Manowar - Magic Circle Festival Volume 1 (DVD)

Τους είχαν κατηγορήσει για το τραγούδι Bridge of death. Σιγά μη τους αφήνανε…

Σορρυ που θα στο πω, αλλα το τελευταιο DVD το εχω αγορασει και πραγματικα ΓΑΜΑΕΙ!!!

Κατι τετοια αξιζει κανεις να τα αγοραζει… Και να φανταστεις το αγορασα για το Battle Hymns μονο…:smiley: :smiley:

Ross και Karl στην ιδια σκηνη δεν περναει απαρατηρητο…8)

Τελικα εισαι ρεσπεκτ (θα χρησημοποιουσα το true αλλα θα το έπερνες λάθος :stuck_out_tongue: ) Σορρυ γιαυτο που σου’πα πριν:wink:

Μαγκες μη ξεχνάτε οτι υπαρχουν χιλιαδες ηλίθιοι σαν εμενα που θα παν να αγορασουν σχεδον οτιδηποτε βγαζουν οι Manowar και αυτο γιατι δε με χαλαει να ανατιναξω το home cinema μου βλεποντας ζωντανα τα gloves of metal, secret of steel, gods of war, και λοιπα. Επισης μιλαμε για 2 DVD που θα στοιχιζουν 25 ευρω. Ειναι γελοιο καθε φορα που γινετε κατι τετοιο να ακολουθει κουβεντα περι καπιταλισμου κ μλκς. Οποιος δε γουσταρει πραγματικα ας μη το αγορασει. Επεισης να ξερετε οτι θα βγει το καλοκαιρι και hell on earth 5 που θα περιλαμβανει αποσπασματα και απο Ελλαδα :smiley: . Οποτε αρχιστε καινουριο φορουμ τωρα και για αυτο :-k .

Υ.Γ. Προτιμω να δινω τα λεφτα μου στους Manowar παρα σε μπυρες, τσιγάρα και κινητα.

Very well pointed…:thumbup:

Πάντως ρε μάγκες πολλή γκρίνια και χολή. Έχετε δει στην τελική τι παίζουν στο φεστιβάλ αυτό και με τι εισητήρια; Άμα είναι έτσι και κοιτάξουν να βγάλουν και έξτρα από τα ντιβιντί μετά, εμένα ποσώς με ενδιαφέρει. Το σέτλιστ και τα λάιβ τους γενικά δείχνουν αν είναι “τρου” μπάντα ή όχι, απέναντι στον κόσμο τους. Ποστ 7 το πρωί.

Καλά τα λες…οι πολέμιοι να κοιτάνε τα χάλια των αγαπημένων τους. Οι Manowar πλέον κάνουν κορυφαία Live σε εξευτελιστικές τιμές και βγάζουν κορυφαία dvd με πολλές ώρες υλικό αντιθέτως με κάτι άλλους που με την ίδια τιμή βγάζουν μια συναυλιούλα της 1,5 ώρας και αυτό ήταν… Κανείς δεν προσφέρει καλύτερα πακέτα στους οπαδούς του…με αντικειμενικά κριτήρια τιμών και περιεχομένου…άντε γειά!

Εγώ θα το κατεβάσω και ΑΝ είναι τόσο μπομπάτο όπως το Absolute Power dvd (χλωμοοο) τότε… :slight_smile:

Αν και δεν είμαι και πολύ φαν των manowar, το βρίσκω θετικό να υπάρχουν πολλές κυκλοφορίες και πολλές επιλογές έτσι ωστε να μην δίνουν οι οπαδοί 300 ευρώ για 1 σπάνιο βυνίλλιο ή για κάποιο άθλιο live bootleg όπως γινόταν πριν απο αρκετά χρόνια.

Το πιο γελοίο είναι οτι οι ίδιοι που κοροιδεύουν τους manowar γι’αυτόν τον λόγο… αν κυκλοφορήσει κανένα box set με 100 cd του αγαπημένου συγκροτήματος τους θα τρέξουν να το αγοράσουν την ίδια μέρα.

διάβασα μερικές σελίδες του τόπικ και ζαλίστηκα
μου φαίνεται πως κάθε φορά που οι Manowar κυκλοφορούν dvd πρέπει να εξάφανίζονται 25 ευρώ από το πορτοφόλι του καθένα. γιαυτό μάλλον τσαντίζονται όλοι! αλλιώς δεν δικαιολογείται τόση γκρίνια γιά μιά κυκλοφορία που δεν θα αγοράσεις! το να γκρινιάζεις δε και για λογαριασμό αυτών που γουστάρουν να δώσουν τα λεφτά τους ε, πάει πολύ!

χαλαρώστε λίγο, κανείς δεν σας όρισε διαχειριστές των οικονομικών μας ή της κάβλας μας. επίσης σταματήστε να χώνεστε στα Manowar τοπικς σαν τη μύγα στο σκατό. αν οι Manowar είναι σκατά, εσείς δεν είναι ανάγκη να υποβαθμίζετε τον εαυτό σας στο επίπεδο της μύγας.

ον τοπικ το dvd είναι σκέτη απόλαυση και αγνή κάβλα. σε πιάνει και αυτή η ιερή ανατριχίλα όταν βλέπεις τον donnie να κοπανιέται στο σετ…

Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να το βρω?? Για αγορά εννοώ…το 2 το βρήκα εύκολα

http://www.ginza.se/Product/Product.aspx?Identifier=313305

σουηδικό σάιτ, 10 ευρώ, δεν ξέρω αν το στέλνουν εξωτερικό

ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΟΣ.

ΜΕΓΑΛΕΙΟ.

Ο ΘΕΟΣ

προσκυνηστε τον

Oh my fucking god…

Ρε @#*& μου…
Βούρκωσα. Κανονικά, όμως.

To αγόρασα!! ΤΙ ΈΠΟΣ!!! Μόνο αυτό έχω να πω!! Μιλάμε τα παλιά τους τραγούδια απλά δεν παίζονται…είναι με διαφορά οτι καλύτερο έχει ακούσει ο πλανήτης μας!!:slight_smile:

Να γιατι ειναι το καλυτερο metal συγκροτημα και το πιο ξεχωριστο.
Αυτο το DVD ειναι μια απλη αποδειξη.
Και ναι, το Gods of War ηταν δισκαρα ναουμ. Δηλαδη ολα δισκαρες ειναι, μην το αναλυουμε πολυ.

Αν το μεγαλύτερο συγκρότημα φαίνεται από τα dvd οι Dream Theater κοντράρουν άνετα:p:!: