Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Το θεωρώ πολυ κακόγουστο και προκατειλημμένο αυτό το site.

Είναι ένας τύπος που γουστάρει Metallica-Slipnot-Alice in Chains κλπ… ο οποίος θεωρεί ότι όσοι δεν ακούνε αυτό το είδος και ακούνε πχ blind guardian-helloween-maiden είναι κολλημένοι ενώ αυτός δεν είναι.
Επίσης το χειρότερο είναι ότι νομίζουν ότι ακούνε πολλά διαφορετικά είδη μουσικής (λόγω alice in chains-slipknot…χαχα).

Από χιούμορ, άστα να πάνε. Δεν το κατέχουν οι άνθρωποι. Κλασικές ανοησίες του facebook. Πετάω μια εικόνα, βάζω και μια επιγραφή… humor goal achieved.
Υπάρχουν χιλιάδες σατιρικά συγκροτήματα που κάνουν πολύ πιο έξυπνη δουλειά.

10 Likes

Ο ΓΣ θυμάμαι οτι έλειπε από την ρεβάνς με Αγιαξ (όπως και ο Ουζουνίδης νομίζω).Αν έπαιζε θα πηγαίναμε τελικό! :stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes:

Καταρχήν ρε παίδες (και αυτό πάει για αρκετούς εδώ μέσα) κάντε ένα quote να βλέπουμε σε τι αναφέρεστε. Δεν είναι δυνατόν να κάνουμε scroll up 50 posts για να δούμε σε τι ακριβώς πράγμα απαντάτε.

Δεύτερον, αν αναφέρεσαι στη σελίδα “Επιτροπή Σωτηρίας Χατζημεταλλάδων” εγώ προσωπικά διαφωνώ (φυσικά αν κρίνω από τα like που πήρες μάλλον είμαι μειοψηφία στο φόρουμ).

Προσωπικά μου αρέσει το χιούμορ τους. Συμφωνώ ότι έχουν και ποστ στα οποία προσπαθούν να φανούν αστείοι αλλά τελικά δεν τους βγαίνει. Έχουν όμως και αρκετά ποστ τα οποία είναι πολύ πετυχημένα και πραγματικά έχουν ωραίο χιούμορ. Τουλάχιστον αυτή είναι η δικιά μου άποψη (σεβαστές όλες οι απόψεις βεβαίως-βεβαίως).

1 Like

Οταν σου εχει κανει ριπλαι, φαινεται πανω δεξια το αβαταρ σου. Αν πατησεις, σου εμφανιζει το σχολιο σου στο οποιο εχει απαντησει.

3 Likes

Έγραψες αυτό και έκανα τη σύνδεση. Η συγκεκριμένη είναι η Helena Iren Michaelsen που είχε κυκλοφορήσει ένα δίσκο υπό το όνομα Angel το 2005 και έτυχε μεγάλης προώθησης από γνωστό εγχώριο metal έντυπο.

Είναι εντυπωσιακό πως παρήκμασε έτσι, δεν αναγνωρίζεται, και είναι μόνο 42 ετών.
Κάποτε ήταν καλή.

Παρεμπιπτόντως, πάντα θαύμαζα τους ανθρώπους που αναφέρονται στον εαυτό τους στο τρίτο πρόσωπο! (για άλλο thread πάει αυτό!)

1 Like

Σαν support είναι παγερά αδιαφορά.
Αυτο έχει αποδειχτεί 3 φορές οτι δεν ισχύει, με ταυτοτητά + σφραγίδες, αλλά ας είναι καλά κάποια μέλη που διαιωνίζουν φαμφαρές.
Εγώ πάω Manowar Βουλγαρία και Barcelona Rock Fest να ξαναδώ το βασιλιά, “ο εγώ που νομιζουν 2 μέλη του φόρουμ”, δεν θα πάει Manowar και θα πάει Sweden Rock Fest (αν και ήθελα να πάω) αλλα δεν πήρα άδεια εκείνες τις μέρες.

Τι λε ρε παιδι μου.

2 Likes

Κάτι πετάνε στη σκηνή και το σηκώνει από κάτω ο Ντεμάιο! Λέτε να γίνει το ίδιο και στην Ελλάδα; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Υπάρχει αντίστοιχο σκηνικό με Dave Mustaine και Megadeth.

7 Likes

χαχαχα…αν οντως υπαρχει θελω ινφο απο οποιον γνωριζει ,για να παω να το θαυμασω απο κοντα

δεν υπαρχει…φωτοσουπια ειναι το εχω δει και ετσι…

Καλά δε παίζουν και οι στιλ πανθερ.

Κανονικά, πρέπει να πετάνε στα πόδια των MANOWAR επί σκηνής τα κομμένα κεφάλια των εχθρών του ΜΕΤΑΛ, ή, αν δεν θέλουν να προξενήσουν θανάσιμο τραυματισμό, ακρωτηριασμένα άλλα μέλη της ανατομίας τους!
Άντε γιατί παραγίναμε “πολιτισμένοι”!

2 Likes

Υπάρχει ένα Early Bird εισιτήριο από γνωστό μου που δεν θα μπορέσει να έρθει.
Στα 35 ευρώ αν κάποιος/κάποια ενδιαφέρεται.

EDIT: Δώθηκε το εισιτήριο. Ευχαριστώ.

1 Like

Επιτέλους τώρα ξέρουμε ότι θα ακούσουμε επικό heavy metal.

(Αν και λίγο δύσκολο να δεθείς με τη μπάντα πια με τόσες πολλές αλλαγές στο line up)

Εχουμε εικονα στο περιπου ποσοι θα είμαστε?
Ποσους μπορεί να μαζέψει ο χώρος?

Muse είχε περίπου 20.000

Με τετοιο Line up βλέπω να έχει και μικρό περίπτερο του Σώρρα έξω από το venue.

5 Likes

Ντοινγκ…