλλεσαι ζητω συγγνωμη και μπορεις να ζητησεις απο τους μοντς να μου σβησουν το ποστ…

Εκει που θελω να καταληξω ειναι βγαλτε τις παρωπιδες (γενικα μιλωντας, οχι μονο για σενα)… Οσο και να μας αρεσει ενα συγκροτημα δεν γινεται να μη βλεπουμε τις πατατες που εχει κανει και να τους αποθεωνουμε και απο πανω…

Και πολλοι οπαδοι των Μanowar το κανουν αυτο, επειδη εχω γνωρισει αρκετους τετοιους…

Και οι Μanowar τα τελευταια χρονια δεν νομιζω οτι κανουν κατι το αξιολογο… Προσωπικα, καλο δισκο εχουν να βγαλουν απο το Louder Than Hell, οι κυκλοφοριες live dvd/cd ειναι σχεδον καθημερινο φαινομενο, ενω βγαζουν και κανα dvd για το κυνηγι, ετσι για να γεμιζουν τον ελευθερο χρονο τους… Αυτο θα μου πεις δεν εχει σχεση με τη μπαντα, οκ δεκτο… Αλλα τα credits εστω και εμμεσα στους Manowar πανε… Και τελος αφησα τις live εμφανισηεις τους… Εκει τα πραγματα ειναι τραγικα, με αποκορυφωμα τη συναυλια του '99, και με τον ιδιο τον Eric να μην παραδεχεται (σε συνεντευξη στο Χαμμερ) οτι ηταν φιασκο…

Αφηνω απ’εξω τη συναυλια τη φετινη, οπου παιξαν-γαμησαν-φυγαν… Αν και θα εχεις ακουσει για διαφορα που παιχτηκαν στα παρασκηνια, ετσι?:wink:

Απο τους Manowar δεν ξερω τι να ελπιζω για το μελλον, καθως δεν νομιζω οτι και οι ιδιοι εχουν τη διαθεση να γραψουν κομματια ετσι οπως τους λατρεψαμε…

Ένα πράγμα έχω να δηλώσω σχετικά με τους Μάνοβαρ: ότι η τελευταία φορά που ασχολήθηκα με δαύτους ήταν το 1988, όταν σε ηλικία 15 ετών αγόρασα σε βινύλιο το ‘‘Kings Of Metal’’ όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει (και το οποίο βινύλιο φυσικά έχω ακόμη). Από κει και πέρα τους έκλ*σα τελείως και βρήκα την υγειά μου. Σας προτείνω ανεπιφύλακτα να κάνετε κι εσείς το ίδιο και να σταματήσετε εντελώς να ασχολείστε πλέον με τα DVD και τις σωβρακοφανέλες του DeKonomaio. Αμάν πια. [-X [-X

Μιλατε στο ΜΣΝ και αποφασιζετε μαζι τι θα γραψετε?

Οταν υποστηριζοντας οτι η τωρινη κυκλοφορια τον Manowar ειναι απλα και μονο για το χρηματακι που θα τρεξει απο τους πωρωμενους που θα σπευσουν να αγορασουν, λεγοντας οτι καποτε παιζαν καλη μουσικη και εισπραττω την απαντηση “Ακου τοτε αυτη τη μουσικη…” το λαμβανω ως εξης:

“Ακου τοτε αυτη τη μουσικη και μην ασχολεισαι με τα DVD των Manowar”

Ειδαλλως η απαντηση δεν εχει κανενα νοημα…

Και πως θα περασει ευχαριστα η ωρα? :stuck_out_tongue:

Ρε συ φρεντομ σορρυ που θα το πω αλλα νομίζω οτι δεν έχεις ιδέα τη υπάρχει στα dvd των Μανοβαρ . Στο τελευταιο οι εκτελέσεις των κομματιών επι σκηνη γινόντουσαν με το line up του εκάστοτε album με αποκορύφωμα το Battle Hymns το οποιο τοπαιζανε ολοι οι μουσικοί μαζι (3 ντραμερ 3 κιθαριστες) . Οποτε δεν είναι (για μενα) ανουσιο και χωρις νόημα . Τωρα εσένα εάν δε σε νιάζει αυτο η γενικα δε σου λεει τπτ ρε παιδι μου εξυπακούετε οτι δεν θα πάρεις το DVD , αλλα μην λες οτι τα λευτα τους θα τα πάρουν λογο τρου οπαδών και οτι αυτοι που αγωράζουν τα DVD το κάνουν επειδη θέλουν να είναι τρου και οχι επειδη πραγματικα τους αρέσουν .

Προφανώς Είπες τη γνώμη σου για τα dvd και σου πρότεινα να μην ασχολείσαι με αυτά αφού δε σ’αρέσουν αλλά να ακούσεις τη μουσική που σ’αρεσε.

Βασικα τα κανω ταυτοχρονα. Οσο γραφω για το ποσο αχρειαστο ειναι το νεο DVD, ακουω παραλληλα Blood OF My Enemies…

:metal:

To καλο με τους Θανογουορ ειναι οτι ποτε δε προκειται να τους κατηγορησουν για σατανισμο και τα σχετικα.

Ασχετο και δεν βρισκω το νοημα του να το πεις .

Ακομα χαζουλης το παίζεις ? Ο καθένας καταλαβαινει το αυτονοητο .

το χαζουλης το λεω για πλακα ετσι ? πολιτισμένω διάλογο κάνουμε