Manowar

Μεταλλικη φωνη απειρες…
Επικη, δεν νομιζω… :smiley:

ούτε κρύο,ούτε ζέστη…

Manowar… Αγαπαμε…

Eκπληκτικα τραγουδια(γενικα),κακο καραγκιοζιλικι,πολλες και κουραστικες κυκλοφοριες dvd.Μακαρι ο καινουριος δισκος να περιεχει ολα οσα γουσταρουμε απ τη μπαντα.

μου αρέσουν πάρα πολυ. βασικά όμως ειναι και οι βασιλιάδες της γραφικότητας εκτος του μεταλ…δε ξερω αν θα παω στο λαιβ, επειδη αν αρχίσουν τα κλασσικα που κανουν μεταξυ των κομματιών, θα ξενερωσω χοντρα…αν τσεκαρετε τις δηλωσεις του adams στην press conferance στην αθηνα (θα το βρειτε στις συνεντευξεις του rocking :wink: ) θα δειτε οτι η δικαιολογια για το λαιβ του ροκγουειβ ήταν ότι ο adams ειχε τα γενεθλια του…στη ερωτηση: “και οι οπαδοί;” απαντά: “hey man, ήταν τα γενεθλιά μου…”

απο εκεινη τη μέρα έχουν χασει όση εκτίμηση τους ειχα…ακουω τα κομματια και γουσταρω…αλλα ως εκει…

Τρισμέγιστοι καραγκιόζηδες.Προσωπικά προτιμώ να τους αποκαλώ “Moufowar”…

Ρε γαμωτο ποτε θα μαθετε το “ρισπεκτ” γι’ αυτο που ακουνε οι αλλοι? :?

+1

όσο για respect, δεν σου’πα να μην τους ακους. αλλα εδω που τα λεμε, αν δεν ακους manowar οι περισσοτεροι εδω μεσα σε βριζουνε.

Ρε γαμωτο ποτε θα μαθετε το “ρισπεκτ” γι’ αυτο που ακουνε οι αλλοι? :?[/quote]
Μα δεν εβρισε εσενα που τους ακους, αυτους στολισε…
Και τους Νιρβανα καραγκιοζηδες τους λετε αλλα δεν λεει κανεις τιποτα…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εμενα μου ψιλοαρεσουν μουσικα,αλλα τα αλλα δεν τα σχολιαζω… :roll:

Μια χαρά παιδιά…
Οκ, πέρα απ’την πλάκα… χωρίς να τρελαίνομαι, μ’αρέσουν, καλοί είναι!

Μπορει οι manowar να ειναι ποζεραδες και τετοια αλλα ας μην αμφισβητουμε την αξια τους.Δεν γινεται ενα τετοιο ονομα να ειναι τοσο μεγαλο και να μην αξιζει!Προσωπικα θεωρω πως οι manowar ειναι το μοναδικο συγκροτημα που παραμενει σταθερη αξια και αναλοιωτη ανα τα χρονια.Και ειναι και κορυφη!!

Και Μanowar και γαύρος!!! :smiley:
Εύγε νέε μου!!!

Οτι χειροτερο!!!:lol:

Η αλήθεια είναι ότι αν αποφασίσει κάποιος να ασχοληθεί θα βρεί,μουσικά,πολλές καλές στιγμές.Έδώ και πολύ καιρό πάντως νομίζω ότι βρίσκονται σε κάθετη πτώση…

Μέχρι το Kings of Metal όλοι οι δίσκοι τους ήταν αραβουργήματα του Heavy Metal…Κομμάτια που ίσως άλλη μπάντα δεν θα μπορούσε ποτέ να είχε συνθέσει…Κομμάτια μοναδικά,επικά που τους ξεχώρισαν αμέσως από τον σωρό…Βέβαια τα επόμενα χρόνια ήρθε η πλήρης απομυθοποιίηση τους…Τραγικά live,σκηνική παρουσία για κλάματα,poseries του κερατά,πτώση του συνθετικού επιπέδου,πολλές και ανώφελες κυκλοφορίες Dvd και επιμονή σε cliche που φαντάζουν γελοία πλέον…Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω πλέον…

Ακομα και αν εχουν καλη μουσικη αυτη ακυρωνεται απ’την ποζερια τους, γιατι οταν ακουω ενα τραγουδι σκεφτομαι οσο να’ναι τον εκτελεστη να το τραγουδαει κλπ κλπ. Ε, με τους μανογουορ αν το κανω αυτο ζητω που καηκαμε!

WHEN OTHER BANDS PLAY…

NANOWAR GAY!!

oχι ρε, ΑΝΟΡΙΜΟΙ PAY! :stuck_out_tongue:

Yparxei kaliteri fwni??? O anthropos orgiazei:D