Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Ολόκληρη η συναυλία στη Μόσχα με σούπερ ήχο και εικόνα! Η μπάντα είναι σε τρομερή φόρμα, καμία σχέση με το ξεκίνημα στο τέλ Αβίβ. Ένα battle hymn να είχε έστω και θα ήταν 10/10

4 Likes

Εγω τους βλεπω βαριεστημενους κ διεκπεραιωτικους. Η φαση με τονκιθαριστα μας κατεστρεψε. Δεν υπαρχει χημεια. Πολυ χαλια η επιλογη τους

2 Likes

Πανω κάτω τα ίδια κομμάτια. Επίσης δεν βλέπω αυτα τα “επικά” σκηνικά που υποσχοντάν … μόνο ζωγραφιστά είναι ?

1 Like

Τι εννοεις ‘‘ενα battle hymn να ειχε’’ ?
Η τελευταια συναυλια των MANOWAR οφειλει να ειναι ΤΟ BATTLE HYMN ΤΟ ΙΔΙΟ.

2 Likes

Aυτα ειπαν απο Γερμανια κ μετα, αν και προσωπικα δεν με απασχολει καθολου. Βεβαια αφου το υποσχεθηκαν πρεπει να το τηρησουν. Ειναι και αυτα μεσα στα εισιτηρια

ποτε είναι αυτά ? Αντε άμα έχει τπτ σκηνικά να πω αι στο διαλό.

Καπου τωρα ξεκινανε. Νομιζω σημερα ειναι η τελευταια συναυλια στα πρωην Σοβιετικα εδαφη.

https://manowar.com/tour/

Εχει αλλη μια στην Λευκορωσια

29 Μαρτη Φρανκφουρτη πιστευω θα ξερουμε πως θα παει γενικα το πραμα…με μιαμικρη επιφυλαξη μηπως ειμαστε τυχεροι στο δευτερο μερος επειδη εχει το κενο ενδιαμεσα

στο μήνυμα του αρχηγού για Ουκρανούς

διαφημίζει τη νέα σκηνή πάντως, που δεν την περίμενα πριν τη Γερμανία…

για αν δούμε…

2 Likes

Διαφημίζει, αλλά ή Ουκρανιά είναι παμφτωχή σε σχέση με τη Ρωσία. Τα ακριβα εισητήρια εκει είναι στο 20ευρώ. Θα δούμε.

μαλακίες έλεγε, πάλι μαύρες κουρτίνες στη σκηνή.

Τελευταία ευκαιρία Γερμανία που θα παίξει “εντός έδρας”…

εν τω μεταξύ ανακοινώθηκε το running order του hellfest.

μιάμιση ώρα οι κύριοι…

ούτε νότα δε θα αλλάξουν… κρίμα…

1 Like

αμα έχεις video κτλ, έχουν timecode συγκεκριμένο. Αυτό θα είναι παντού (εκτος απροοπτού)…

μην ανεβάζεις τέτοια σύντροφε, πονάνε…:scream:

Εσενα πονανε εγώ μέσα θα ειμαι

Τσίμπα κ Σάββατακι να γουστάρεις

1 Like

Αποκαλύφτηκε το Full stage show σήμερα στην Τσεχία. Μάλλον ίδιο σετλιστ, και έντονες φήμες για νέο ντράμερ ξαφνικά!

Ναι αλλαξανε ντραμερ χωρις να χει ανακοινωθει κατι. Αν ηταν πχ προσωρινο η οτιδηποτε. Παντως απο σχολια δεν ειδα κατι ασχημο γι αυτον. Δυστυχως το σετλιστ παραμενει το ιδιο

Ο αδερφός του Jens Johansson ο νέος ντραμερ. Πρώην hammerfall, malmsteen κλπ. Πολύ δυνατή μεταγραφη, είναι σπουδαίος μουσικος. Το ότι και καλά παίζει στο νέο ep μάλλον είναι το ανέκδοτο της χρονιάς. Ελπίζω το drum machine να είναι καλό

Άντε να αλλάξουμε κάνα δυο μέλη ακόμα και οι νέοι Μάνογουορ θα συνεχίσουν για καμιά εξηνταριά χρόνια ακόμα. Κάτι σαν το νέο Πανιώνιο…

3 Likes

Τι απαράδεκτη σκηνική παρουσία είναι αυτή στο παραπάνω βίντεο??? Ο Adams κυκλοφορεί σαν τον Αντύπα στην σκηνή, οι άλλοι δύο βιδωμενοι… τραγικοί :roll_eyes:

3 Likes

μια φορά είπα να στηρίξω έναν διοργανωτή και να του αγοράσω το εισιτήριο απ την πρώτη μέρα διάθεσης , ώστε να του δώσω κίνητρο να συνεχίσει …και με τιμωρεί η μοίρα

μακάρι να μην είχα δώσει το 35ρι . Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος πλέον

2 Likes