Manowar

εγώ παλιά δεν άκουγα manowar…ή θα τους κορόιδευα ή θα γ…α στα γέλια κάθε φορά που τους έβλεπα(κυρίως!) και τους άκουγα.έχουν και αυτή την ‘‘υπέροχη’’ γνώμη για τις γυναίκες και με τσάτιζαν ακόμα πιο πολύέλεγα πως δεν πρόκειται ποτέ να ακούσω αυτούς τους γελοίους που ενώ ο χρόνος περνάει αυτοί πηγαίνουν ακόμα πιο πίσω :^o .αλλά τέλοσπαντων με τον καιρό άρχισα ν’ακούω και δεν άργησε να γίνει το κακό!τους ΛΑΤΡΕΥΩ!!!
βέβαια,το ότι είναι μισογύνηδες και σεξιστές ακόμα με χαλάει αλλά η μουσική τους γαμάει και δέρνει,τι να κάνουμε??

Hail & kill…

Manowar

Φίλε εμένα το καλύτερο κομμάτι απο Manowar Είναι το Heart Of Steel[/quote]
Μαζί με τα: Carry on, Courage, Master of the wind είναι από τα πιο σοβαρά τραγούδια τους, όσο αφορά τους στίχους (και τη μουσική φυσικά!)

Και γω ειμαι σεξιστης και μαμω και δερνω . Με λατρευεις ???

εννοείται…

Defender - Bridge of death - Guyanna - Blood of my enemies - Army of Immortals

+++++++++++++++φωνώ!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Οτι ειναι(ή μαλλον ηταν,τελευταια εχουν σοβαρευτει λιγο) ποζεραδες και λιγο καραγκιοζηδες(ιδιαιτερα στην ενδυμασια τους) και η ουσια των στιχων τους ειναι λιγο πολυ κοινη (death to false metal) ειναι αληθεια.Αλλα εχουν προσφερει πολλα στο heavy metal και απο μουσικης πλευρας,δηλ. φωνητικα,κιθαρα,μπασο εχουν μεγαλη αξια.Τωρα αν ο DeMaio δεν μπορει να σταματησει να μιλαει για το τεραστιο (οπως λεει) μοριο του και για το ποσο τον γουσταρουν οι γκομενες,ειναι δικο του θεμα…Οπως και να’χει,δεν θα χασω το live τους τον Νοεμβριο.
Τα The gods made heavy metal,metal warriors,kings of metal,warlord,hatred,secret of steel,wheels of fire,black wind fire and steel,hail and kill,warriors of the world,Heart of Steel,BATTLE HYMN κτλ κτλ ειναι θεϊκα τραγουδια.

!!ΖΗΤΩ Η ΠΟΖΕΡΙΑ!!

HAIL TO MANOWAR!!!

Ολοι στη συναβλεία!!!

Ενωοειτε μεσα στην συναυλια…και εννοειται οτι θα πιασουμε και καγκελο…
(περιμενα 1 μηνα μεχρι τις 25 μαρτιου.και τελικα δεν ηρθαν. αντε παλι στην αναμονη [-o< [-o< :lol: )

φυσικά και μέσα στη συναυλία!!! :twisted: (τώρα το '‘μέσα’'δεν ξέρω πως ακριβώς να το προσδιορίσω,τεσπα αν καταφέρω να φτάσω περίπου στη μέση έχοντας σπάσει μόνο τα δύο μου χέρια και κανα πόδι θα μαι ευχαριστημένη!! :slight_smile: )

8O :?

φυσικά και μέσα στη συναυλία!!! :twisted: (τώρα το '‘μέσα’'δεν ξέρω πως ακριβώς να το προσδιορίσω,τεσπα αν καταφέρω να φτάσω περίπου στη μέση έχοντας σπάσει μόνο τα δύο μου χέρια και κανα πόδι θα μαι ευχαριστημένη!! :slight_smile: )

8O :?[/quote]

LOL σε τι μέγεθος βγαίνεις???

φυσικά και μέσα στη συναυλία!!! :twisted: (τώρα το '‘μέσα’'δεν ξέρω πως ακριβώς να το προσδιορίσω,τεσπα αν καταφέρω να φτάσω περίπου στη μέση έχοντας σπάσει μόνο τα δύο μου χέρια και κανα πόδι θα μαι ευχαριστημένη!! :slight_smile: )

8O :?[/quote]

LOL σε τι μέγεθος βγαίνεις???[/quote]

small για medium… :oops:

Kαι μεχρι την κρητη να μου ελεγε οτι τον εχει στα @@ μου…εγω ξερω οτι ειναι και γαμω τους μουσικους και απο κει κ περα δεν με ενδοιαφερει τι κανει ο καθενας στην καθημερινη του ζωη.

Manowar=DeMaio <— κακα τα ψεματα :slight_smile:

Τι???Πάρε το Hell On Earh Part 4(βασικά μόνο αυτό έχω από τα DVD τους) και δες τι σολάρα παίζει…Όλες οι τεχνικές της κιθάρας στο μπάσο σε απίστευτο επίπεδο.Και αν σκεφτείς ότι έχει 4 χορδές και ακούγεται χαλαρά για κιθάρα…Ντάξει,έχει κάνει τσατσιά με το μπάσο(μικρή ταστιέρα,κοντά οι χορδές και πένα) αλλά το άτομο παίζει…

Αλλά ο θεός εκεί μέσα είναι ο Logan

εχοντας ακουσει μόνο το kings of metal, και αυτό ίσως όχι και τόσο προσεκτικά, τους θεωρώ αρκετά κουραστικούς. είναι καλοί για βαβούρα μεσα στο δωματιο μου αλλά με τίποτα να κατσω να πορωθω μαζι τους

Eμενα’αρεσουν αρκετα οι Manowar, αλλα για τη μουσικη τους γιατι σαν τυποι ειναι ποζεραδες και λιιιιιιιιιιιιγο ψωνια :stuck_out_tongue:
Παντως θα παω στη συναυλια τους στο ΣΕΦ.

οι manowar μουσικα ειναι ΘΕΟΙ…στιχουργικα δεν ειναι οτι καλυτερο

Yparxei kaliteri metaliki fwni???

Kai stin melwdia ke stin fwni einai TOP

Προσωπικά μου αρεσουν πολύ

Δεχομαι όμως τα αρνητικά σχόλια για αυτους λόγων της μαλακισμένης νοοτροπίας του DeMaio.

Απο και και πέρα, όλοι πρέπει να παραδεχτούν οτί album σαν το Hail to England υπάρχουν μετρημένα στα δάχτυλα…