Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Φυσικά δεν είναι η μοναδική μπάντα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και τίμιο έτσι; Κράξιμο και σε αυτούς και σε όσους το έχουν κάνει. Για μένα τελευταία φορά που τους τα σκάω για συναυλία, καλά για δίσκο έχω σταματήσει από το 2002.

1 Like

Προφανώς δεν είχα σκοπό να γίνω απολογητής των “Βασιλέων” (δεν με έχουν ανάγκη άλλωστε!), απλά ήθελα να θέσω το ζήτημα στις πραγματικές του διαστάσεις, ότι δηλαδή αυτό το “αποσύρομαι/δεν αποσύρομαι” το έχουν κάνει πολλοί και σε πολύ μεγαλύτερη κλίμακα και… βαθμό αυτογελοιοποίησης!

Μιας και το ανέφερες, ας πω κι εγώ ότι η τελευταία φορά που αγόρασα δίσκο των Manowar ήταν το μακρινό 1992 ενώ το τελευταίο live τους που πήγα ήταν το 1994 στο Ιβανώφειο (πρώτο και τελευταίο για την ακρίβεια!) - όχι ακριβώς το πρότυπο του αφοσιωμένου οπαδού!

1 Like

Οταν δηλωνει ο τραγουδιστης οτι θα του λειψει το stage επειτα απο αυτη την περιοδεια την οποια ονομαζεις final battle και μετα ανακοινωνεις οτι ποτε δεν αφησες να εννοηθει οτι ειναι η τελευταια εισαι οσο ποιο γελοιος παει.

1 Like

We are Manowar. This means more.

2 Likes

MΙα γελοιοτητα ειναι στην οποια καταληγουν οι περισσοτεροι που χουν καποιο following. Προφανως σκεφτονται ολοι αυτοι να αποσυρθουν και στην πορεια βλεπουν οτι εχουν ακομα πολυ ζητηση και ψωμακι. Σιγα το περιεργο το να αλλαζουν γνωμη. Οι περισσοτεροι στην θεση τους μαλλον το ιδιο θα καναμε. Εχει παψει να αποτελει νεο για μενα

Ποσο του γουστου μου εισαι…

1 Like

Ναι αυτό περίμεναν οι Manowar για να χαρακτηριστούν γελοίοι…

1 Like

Εαν μίλαγε περισσότερο ο Adams κ λιγότερο ο Demaio σίγουρα οι τεράστιοι ManOwaR θα δεχόντουσαν λιγότερο χλευασμό. Εμένα πάντως δεν με χαλάει καθόλου που οι φαντασMANOWARικοι κάνουν κωλοτούμπα κ συνεχίζουν, μακάρι να είχαν άλλα 20 χρόνια μπροστά τους. (30 καλύτερα γιατί να κάνουμε τσιγγουνιές…)

2 Likes

Support θα έχει εδώ; Ξέρει κανένας;

Επειδή τα ρεύματα στην Ελλάδα δεν αντέχουν τους Μανογοουρ έχουν φέρει ειδικό εξοπλισμό . Οπότε οι υπόλοιπες μπάντες δεν θα μπορούν να βάλουν ενισχυτές σε τόσο υψηλής τάσης ρεύμα και θα κάψουν τα μηχανήματα τους

άρα όχι :stuck_out_tongue:

6 Likes

τα Υπόγεια Ρεύματα; :stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι αλλά στην ανακοίνωση των anthrax έλεγε μείνετε συντονισμένοι για την ολοκλήρωση του line up.

Άρα και άλλο sup στους disturbed; (3dg??)

o manowar ζητάνε ενα πολυ σημαντικό ποσό απο τα πιθανά support. λογικά ΟΧΙ. Δεν νομίζω να τα σκάσει ουτε η εταιρία αν έχει ψιλοβγεί, κατά τα συμφραζόμενα. (γυρώ στο 5άρι)

Δεν συγκρινονται Ανταμς με Ντε Μαιο δυστυχως

1 Like

Ελα παμε λιγοοοο!!
Το σκεφτομαι και δεν μπορω να περιμενω!!!
Ενας μηνακος πανω κατω εμεινε…

Ασε που λογω του μικρου break ευελπιστω και σε κανα μικρο fine tuning στο set list…

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια. Εμενα ειναι ηδη 6 feet under :stuck_out_tongue:

Ποτέ δεν ξέρεις ,αλλά στο πρόγραμμα του hellfest οι MANOWAR είναι πάλι στο στη 1:45 λεπτά, οπότε μεγαλύτερο setlist δύσκολα, αλλαγές κομματιών πάλι δύσκολα, αλλα όπως λέτε όλοι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. battle hymn τουλάχιστον!

1 Like

Μιάμιση ώρα αυστηρά Hellfest

23.10 - 00.40

Αλλη φαση τα φεστιβαλ γενικα. Οσον αφορα time schedules κτλ

Περιπου σε ενα μηνα το φεστιβαλ (?) και κανενα support ακομα. Αυτα ειναι δυνατα φεστιβαλ!

2 Likes