Manowar

Και πάλι ησυχία θα έχει αν κάνεις headbanging. Εκτός αν σκοπεύεις να βαράς το κεφάλι σου στο γραφείο.

2 Likes

Τι λε ρε; Έχεις δει το μαλλί μου όταν το λύνω που φτάνει;;; :stuck_out_tongue:

1 Like

είναι μπροστά οι Σέρβοι (για την παιδική χορωδία λέω)

1 Like

Ελλάς, Σερβία…χορωδία :stuck_out_tongue:

2 Likes

εν τω μεταξύ στο καπάκι τραγουδάνε fear of the dark

Για την μουσική παιδεία δεν ξέρω, αλλά είχα πιει μια ρακί βόμπα που φτιάχνουν από κάποιο φρούτο το 2005 που είχα πάει Βελιγράδι κ με είχε στείλει αδιάβαστο. Μου φάνηκαν πολύ φιλόξενος λαός οι Σέρβοι εκείνες τις 3 μέρες που έκατσα εκεί

1 Like

είναι πανάθεμά τους :smiley: μοναστηριακή ρακή από αχλάδι η αγαπημένη μου

1 Like

Κάτι τέτοιο θυμάμαι ήταν

Τα πατε πολυ ωραια! Μονο και μονο στην ιδεα να δω παλι λαιβ τα Mountains, Guyana κ Secret of Steel, δεν μπορω να φανταστω το επομενο αυριο να υπαρχει…Συμφωνω πολυ και στο αουτσαιντερ Spirit Horse. Κομματαρος.
Προσωπικη μεγαλη αγαπη και που ευτυχως το παιξαν το 7, ειναι το μαυρο επος Each Dawn I Die. Κοντα και στο ιδιο υποχθονιο υφος και το Hatred

ΥΓ: Ξεχασα και το Defeeendeeeeeeeeeeeer!

2 Likes

Παιδιά, παιδιά… Αν αύριο έπαιζαν στην άκρη του γνωστού, σε μας, κόσμου ΜΟΝΟ το Into Glory Ride, έφευγα χθες…για συναυλία 40 λεπτών, ξέρω γω…

1 Like

Κι απο δαυτη εχω. Λιγο ξεχειλωμενη, αλλα ακομα σε καλουτσικη κατασταση. Μολις θυμηθηκα οτι την ολοβερ την αγορασα αργοτερα απο καποιο δισκαδικο (ισως “αγορασαμε” μαζι με @toxikos, αυτη η λεπτομερεια μού διαφευγει). Ειχα λεφτα μονο για μια και η ολοβερ κοστιζε οσο δυο μαζι :smiley:

Δεν εισαι πολυ τρου. Στο χολ, μαζι με τον @Vic. Κι αν δεν εχει χωρο, προχωρα προς το σαλονι.

:heart_eyes: και :heart_eyes:

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Τελικα ειμαι ακομα πολυ Μανοαγορι :astonished:

2 Likes

Rakija ήπιες.

3 Likes

Το Hatred το λατρεύω. Είναι όντως μοχθηρό και ντούμι και υπάρχει εκείνο το υπερκαυλωτικό σημείο με τα ουρλιαχτά του Adams. Το Each Dawn μάλλον είναι από τα λιγότερο αγαπημένα μου (φυσικά δεν μετράω τα σολο του ντεμαιο) στους 4 πρώτους δίσκους. To Defender πήγα να το βάλω και μάλιστα ξεκίνησα να το γράφω αλλά άκουγα μια φωνή μέσα μου που ελεγε “Μαλάκα το Metal Warriors” :stuck_out_tongue:

Καλά για Into Glory Ride στην ολότητά του εννοείται πως πουλούσα και το αμάξι αν χρειαζόταν να πάω στην άλλη άκρη του κόσμου

3 Likes

Απαραιτητος ορος σε αυτες τις συναυλιες ειναι ομως η ολοβερ. Αλλιως, στο χολ. Το γραφει και πισω απο το εισιτηριο. Κοιταξε το.

2 Likes

Θα υπήρχαν αντικρουόμενα συναισθήματα, αλλά θα υπέκυπτα. Love conquers all που λένε και οι Purple. Για χάρη των Manowar θα κυκλοφορούσα με ολόβερ κοντομάνικο, δε γαμιέται

2 Likes

…μπράβο στα αγόρια μου…

1 Like

Το ονειρο μου θα ηταν πολυωρη συναυλια Manowar μονο με κομματια μεχρι το The Triumph Of Steel με εμφαση στα πρωτα, με τα Into Glory Ride και Hail To England να παιζονται στην ολοτητα τους και τον DeMaio σε αφωνια με εντολη γιατρου.

1 Like

Κάτι τέτοιο;

https://www.setlist.fm/setlist/manowar/2008/kaliakra-stadium-kavarna-bulgaria-23d6080b.html

1 Like

E ναι…αυτό έχει γίνει. Εμείς, οι τρουάδες, τα μανοαγόρια, λείπαμε.

Ναι κατι τετοιο αν και λειπουν κομματια π.χ. Secret Of Steel. Και τονιζω το σκελος “DeMaio σε αφωνια με εντολη γιατρου”…

1 Like