Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Παίζει και να μην έχει. Όλες οι υπόλοιπες μέρες έχουν ανακοινωθεί σχεδόν φουλ.

2 Likes

Λεγεται οτι ζητάνε οσο κάνει να παίξει μια μεσαία μπάντα ελλάδα, μπαξίσι απο τις μπάντες και ουδείς τα έχασε για να τα βρούν αυτοί.

Σιγα το νεο. Ετσι γινεται παντου. Πλεον οι μικρες μπαντες πληρωνουν τις μεγαλες κ τους διοργανωτες για να ακολουθουν περιοδειες η να σαπορταρουν. Απλα φανταζομαι επειδη ο Ντε Μαιο ειναι κ λιγο καβουρας μπορει μα ζηταει κατι παραπανω. Δεν ξερω δεδομενα

Συγνωμη, η ανακοινωση λεει release festival. Θα επρεπε να τα ξερουν απο πριν αυτα και να μην κατανταει τραγωδια η ολη φαση. Μπουρδελο σετλιστ, αμπαλος κιθαριστας, ορεξη στη σκηνη μηδεν, φεστιβαλ χωρις σαπορτ. Δεν πειραζει ομως γιατι εχουμε ηλιο, θαλασσα και φρεντο.

2 Likes

Αμ ούτε αυτά δεν έχουμε , δες καιρό που έχει έξω

4 Likes

Το πως γινεται το φεστιβαλ η ονομαζεται ειναι θεμα του διοργανωτη οχι των Manowar. Για το σετλιστ συμφωνω,αλλα το χουμε ξανασυζητησει. Δυστυχως η πλειοψηφια των οπαδων τους εξω αυτες τις μλκς γουσταρει.
Προσωπικα ο μονος λογος που θα θελα ενα σαπορτ ειναι γιατι γενικα δεν μ αρεσει να βλεπω μια μπαντα που αγαπω ξεροσφυρι. Θελω ενα ιντρο ας πουμε για να ζεσταθει η προσμονη μου.

1 Like

To κακο ειναι οτι στο επομενο σκέλος, ειμαστε δευτερη χώρα.
Αν ειναι ακομα χειροτερο το setlist (ολο και κατι θα αλλάξουν), δεν θα προλάβουμε να δώσουμε τα εισιτηρια :stuck_out_tongue:

Για το συγκεκριμενο δεν κατηγορω τους Manowar αλλα τους διοργανωτες. Τοσα χρονια κραζετε τον Λωρη (δικαιως για πολλα πραγματα) αλλα τωρα παιζει τουμπεκι.
Για το setlist τα ειπαμε. Για την ορεξη που εχουν στην σκηνη τα ειπαμε; Για τον οπαδο που πηραν για κιθαριστα τα ειπαμε; Δεν θυμαμαι

1 Like

χαχα…ελπιζουμε σε καλυτερο :stuck_out_tongue:

ναι, εχει καταντήσει τραγωδία η κατασταση απο πολλες αποψεις και δεν ειναι αδικαιολογητη η γκρινια… Ευτυχως που δεν πηρα εισιτηριο αν και το σκεφτομουν.
Το εχω ξαναγραψει, η Ελλαδα ΔΕΝ ειναι να φέρνεις την ίδια περιοδο τόσες μπαντες ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ του ιδιου/παρομοιου χωρου. Δεν μπορουσαν με το ανάλογο εισιτηριο να μαζεψουν μερικους ? Φεστιβαλαρα θα γινόταν.

Φοβερο παραδειγμα το ROCK THE CASTLE στην Βερονα. 69€ ticket (60 earky bird) και βλεπεις σε 1 ημερα Slayer, Gojira, Overkill, Sacred Reich kai Phil Anselmo με σετλιστ Pantera!!!
Απιστευτο και ομως ειναι αληθινο και θα συμβει 7 Ιουλιου !!

1 Like

Αυτοι δεν θα ακουσουν Battle Hymn ομως …

ΥΓ. Ουτε και εμεις :stuck_out_tongue:

κοιτά στα festival οχι, διαλέγει ο διοργανωτής. απλά ο demais είναι σουπερ καβούρι. και νταξ δεν θα έδινες λεφτα που παίρνεις καλο μεταχειρισμένο αμάξι για να παίξεις 40 λεφτά κατω απο τους manowar στην Ελλάδα, οταν σε άλλα 300 fest θα παίξεις τσάμπα απλά χωρίς αμοιβή. Σε προηγούμενα βάζανε κατι γκόμενες και μπάντες που είχαν στην εταιρία τους αλλά μαλλον τα τσουγκρίσανε, όπως και με τους Rhapsody(of fire) with or Without turilli το cheeseburger κτλ.

Nαι μωρε δεν αμφιβαλω. Απλα αν δεν δω δεδομενα δεν πιστευω πολλα πραματα. Πχ πριν να κλεισει αυτο, τους ειχε κλεισει ο Λωρης στο Ακαντεμυ. Εκει δηλαδη πως θα παιζανε? Με τι λεφτα? Πολυ μικροτερος χωρος. Αυτο χαλασε λογω Λογκαν.

Δεν τους είχε κλείσει ο Λώρης. Ηταν στο παρα 5 να παίξουν στην Περιαιώς με ξένο διοργανωτή και Έλληνα Handler. Και αφενός έγινε το μπράφ με τον Logan - αφ’εταίρου πήραν σχεδόν διπλάσια λεφτά και προφανώς διαλέξανε το πιο συμφέρον. Γενικά ζητάνε τρελά λεφτά, διπλασια λχ απο Helloween κ πολλά άλλα.

Φιλε Primal τα ξερω απο πολυ εκ των εσω. Δεν ξερω αν εχεις καλυτερη πηγη, αλλα ετσι μου χουν πει ατομα που συμμετεχουν στην διοργανωση :stuck_out_tongue:
Λογικο ειναι να ζητανε διπλασια λεφτα απο Ηelloween. Δεν νομιζω οι Helloween να μαζευανε πανω απο 4-5χιλ κοσμο. Αυτο μαλλον θα χτυπησει 10αρα. Τωρα αν με ρωτας αν ζητανε γενικα πολλα λεφτα τοτε θα συμφωνησουμε, αλλα δεν ειναι οι μονοι φανταζομαι

E… ο Ελληνας handler είναι γνωστος μου ? Πηγαινάμε στο ιδιο Λύκειο ?
Manowar, εχω ακουσεί οτι ήταν κατι πάνω απο 5000 πριν απο καμποσο καιρο και είχε κάτσε εκεί. εκει βγαζει και τα λεφτά του. 10άρι, τη στιγμη που έχει και Βουλγαρία, μπά. οι τρελοι και παλαβοι θα πάνε και στα δύο αλλα δεν παίζει να ναι πάνω απο 1000. (Αυτοι που ανεβοκατεβαινάν και την περασμένη φορά).
Helloween με 5άρι και μιση αμοιβή θα βγάζανε όμως χαρτί κάργα με λιγη προσπαθειά στο bill. kai 40-45 το ticket.

Θα δειξει. Εγω πιστευω οτι θα χει κοντα στα 10.
Γελαω με τα κονε μας. Εμενα παντως ειναι κολλητος 30 χρονια και ξερει μεχρι και τι ζηταει η καθε μπαντα για την τουαλετα της :stuck_out_tongue:

Eπισης ο ιδιος μου χει πει οτι οι Helloween δεν ερχονται γτ ζητανε παααρα πολλα λεφτα. Αυτο δηλαδη περι μισων χρηματων δεν προκυπτει. Ισα ισα. Προφανως οι διοργανωτες τα ζυγιζουν και βλεπουνε τι τους συμφερει και τι οχι.

Απο που συμπεραινετε οτι θα εχει 10000 οταν δεν εχουν βγαλει δισκο (μια μαλακια βγαλανε για ep), το σετλιστ δεν ειναι σοβαρο, κοροιδευουν τον κοσμο οτι θα ηταν η τελευταια περιοδεια τους αλλα τελικα δεν αφησαν να εννοηθει κατι τετοιο, ειναι φεστιβαλ χωρις σαπορτ, εχει παρα πολλες συναυλιες το καλοκαιρι; Λιγο πανω απο 10 ειχαν οι priest περσι με σοβαρο lineup και με εισιτηριο προσφορα με maiden? Νομιζω οτι ειστε πολυ μα παρα πολυ αισιοδοξοι.

2 Likes

Αν εχει ηδη πουλησει 5-6χιλ εισιτηρια δεν ειναι απιθανο να φτασει τα 10. Πολλοι απο οσους ξερω οτι ειναι να πανε δεν εχουν παρει ακομα εισιτηριο.

Πάντως ένα μήνα έχουμε ακόμα και είναι αστείο να μην ξέρουμε support…

2 Likes