Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Για μένα μια χαρά τραγούδι είναι το Die With Honor. Και όπως γράφει και μια ψυχή “η κοπέλα μου άκουσε αυτό το τραγούδι και είναι μια Valkyrie τώρα” :crossed_swords:

2 Likes

Γαμάει η Μαρς παγωτό αλλά δεν κατάλαβα τον παραλληλισμό!

Παρεμπιπτόντως, ο Τζόι στο τελευταίο Χάμερ ισχυρίζεται ότι θα αλλάξουν τα τραγούδια από χώρα σε χώρα. Δεν τον εμπιστεύομαι γενικά αλλά υπάρχει ελπίς για ροτέησον! (“εντάξει, θα βάλουμε το Return of the Warlord και θα βγάλουμε το Power of thy Sword!” “dammit Joey!”)

1 Like

καλα να ναι το return of the warlord,χειροτερα φοβαμαι:joy::joy::joy:

Έλα ρε, σε διαφήμιση της Μαρς παγωτό έπαιζε σαν υπόκρουση το Fighting the World, μέσα 90’s πρέπει να ήταν, είχε γίνει και σχόλιο στη στήλη των Νέων του Χάμμερ με σκωπτική διάθεση!

1 Like

Δεν ξέρω τι να πω για αυτό, χαχα, είναι κομμάτι που αναρωτιόμουν πώς γίνεται να το γράφουν τότε, πού να ήξερα ότι είχε και πολύ πιο κάτω…

Δεν την θυμάμαι την διαφήμιση Ίαν! Εντυπωσιακό! Τα σχόλια ήταν πώς τόλμησαν να μιάνουν το κομμάτι να υποθέσω; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ήταν επί Σταματούκου (πιστεύω θυμάμαι καλά), έγραφε για κάποιες τελευταίες εξελίξεις στο συγκρότημα και συνέχιζε “σε άλλα νέα, τραγούδι των Manowar ακούγεται σε πρόσφατη διαφήμιση γνωστής παγωτοσοκολάτας”!

1 Like

Μακαρι για το ροτεησον

Δε ξερω, φοβάμαι

Πιστεύω να βάλουν μέσα έπη όπως το «blow your speakers”, ύμνους. Την πρώτη πλευρά του fighting the world να παίξουν και ένα μισάωρο bass solo και φτάνει.

1 Like

Χλωμο το rotation οταν ηδη σε 3-4 συναυλίες στην Ρωσία εχουν κρατησει ιδιο setlist.

Γιορτή της γυναίκας λέει σήμερα, τις γλεντάμε όπως μόνο ο Αρχηγός και η παρέα του ξέρει

4 Likes

χαχαχα

Εγω verdict για το σετλιστ θα βγαλω Γερμανια. Αν και εκει δεν εχει αλλαγες καληνυχτα ζωη

Αυτό το τραγούδι το είχαν γράψει τη δεκαετία του '80 οι Manowar. Σήμερα οι γυναίκες γλεντάνε τους άντρες. Τουλάχιστον με βάση την χτεσινή είδηση στο gazzetta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Η κατάντια μας, ενώ αν όλος ο κόσμος άκουγε Manowar θα βρωμούσε ο τόπος αρχιδιλα (οκ δεν ξέρω αν θα ήταν καλό αυτό :joy: )

Μερακλής ο μπάρμπας πάντως

2 Likes

διαβασα συνεντευξη ντεγαμαιο στο χαμερ,καντε υπομονη ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος,οτι θελει ο κοσμος ειπε,να κανουμε μια ψηφοφορια σαν χωρα?μονο ετσι μπορει να σωθουμε

Ναι, είδα κι από τις άλλες ψηφοφορίες που κάνουμε κατά καιρούς ως χώρα πόσο… σωθήκαμε!

7 Likes

οι αλλες ειναι μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα ρε

2 Likes

Πριν ξεκινησουν τις ημερομηνιες του Ιουνιου, εχουν κενο πανω απο 1.5 μήνα.
Δεν εινα ικαθολου απιθανο να αλλάξουν ελαφρα τα τραγουδια…

1 Like

Mακαρι vadergr

Κατα τα αλλα κριμα αυτη η μπαντα να ξεφτυλιζεται λογω της στενομυαλιας του De Maio. Ηδη εχουν ακυρωσει 3 συναυλιες. 2 Νορβηγια και μια Σουηδια. Οι δικαιολογιες ειναι τραγικες. Προφανως η προπωληση ηταν πολυ χαμηλη. Και πως να μην ειναι οταν ζητας 150ε. Ενταξει ειπαμε εχουν λεφτα εκει πανω, αλλα δεν ειναι και κοροιδα.

1 Like

Σχεδόν ολη η συναυλία της 10/3 (ναναι καλά οι ρωσοι ηχολήπτες :stuck_out_tongue: )

3 Likes