Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Να μην ξεχασετε να παρετε και 2-3 μπλουζακια των βασιλιαδων 40€ το ενα, ακομα και να ειστε τυχεροι κ να τους ξαναδειτε δε θα εχουν τα ιδια μπλουζακια, μη χασετε τετοια ευκαιρια που μπορει καποτε να μετανιωσετε :sweat_smile:

Έχω φίλο γαύρο που δεν πάει slayer γιατί παίζουν στη λεωφόρο… Αυτοί είμαστε δεν θα αλλάξουμε ποτέ.

7 Likes

Ομοίως πολλοί γνωστοί μου μου λέγανε για Γ. Καραϊσκάκης όταν γινόντουσαν συναυλίες εκεί

Δλδ έλεος

Οντοπικ , ένα αρχιδι θα παρουν οι Μάνογορ με 40€ που λέει ο άλλος αποπάνω

Δυστυχως δεν προλαβα τα ποστ του φιλου fulcizombie οποτε δεν γνωριζω ακριβως τι γραφτηκε. Δεν ηθελα να ανοιξω εντονη αντιπαραθεση, παντως επειδη οι Manowar ειναι μπαντα με φανατικο κοινο και εδω στην Ελλαδα (ενας απο αυτους ειμαι και εγω απο οτι καταλαβατε!) για ορισμενους ας πουμε που το 11 ανεβηκαν Σαλονικα και πληρωσαν 3 συνεχομενα 50αρια χωρις support (απο τα καλυτερα 3ημερα της ζωης μου by the way), ακουγεται περιεργο καποιος να σκεφτεται τα support ή τα 10 ευρω παραπανω για μια μερα μεσα στην Αθηνα.
Οκ κταλαβαινω οτι για καποιους μη οπαδους της μπαντας ισως φαινονται λιγο υπερβολικα αυτα που εγραψα, αλλα μιλαμε για ενα απο τα συγκροτηματα με αφοσιωμενους οπαδους τα οποια ειναι μετρημενα στα δαχτυλα. Πχ Metallica, Maiden, Sabbath/Ozzy/Dio, Priest, Motorhead, θα μπορουσαν να θεωρηθουν τα μεγαθηρια ή αυτα με καθολικη υπεροχη. Για καποιους ειναι και οι Manowar, Slayer μεσα, για αλλους πχ οι Dream Theater κλπ. Γουστα ειναι αυτα και εγω προσωπικα τους σεβομαι ολους και ιδιαιτερα τα αρρωστακια τους οπαδους ανεξαρτητως συγκροτηματος.

ΥΓ: Για τη Λεωφορο που εγραψε καποιος, Οκ κι εγω σαν ποδοσφαιροφιλος καταλαβαινω καποιον εαν αισθανεται λιγο αβολα, ηλιθιο λιγο αλλα πραγματικο. Κι εγω Scorpions οταν ερχονταν Καραϊσκάκη δεν πατησα το ποδι μου και τελικα τους ειδα περσυ στο Καλλιμαρμαρο. Εννοειται βεβαια εαν επροκειτο για ενα απο τα μεγαθηρια που εγραψα συν τους Manowar πχ θα πηγαινα και στο Καραισκακη ξεβρακωτος !!

3 Likes

ωραία τα γράφεις αλλά να ξέρεις μας παρακολουθούν…

3 Likes

Fake news,:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:
ποτε δεν εγραψα “εχω παιξει ξυλο με μπατσους για τον ντεμαιο”, εγραψα “εχω πλακωθει με μπατσους στις πρωτες τους συναυλιες στην Ελλαδα”, των Manowar το 92 και των Slayer στο Rock of gods, αλλα και των Metallica το 93 στη Ν. Σμυρνη, για οποιον θυμαται ποσο ξυλο και δακρυγονο επεσε σε καποια σημεια…

5 Likes

πήρε μπρος η μονταζιέρα :joy:

5 Likes

Κάποια meme είναι πάρα πολύ καλά και αστεία…

1 Like

Καποια ειναι αστεια αλλα οι τυποι ειναι μουσικοι χιπστερς, το ιδιο φανατισμενοι με αυτους που ειρωνευονται αλλα με εναν τονο ανωτεριλας απο πανω που τους κανει ακομα χειροτερους. Χιλιες φορες Χατζημεταλλας παρα χιπστερ του κωλου.

7 Likes

Διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους. Το χιούμορ σε κάποια είναι πετυχημένο

Γενικά όμως, είμαι “κατά” οποιουδήποτε που συστηματικά και σε σημείο εμμονής θέλει ουσιαστικά να “ενοχλεί” συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων

3 Likes

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα εισιτηριο για Μanowar κερδισμενο σε διαγωνισμο.
Θα λειπω σε επαγγελματικο ταξιδι, οποτε δε μπορω να παω.
Οποιος ενδιαφερεται το δινω 35 ευρω apo 45 που ειναι η κανονικη τιμη.
:metal::metal::metal::metal:

Μέσα θα μπεις αδερφέ, ασ’ το στα 45 καλύτερα.

5 Likes

Οτι περιμενε να δεις για ποτε θα βγεις εσυ το τρολλ :wink:

@Pazuzus Δυσκολο

@Logan Και το αγοραζω ξανα απο σενα 40 και το χαριζω κ κερναω και μπυρες κ μεταφορικα στο φιλο που θα το παρει και την παρεα του.

YΣ:
Αν δεν ειναι τιποτα για σας 10 ευρω διαφορα αφηνω iban και μου βαζετε ολοι απο ενα 10ρικο παιρνω αλλο ενα εισιτηριο και το χαριζω κ αυτο σε φιλο μαζι μεταφορικα και μπυρες εννοειται και σε αυτον.

Το αγοράζω εγώ και το πουλάω 40

Ναι ο καημένος :joy:!

1 Like

:rofl::rofl::rofl::rofl:

Καημενος μαλλον ειναι οποιος προσπαθει να δειξει τα @@ του σε forum και μονο, σχολιαζοντας οτι post ανεβει γιατι μονο εκει υπαρχει.Καταλαβαινω ωστοσο οτι μαλλον τον γλεντουσανε σε ολη του την εφηβεια οποτε καπου πρεπει να ξεσπασει και κρυβει τα κομπλεξ του πισω απο μια οθονη.
Οποιος ενδιαφερεται ειπα στο αρχικο post.
Καλη συνεχεια

2 Likes

Special guests στη μεγαλύτερη metal βραδιά του 2019, θα είναι οι Rhapsody Of Fire , οι Ιταλοί πρωτοπόροι του symphonic power metal . Μαζί τους και οι Imperia , η μπάντα του ατμοσφαιρικού metal που ενώνει τέσσερις μουσικούς από ισάριθμες ευρωπαϊκές χώρες.

Ορίστε, φωνάζατε :stuck_out_tongue:!

7 Likes

Ρε αφήστε τα σαπόρτ του κώλου και ρίξτε λιωμένο ατσάλι στον κόσμο…

2 Likes