Manowar

26 Χρονια πριν

5 Likes

απο εμεσή πηγή (ατομο που είχε εμπλακει στην προσπάθεια για να έρθουν Φλεβάρη, ακουγα οτι μάλλον ακόμα η θέση του κιθαρίστα ΔΕΝ έχει εκπληρωθεί. Για να δούμε.

Έγραψες φίλε Primal και δεν πρόκειται για… αυτοεκπληρούμενη προφητεία. Ή μήπως είναι αυτό που λένε “ανοίξω το στόμα μου και πληρωθήσεται Πνεύματος” ;

1 Like

Με πρόλαβες, ήθελα να το γράψω κι εγώ αυτό! Μα προφητεία είναι για να εκπληρωθεί; Λολ :stuck_out_tongue_winking_eye:

Η σωστή λέξη εδώ είναι “αναπληρωθεί”.

Θυμήθηκα ένα φίλο μου παλιά που είχε πει ότι “ο Λεωνίδας Καμπάνταης δεν έχει αναδιπλώσει ακόμα το ταλέντο του” αντί να πει “να ξεδιπλώσει το ταλέντο του”. :laughing:

ήμουν μέσαααααααααααααα

3 Likes

Άλλες εποχές τότε οι Manowar Στα ντουζενια τους γινόταν πανικός θυμάμαι τότε 17 χρονών την προηγούμενη μέρα ουρά 100 μέτρων έξω από το αγκάθι και στημένοι 1 ώρα για να μπούμε μέσα. Μεγάλες στιγμές που δεν περιγράφονται άμα δεν τις έχεις ζήσει.

Ημουν μεσα και στο Ειρηνης και Φιλιας και στο Αγκαθι την προηγουμενη μερα για αυτογραφα.

Παντως η συναυλια το 6 ηταν καλυτερη. Απλα οντως το 92 ηταν νιατα

2007 ηταν το March Metal Day.

1 Like

Ολο το μπερδευω λογω στρατου :stuck_out_tongue: Κατι δικα μου

ok ok γραμματικο-ναζί. Σωστό, “πληρωθεί” (γινει πλήρης), θα εστεκέ, εγραψα την απαντηση βιαστικά, τώρα γύρισα απο δουλειά.

Βρήκαμε κιθαρίστα, δυστυχώς δεν είναι αυτός που θέλαμε

Από Ross the boss η έστω David Shankle που περίμεναν πολλοί σε επιλογή από tribute μπάντα;;
Δεν ρίχνει τα μούτρα του ο Joey.
Τουλάχιστον θα ξέρει καλά τα κομμάτια.

Ισχύει ότι αναμένεται νέο άλμπουμ από Manowar?

Θα βγάλουνε, ναι

1 Like

σε λιγο θα πουνε οτι ειναι και tribute μπαντα οπως ο Τate.

1 Like

Καλος ο brazileiro https://www.youtube.com/watch?v=LKekN3UgKvA

Οχι πολυ τελικα :stuck_out_tongue:
Θα βγαλουν ενα ep κατα την διαρκεια των συναυλιων στην Γερμανια, το οποιο θα αποτελει μερος τριλογιας. Σε ενα τραγουδι θα τραγουδαι κ ο Ντε Μαιο… Δυσκολο να λεει κατι ιδιαιτερο

http://manowar.com/manowar-announce-release-date-of-new-ep-the-final-battle-i/

Μπορεί να βγάζει λόγο “στο τραγούδι”. Να πα να γκάμηθει. χαχα. Μεγάλα λόγια λένε και μεγάλους τίτλους έχουν. Σε μια βδομάδα θα ξέρουμε, αν μετά απο ενα απο τα χειρότερα albums που έχουν βγάλει (TLOS) καταφέρουν να βγάλουν κάτι αξιοπρεπές. Αλλά αυτά τα συνεργατιλίκια με Γερμανούς “fantasy” writters κτλ τα φοβάμαι. Απο την άλλη, ποσο πιο χειρότερα να πέσουν απο el gringo και τα ρέστα.

1 Like

Μόλις άκουσα το EP…:-1: