Οι Manowar στην Ελλαδα;

Ρε παιδια κατι πηρε το αυτι μου για συναυλια των Manowar στην Ελλαδα! Ξερετε τιποτα σχετικα;

Πες στο αυτί σου να το αφήσει εκεί που το βρήκε :wink:

:lol: :lol: :lol: καλο!!! :lol: :lol: :lol:

Γειά σας παίδες. Πρωτάρης στο Forum και από τα τόσα topic είπα να ξεκινήσω από εδώ. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά μετά το καραγκιοζιλίκι sto “Eιρήνης και Φιλίας” ούτε θέλω να τους ξαναδώ. (Να τους ακούω ευχαρίστως). Τα λέμε.

Καλά που το θυμίθηκες αυτό? Από το 1992 έχουν περάσει 13 χρόνια. Εγώ πάντως που τους είδα το 1999 και εκεί απίστευτο καραγκιοζιλίκι.

Πρόσφατα είδα στο Metropolis το νέο τους DVD. Καλά δεν βαρέθηκαν όλο DVD? Aναρωτιέμαι υπάρχουν άτομα που πάνε και τα αγοράζουν?

Κάποιες απόψεις μου μπορείτε να διαβάσετε και εδώ

http://www.rockpages.gr/forum/viewtopic.php?t=41

Παιδιά έγω δεν ξέρω πώς παίζουν ζωντανά διότι δεν τους έχω δει ποτέ, αλλά πιστεύω πως δεν είναι σωστό να τους κράζουμε για πράγματα ανεξάρτητα απ’ τη μουσική τους, όσο κουραστικοί κι αν γίνονται. Δείτε για παράδειγμα τι γράφουν για το κοινό της Ελλάδας:

“…The Triumph Of Steel entered the charts in Germany at number 35 and stormed its way to no. 8- without a single or video. When the album was released in Greece, Manowar fans laid siege to the largest record store in Athens to be among the first to hear the new disc. Extra copies were rush delivered, so great was the demand for The Triumph Of Steel . The band played to over 15,000 metal maniacs in Athens’ Stadium of Peace and Friendship in their first show there…” http://www.manowar.com/biography_04.php

Α ρε Ελληνάρες αθάνατοι, θα ποδοπατήθηκαν από τη βιασύνη και την ανυπομονησία! :lol: :lol: :lol:

… kai itan gia ton p@@tso kavala … oti diavazeis malakies einai . Imoun ekei milame gia tin pio megali apati pou exw zisei pote opws kai ziliades alloi fans

Y.Γ. sorry gia ta greekenglish alla afti ti stigmi meta to soto adinato na grapsw ellinika .
Btw paw na kserasw ta ksidia twra

ilia an theleis kai den sou kanei svisto .

Βρε τράβα πιες το τσάι σου που θα πεις για τους Manowar…

Guyana, Brindge of death και Defender είναι η αποθέωση της σκληρής μουσικής… Όσο για τα καραγκιοζιλίκια που κάνουν θα πρέπει να συνυπολογίσεις ότι είναι γεννημένοι Αμερικανοί, δηλαδή το καραγκιοζιλίκι το έχουν στο αίμα τους… Προς όλους τους οπαδούς των Manowar την Τετάρτη βγαίνει το νέο Bon Jovi…

Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα με όσα λες για την αξία των Manowar ως μουσικών. Απλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχουν με την καινούρια κυκλοφορία των Bon Jovi. Εκτός αν δεν πιάνω τον υπαινιγμό σου. :lol:

Απλώς υποννοεί…ή μάλλον το λέει ξεκάθαρα ότι και οι Manowar και οι Bon Jovi και οι οπαδοί και των δύο είναι βρωμοποζεράδες όπως και του λόγου του!! :lol: :lol:

Με τους Manowar έχω διχαστεί. Πιστεύω οτι το Sighn of the hammer είναι ένα από τα 5 καλύτερα lp του HEAVY METAL. Οι άνθρωποι όμως είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ και ΣΤΟΚΟΙ.

Χωρίς πλάκα αυτό… Αν και ποζεράς όπως λέει ο slekkas, οι Manowar μου αρέσουν πάρα πολύ… Περισσότερο από τους Bon Jovi… (ξέρω θα φάω κράξιμο γι’ αυτό)… Απλά επειδή οι Manowar κάνουν πολλά καραγκιοζιλίκια στα live τους, τους βάφτισα ποζεράδες… Άλλωστε το ποζεριλίκι δεν είναι μουσικό είδος…

eimoun kai gw ekei sto karagioziliki tou 99 sto rockwave,ki omos to apisteyto egine sthn konstantinoupolh se ena festival prin liges meres,oi manowar headliners epeksan megalo setlist (gyro sta 20 kommatia) xwris karagiozilikia kai gomenes panw pou tha tis mamisei o kitharistas pou tha paiksei kalhtera ktl ktl ktl,a kai ti prototipo eipan oti mallon tha vgaloun dvd giayto to live

em, auto einai gegonos pou prepei na to vgaloun se dvd!!!

wraia, an erthoun stin ellada, tha ferw ton gio mou na tous dei pou goustarei karagiozi!!

Πάει, χάλασε ο κόσμος.

[quote=“telisvas”]Βρε τράβα πιες το τσάι σου που θα πεις για τους Manowar…

Guyana, Brindge of death και Defender είναι η αποθέωση της σκληρής μουσικής… Όσο για τα καραγκιοζιλίκια που κάνουν θα πρέπει να συνυπολογίσεις ότι είναι γεννημένοι Αμερικανοί, δηλαδή το καραγκιοζιλίκι το έχουν στο αίμα τους… Προς όλους τους οπαδούς των Manowar την Τετάρτη βγαίνει το νέο Bon Jovi…[/quote}

mallon i apotheosi tis trompas einai