Manowar @Release Athens Festival 14/6/2019

Και σκέψου ότι παίζει να μην έχει ανακοινώσει ακόμα το (κατ’εμέ) καλύτερο όνομα για το καλοκαίρι.

2 Likes

Μιλάς με γρίφους γέροντα…

3 Likes

καλό είναι όμως να υπάρχει ανταγωνισμός με πολλές εταιρείες… για να μην παρακαλάμε τον κάθε Λώρη.

Επίσης καλό είναι να δούμε και κανένα μεγάλο φεστιβάλ στη Θεσσαλονίκη (ή κάπου στην Β. Ελλάδα). Είναι αδιανόητο να μην υπάρχει κάτι.

Ηδη πολύς κόσμος φεύγει προς Βαλκάνια ή Ε.Ε γιατί του βγαίνει πιο φθηνά από το να πάει Αθήνα σε συναυλίες…

Ηδη ο Λώρης το έχει δηλώσει ότι ψάχνεται για ένα τέτοιο φεστιβάλ και να απευθένται και στο κοινό των Βαλκανίων.

1 Like

Όλοι οι διοργανωτές που έχω μιλήσει εκφράζουν την απογοήτευσή τους για την Θεσσαλονίκη και σε πολλές περιπτώσεις αντιμετωπίζουν τα live εκεί ως"αναγκαίο κακό" αφού η πλευρά του καλλιτέχνη θέλει τουλάχιστον δυο ημερομηνίες/πόλεις για να έρθει στη χώρα μας και όπως δηλώνουν σχεδόν ποτέ δεν κάνουν break even. Προσωπικά δεν έχω εικόνα, αλλά το έχω ακούσει τόσες φορές από διαφορετικούς εμπλεκόμενους που φαντάζομαι ότι ισχύει.

Επίσης, υπάρχει το Street Mode που θεωρώ ότι στήνεται σε καλές βάσεις.

1 Like

υπαρχει κοινο για να στηριζει λαιβ εδω πανω αλλα εχει κουραστει αρκετα,για διαφορους λογους

επισης το στριτ μοουντ ειναι για το μπουτσο

και εγω αυτο πιστευω…οτι σιγουρα υπαρχει κοινο…παλιοτερα πως εβγαιναν δηλαδη;μονο για το 2018 μπορω να σκεφτω τουλαχιστον 3 Live που σιγουρα θα πηγαινα εγω και αλλοι γνωστοι μου αν ηταν εδω πανω…

εντάξει το street mode είναι φεστιβάλ ψιλοκατάντια για μένα για την πόλη. πολύ low budget.

Κατά τ’άλλα έχεις εν μέρει ένα δίκιο. Συναυλίες όπως των Judas Priest παλιότερα είχαν πολύ λίγο κόσμο. Επίσης και η τελευταία των Therion πάτωσε.

Σε άλλες συναυλίες όμως είχε αρκετό κόσμο.
Συνήθως φέρνουν είτε τα ίδια και τα ίδια, είτε μπάντες που δεν έχουν κοινό.

1 Like

Από πέρυσι είχα ακούσει από μια έμπιστη πηγή για κινήσεις της DIDI να φτιάξει ένα φεστιβάλ μεγαλύτερο του Rockwave προς Θεσσαλινική πλευρά για να σκάνε με το τραίνο και πολλοί Βαλκάνιοι… Τώρα κατά πόσο ισχύει και πόσο το τρέχουν δεν ξέρω

Και Ghost να φέρει πάλι από κάτω θα βρίσκεται όταν στο Release έχουν φέρει Disturbed που είναι μεγαλύτερο όνομα.

Λες ε; Έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι κόσμο θα μαζέψουν οι Disturbed, κυρίως πόσοι ψιλοασχετοι με μεταλ θα πάνε. Όπως φαίνεται Μανογουορ θα πάει γαμιωντας το λαιβ από κόσμο, πιστεύω θα εκπλαγούμε. Και γιατί είναι σε πάρα πολύ βολικό χώρο σε σχέση με το χωράφι. Άμα φέρει κι ο Λωρης τπτ καλό, τόσο καλό ώστε ο περσινός κόσμος να ξανασκεφτει να πάει στο χωράφι και φέτος θα έχουμε ωραίο ανταγωνισμό όπως λέτε. Μακάρι!

Δεν μπορώ να ξέρω τι μπορεί να έχει μείνει για να φέρει ο λωρης για να κοντράρει το release .
Και slayer Helloween και dream theater να φέρει δύσκολα θα φθάσει στα νούμερα των άλλων.

Συμφωνώ απόλυτα με την υποσημείωση ότι σαν μουσικόφιλο κοινό δεν μας πολύ νοιάζει αν θα ρίξει φάπα ο ένας διοργανωτής στον άλλο,
αλλά
Αυτό

Ο ανταγωνισμός είναι απαραίτητος

Με Helloween για μένα ρεφάρει και ο Λωρης. Είναι κάτι που πρέπει να δείτε αυτό το σόου ακόμα κι αν το θεωρείτε τυρί ροκφόρ

6 Likes

Θα βαλω τα βινυλια να παιξουν, φημες τους θελουν live να ακουγονται ακριβως οπως στους δισκους. Ειδικα ο κισκε.

2 Likes

…καλώς τα μάτια μας τα δυοοο…

6 Likes

Κακοήθειες και συκοφαντίες

Ρε θα μάθετε μπαλίτσα τώρα, γύρισε ο @Clairvoyant και μοιράζει πόνο!

1 Like

2 ειναι ναι, 2 pdf μου ηρθαν οποτε κομπλε ανεξαρτητα…

1 Like

16 ώρες χωρίς ποστ;;;;;

Ξεχνιόμαστε…

1 Like

Δεν περνάνε οι μέρες (και είναι πολλέεεες:grinning:).
Πλάκα πλάκα τσέκαρα ξανά τα προηγούμενα σετ λιστ της περιοδίας στη Γερμανία και είναι αρκετά καλό και σχετικά μεγάλο (σταθερά γύρω στα 20 κομμάτια). Υπάρχει αντιπροσώπευση από όλα τα albums (εκτός του τελευταίου, που δεν χαλάει και κανέναν δηλαδή - άντε ένα Touch the Sky θα το άκουγα ευχαρίστως), με ιδιαίτερη έμφαση στο King’s of Metal. Μόνο drawback το ένα track από Into Glory Ride (ένα αλλά γ@μεί :grinning:). Μπορεί βέβαια μέχρι να έρθουν Αθήνα να έχουν κάνει ένα μικρό fine tuning …!

Γι αυτη την περιοδεια εχουν πει θα παιξουν οτι ψηφισε ο κοσμος σε ενα πολ που χαν κανει πριν μηνες κ δυστυχως δεν το προλαβα. 25 τραγουδια υποτιθεται. Φοβαμαι πολυ κατι τετοια γτ οι πολλοι κ νεοι γουσταρουν τα πιο απλοικα στρεητ μεταλ τραγουδια. Ελπιζω να υπαρχουν αρκετα απο τα παλια επη.