Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Για διάφορους λόγους ο καθένας βλέπω ότι πολλοί δεν θα έρθουν, εύχομαι να μην το μετανιώσουν μόνο όπως έγινε το 2007. Όσοι δεν ήρθαν τότε έχασαν το μεγαλύτερο βούλωμα στόματος που έχει καταγραφεί ποτέ! Ακολούθησε κ το 3ήμερο το 2011 κ ολοκλήρωσαν το έργο τους! Απλά λέω ότι τα χρόνια περνάνε, πολλά αγαπημένα συγκροτήματα θα κλείσουν τον κύκλο τους κ αν πραγματικά γουστάρεις ένα συγκρότημα που σε έχει συντροφεύσει με τη μουσική του στο παρελθόν το να παρευρεθείς στη συναυλία του είναι κάτι σαν ευχαριστώ άσχετα αν υπάρχουν θέματα που σε χαλάνε. Δεν εθελοτυφλείς απλά εκτιμάς.

4 Likes

Επειδη γουσταρω το συγκροτημα πηρα εισιτηριο τον πρωτο μηνα. Αυτο δεν με εμποδιζει να βλεπω την (δικη μου) αληθεια και να απογοητευομαι ακομα περισσοτερο.

4 Likes

Είπαν πως το line up ολοκληρώθηκε οπότε μην περιμένετε support

Ρε, σταπαπαργιαμας το σαπόρτ.

Βάλτε δύο τρία παλιά να στάξει το μουτζό μας και ζμπουτσαμαζ όλα.

3 Likes

1 Like

Συμφωνω απόλυτα με τον φιλο 11159 !!

Το να ερχεται ενα συγκροτημα σαν τους Manowar στη χωρα σου ειναι σαν να τυχαινει μετα απο χρονια τελικος κυπελλου πχ Παο-γαβρος και να εισαι οργανωμενος οπαδος. Σε οτι κατασταση και να ειναι η ομαδα η θυρα 13 και θυρα 7 ξερω γω θα ειναι εκει. Δεν νοειται να χασεις ενα τετοιο γεγονος!!

Και μιλαω για οργανωμενους, γιατι για μενα οι οπαδοι της μεταλ, ειναι κατι σαν οι οργανωμενοι οπαδοι της μουσικης. Θεωρω ατοπο να συζηταει καποιος αν θα παει στους Manowar αναλογα με το support ή το ποσο κοστιζει το εισιτηριο κλπ.

Για οποιον εστω και μια φορα εχει ανατριχιασει με τις κραυγες του Eric, εχει πορωθει με τις μπασογραμμες του Joey, εχει ταξιδεψει με τα σολα του Ross και εχει νιωσει τα τυμπανα του Scott να χτυπανε τα σωθικα του, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ και σκεφτεσαι αν θα πας γιατι το σετ λιστ δεν ειναι το αγαπημενο σου ή μπορει να μην ειναι η τελευταια περιοδεια?? Στην τελικη και η τελευταια περιοδεια να μην ειναι ποσες φορες θα τους ξαναδεις στη ζωη σου? Αντε βαρια αλλη μια, δυο αν εισαι τυχερος.

Το ιδιο και με Slayer, τους Αρχιερεις του thrash, συζηταμε εαν το εισιτηριο εχει 40 ή 50 ευρω??

Προσωπικα για αυτες τις μπαντες εχω παιξει ξυλο, εχω πλακωθει με μπατσους στις πρωτες τους εμφανισεις στην Ελλαδα, τους εχω δει στο εξωτερικο, με αυτους εχει ταξιδεψει το μυαλο μου σε κοσμους μαγικους, εχω κλαψει, εχω δεθει, με εχουν κρατησει ζωντανο σε δυσκολες καταστασεις κλπ κλπ

Χωρις να θελω να το παιξω ξερολας, σαν φιλικη μεταλλικη συμβουλη, μην χανετε τετοιες ευκαιριες που καποτε μπορει να μετανιωσετε…Μικρο παραδειγμα θυμαμαι δεν πηγα Heaven and Hell γιατι ειχα κανονισει διακοπες τοτε και μετα απο κανα χρονο πεθανε ο Dio και χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο…

Τεσπα, σορυ για το σεντονι ή εαν εθιξα καποιους. Φιλικα και παντα μεταλλικα

15 Likes

πάντα μεηντεν φίλος, δεν ξεκινάμε καλά

:stuck_out_tongue:

5 Likes

Ετσι, ασάλιωτα. Μόνο μειντεν

3 Likes

Edit.ζζζζζζ

Και στο ακριβως απο πανω ποστ βλεπεις το προβλημα του οπαδισμου στο μεταλ φιλε μου Conan…

2 Likes

Πολύ ωραία τα πε ο φίλος. Γουστάρω και εγώ Sabbath/Dio/Maiden σε σχέση με manowar αλλά ο καθένας είναι διαφορετικός και του προκαλούν όμορφα συναισθήματα άλλες μπάντες από σένα και μένα. Οπότε άκυρη απάντηση.

Και στην τελική απόλυτο δίκιο έχει. Αν την μπάντα την γουστάρεις δεν κοιτάς support, αν το τικέτο είναι δέκα ευρώ ακριβότερο από ότι θα ήθελες ή αν το setlist δεν σε γεμίσει. Το πιθανό είναι πως δεν θα τους ξαναδείς ποτέ και θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Για σένα αγαπητέ που μας τα ζάλισες με την γκρίνια σου στους slayer

2 Likes

Edit. Άστο βαριέμαι.

Υπό νορμάλ συνθήκες να κοιτάς αγόρι μου. Σε θρυλικές μπάντες όπως Slayer όμως που ακούς από τα νιάτα σου μέχρι τώρα και έρχονται στο τελευταίο tour τους δεν γκρινιάζεις που θα παίξουν οι leprous. Πας ακούς τους θεούς τελευταία φορά, τους ευχαριστείς για την συντροφιά και γεια σας. Το ίδιο και εδώ που είναι farewell υποτίθεται.

Α και για τον οπαδισμο που λες δεν σύγκρινε ο άνθρωπος κάτι. Και δεν είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος μπάντες είναι της ΠΟΥΤΣΑΣ

1 Like

Edit.ζζζζζζζ

Και να μην είναι δεν αλλάζουν πολλα. Το ποσό κορόιδο είμαι εγώ ή οποιοσδήποτε το ξέρει μόνο ο εαυτός του. Τέλος επειδή νομίζω ακούς slayer ή πας εδώ ή αν θες να τους δεις σαν άνθρωπος φύγε έξω. Προφανώς τα πακέτα μας είναι αστεία αλλά αφού πιάσαμε το εξω ας πάμε στους disturbed πχ που έξω θα γινόταν χαμός αλλά εδώ θα βγουν όμοιοι σου που θα έχουν την ανάγκη να μας πουν πόσο φλώροι είναι και ότι δεν πιάνουν μια στα ιερά τέρατα Maiden και Metallica

Edit ότι πεις κακώς ασχολήθηκα με ελληνικό φόρουμ.

Για τα φεστιβάλ κλπ που γράφεις στο χω πει 100 φορές χίλια δικιά έχεις αλλά στην Ελλάδα είναι αδύνατον να γίνει τετοιο πράγμα.

Από κει και πέρα τι καλά μας κάνετε; Αναφέρω πουθενά ότι είμαι βαμμένος φαν τους; Με τον χαμό που έλεγα εννοούσα ότι είτε παίξουν σε κλαμπ είτε σε φεστιβάλ οι ξένοι θα πάνε sold out. Δεν νομίζω ο Γάλλος να γράφει στα forum να μην παίξουν οι disturbed είναι φλώροι και όχι γνήσιο μεταλ. Πότε δεν κατάλαβα αυτούς που κράζουν ονόματα. Τι σε εχοχλει δηλαδή να γίνει και μια συναυλία disturbed. Δεν πας end of story. Τέλος αποψη έχεις ποιος ειμε εγώ να στην πάρω. Όμως η μουσική είναι τελείως υποκειμενική και ο καθένας ακούει ότι γουστάρει να γράφεις οι disturbed πιστεύω ΕΓΏ είναι για τον πουτσο. Μπορείς να λες ποια συγκρότημα βρησκεις βαρετά και άθλια με βάση τα ακούσματα σου αλλά πως μπορείς και μιλάς κατά γενική ομολογία. Είσαι κανένας κριτικός τέχνης και λες οι τάδε είναι χάλια τέλος; Και στην τελική υπάρχει ο Χ που γουστάρει να ακούει την Ψ μπάντα περισσότερο από την δικιά σου (manowar από Maiden στην προκειμένη περίπτωση για τον φίλο) . ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΈΝΑ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΛΕΣ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΙ ΌΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΉ ΤΟΥ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ

2 Likes

Edit κακώς ασχολήθηκα με ελληνικό φόρουμ , συνεχίστε στον σουρεαλισμό και στην εικονική πραγματικότητα σας. Κάνω και ένα autoban και σας αφήνω να ψάχνετε το καλό σετ λιστ των …βασιλιάδων και τα Σαπόρτ στους slayer που είναι στο δρόμο…

Είναι της πλάκας λες εσύ. Η γνώμη σου σε πολλούς μπορεί να είναι αδιάφορη. Τεσπα πρφαφανως και κράζουν και έξω αλλά δεν νομίζω να θέλουν να μην γίνει μια συναυλία επειδή δεν τους γουστάρουν αυτοι. Με τον χαμό παραδέχομαι ότι έβαλα λαθος χαρακτησρισμο. Αν και όποτε παίζουν σε μεγαλύτερο χώρο είναι Sold out. Για τους διοργανωτές 1000000 φορές τα χουμε πει. Προφανώς πέφτει δούλεμα κλπ αλλά δεν φταίνε οι Disturbed και οι κάθε disturbed γι αυτό. Καλημέρα

Υγ μόλις είδα το edit άσε ρε φίλε που θα μας πουλήσεις και ανωτεριλα

Ηρθε να μας ανοιξει τα ματια ο μεταλλοπατερας και δεν τον ακουμε ααααχ εμεις οι Ελληναραδες αααχ.