Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Τι εννοείς, ξεκινάει το show και απευθύνεται στους fans λέγοντας “μωρά μου καλησπέρα”; :laughing:
(μα, Αντύπας, που τον θυμήθηκες;)

4 Likes

Δηλαδή αν κυκλοφορούσε ο Eric Adams σαν τον Πανταζή θα απευθυνόταν στους metalheads από κάτω και τους έλεγε “βασανιστείτε μυστήρια πλάσματα” ξέρω 'γω?

Kαι πρώτη σειρά κάγκελο η Κόνι Μεταξά.

2 Likes

Και εσυ που ξέρεις πως κυκλοφορεί ο αντύπας στη σκηνή?

1 Like

Ρε σεις, το πρόβλημα δεν είναι ο κιθαρίστας κι ο ντράμερ των Manowar, έτσι κι αλλιώς οι σημαντικοί είναι οι άλλοι δύο. Οποιοσδήποτε κιθαρίστας και ντράμερ θα είναι over qualified, γιατί ποτέ δε βασίστηκε η μουσική των Manowar σε αυτά τα 2 όργανα. Ο Hamzik ήταν καλός, αλλά κι ο Anders Johansson που θα παίξει είναι μια χαρά και με μεγάλο βιογραφικό.

Είναι σα να λέμε ότι δε μας αρέσει ο Mikkey Dee στους Scorpions επειδή “χαραμίζεται” να παίζει τόσο απλά.

Το πρόβλημα είναι το setlist κι ας ελπίσουμε ότι κάτι θα αλλάξει μέχρι τον Ιούνιο. Κι εγώ σαν τον @Rebel πήρα εισιτήριο αμέσως, ίσως γιατί είμαι 41 και ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να τους δω και τώρα είναι τελευταία ευκαιρία. Κι εγώ όταν είδα το setlist είπα να πουλήσω το εισιτήριο (που δε γίνεται, γιατί είναι ένα pdf αρχείο :stuck_out_tongue:) γιατί δεν ξέρω ούτε ένα κομμάτι μετά το 1992. Αλλά σκεπτόμενος πιο ψύχραιμα, πιστεύω ότι θα είναι ωραία. Θα πιούμε τις μπύρες μας και θα δούμε μια άκρως metal συναυλία και θα υπάρχουν και τα 5-6 έπη (βλέπε “Thor” ή “Blood of my Enemies”) που θα έχουμε να θυμόμαστε.

6 Likes

Τι εννοείς που ξέρω εγώ πως κυκλοφορεί ο Αντύπας στην σκηνή?? Είμαι μέγας κλαρινογαμπρός, και με σέρνει εκεί ξανθιά bimbo, βγάζοντας selfie duckface και πίνοντας belvedere.

9 Likes

Τρου!

Βασει των βιντεο ως τωρα, η σκηνικη παρουσια ειναι γτπ καβάλα, αγγαρία σκετη φαινεται οτι κανουν , μεγαλη ξενέρα.
Όμως η φωνη του Eric γαμεί ακόμη για να λεμε την αληθεια…

2 Likes

Ετσι φαινεται απο κινητα κτλ. Δυστυχως. Απο την αλλη διαβαζω καλα σχολια απο οσους πηγαινουν, οποτε κραταω μια πισινη. Αλλο να σαι μεσα απο κατω κ αλλο οπως το βλεπουμε απο το κινητο. Η ελπιδα πεθαινει τελευταια :stuck_out_tongue: Ειναι κ πολυ μεγαλοι. 65-66. Πλησιαζει το Μοναχο να δω κ ο ιδιος

2 Likes

Εγώ βλέπω ότι πάτησαν Ευρώπη και το πράγμα στη σκηνή έφτιαξε, σημαίες, σκηνικό, όλα βελτιωμένα, Έρικ μου ακούγεται ωραίος, ήρθε ντραμερ με “περγαμηνές”, όλα καλά

Με το ρημάδι το σετλιστ δε γίνεται τίποτα, έκοψαν το “die with honor” κατέβασαν πιό κάτω το “fighting the world” και αυτό ήταν.

Τελευταία ελπίδα Γερμανία και Αγγλία. Αν παίξουν π.χ. Αγγλία to Hail to England έ θα πω υπάρχει ζωή, αλλιώς όλα είναι στο αυτόματο…

1 Like

Ρε ας μην βιαζόμαστε. Υπάρχει και εκείνο το ρημάδι το κενό, πριν τον Ιούνιο.

(Όχι ότι τρέφω ελπίδες, αλλά ας έχουμε κάτι να περιμένουμε)

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γινουν αλλαγες σε αυτο το κενό.
Το θεμα ειναι οτι θα θελουν να προωθησουν τραγουδια απο το EP.
Αν μπουν νεα τραγουδια, θα φυγουν καποια αλλα, και ελπιζω να μην ειναι απο τα κλασσικα…

Ο κιθαρίστας παντως δεν κολλάει ουτε με UHU…

μεθαύριο βγαίνει το ΕΡ ταυτόχρονα με την πρώτη τους εμφάνιση στη Γερμανία.

Είδομεν αδέλφια…

2 Likes

I just found the info on the website and it looks like i was correct, it is only the Germany shows that are the fan favorite set lists and each of the 5 German show will be different:)

It said:

"Fan Voting for MANOWAR’s The Final Battle Tour Germany 2019 Has Begun

The set lists for these shows will be based solely on MANOWAR fans voting for their favorite songs from their favorite MANOWAR albums

Each and every show will be different from the other shows. These 5 shows will be based on fans voting for their 5 favorite albums and their favorite songs from each of those albums. So, everyone will have a chance to see and hear and take part in these final shows. A truly unique farewell gift to the Greatest Fans In The World."

θα γελάσουμε ή θα κλάψουμε κύριοι;
Κυριακή κοντή γιορτή που λέει και ο σοφός λαός…

image

Τιμηστε τα βρε μπαγλαμαδες

1 Like

Κα@λα.-

1 Like

Σελφι;

2 Likes

Άάάάάσε ρε πονηρέ :joy:!

2 Likes

Η πρωτη συναυλια στη Γερμανια ειχε τα ιδια τραγουδια παντως…