Manowar

You said it man…

Buu it don’t matter to Jesus!!!

alla akoma kai oi theoi kourazoun meta apo kairo… to kings of metal einai apo ta kalitera ever

Πολυ καλο συγκροτημα, πολυ ΜΕΓΑΛΟ, αλλα απο καποιο σημειο και μετα το χασανε… Το image που προωθουσαν οσο γραφικο και να φαινεται σε καποιους, αποδειχθηκε πετυχημενο, απλα μουσικα εχουν καιρο να κανουν το κατι παραπανω. Επισης πεσανε πολυ στα ματια μου οταν κανανε δηλωσεις περι true metal και καταφερονταν εναντιον των Iron Maiden και των Judas Priest, περι true κτλ…:blink: Αυτο στα ματια μου δειχνει εναν ξεπεσμο που δεν τους αξιζει και με αυτον τον τροπο αδικουν τον εαυτο τους και την τεραστια ιστορια τους…[-X

Sorry στους φιλους Μανογουοραδες αλλα εκλασα στα γελια

δε μου εχει μεινει αντερο λεμε…

ενταξει μονο το μαμπο ειναι πετυχημενο.

:lol::lol::lol::lol::lol:
το τελευταιο ειναι ολα τα λεφτα

Δεν μου φανηκαν τοσο αστεια, ισως λιγο το τελευταιο. Ασχετο, εχουμε κανα νεοτερο απο Manowar?

ξεκινάει η περιοδεία το γενάρη. ελπίζω να περάσουνε ξυστά από ελλάδα (βουλγαρία ίσως?) μήπως και πάω να τους δω.

Περιοδεια για τι? Το νεο αλμπουμ ποτε βγαινει? Για Ελλαδα το αποκλειεις?

death to infidels 2010, you infidel! :stuck_out_tongue:
προφανως θα υπαρξει ανακοινωση για το ποτε θα βγει το νεο αλμπουμ, να δουμε αν ισχυει ο τιτλος που εχει δημοσιοποιηθει μεχρι σημερα . “Hammer of the gods”.

ήδη έχουν πέσει έξω σχετικά με τις ημερομηνίες (είχαν πεί πως θα το βγάζανε τέλη 2009…) οπότε ελπίζω να το ετοιμάσουν τουλάχιστον μέσα στο 2010…

όσο γιά συναυλία Ελλάδα φυσικά και το αποκλείω. ποιός θα τους φέρει γιά headline show?

Και καλά θα κάνουν.

σόρυ?

  1. Δε θα μαζέψουν πάνω από 5000 κόσμο, τα 'δαμε τα χάλια μας το 2007

  2. Για τη πουστιά που παίξανε στο “Νέο Ρεύμα”, λίγο πριν βγούνε στη σκηνή. Δε νομίζω να υπάρχει διοργανωτής που να θέλει να συνεργαστεί μαζί τους πάλι.

τι ειχε γινει ακριβως?

Ήταν να τελειώσουν οι Rhapsody το set τους, αλλά συνέχισαν με 2-3 encore ακόμα. Οι Manowar βγήκαν μετά από αρκετή ώρα. Αυτό που ακούστηκε από πολλούς εκείνες τις μέρες είναι οτι είδαν οι Manowar οτι δεν υπήρχε πάνω απο 5000 από κάτω, και ζήτησαν επιπλέον χρήματα εκτός συμβουλαίου, αλλιώς δε θα έβγαιναν να παίξουν.

στο 1 συμφωνούμε. όταν στη Βουλγαρία παίζουνε 5 ώρες με 20.000 κόσμο από κάτω, τι να κάνουν εδώ.

στο 2 διαφωνούμε και το δεύτερο MMD ήταν η απόδειξη πως το πρόβλημα το είχε η διοργανώτρια εταιρία και όχι οι μπάντες. οι Manowar (και στο λέω υπεύθυνα αυτό) είχαν το ίδιο πρόβλημα με τους Annihilator, τους Nevermore και τους Nightwish την επόμενη χρονιά. δεν έλαβαν τα συμφωνημένα χρήματα στο συμφωνημένο χρόνο. απλά τα πράγματα. και όταν πρόκειται γιά εταιρίες και συμβόλαια, οι μουσικοί δεν παίζουν κανένα ρόλο οπότε ας μην κατηγορούμε την μπάντα γιά το οτιδήποτε.

Χμμ, εγώ τα ξέρω την άλλη άποψη (την ανέφερα και πιο πάνω), δεν είμαι μέσα στα πράγματα, απλά αυτό ακουγόταν από αρκετούς εκεινες τις μέρες.

γνώμες και θεωρίες πολλές, υπεύθυνη θέση καμία. σιγά μην έβγαινε κανείς να πεί κάτι υπέρ της μπάντας… και γιά το φαινόμενο του θερμοκηπίου οι Manowar φταίνε γιατί στις συναυλίες τους καίνε πολυ ρεύμα. αυτό που ανέφερα όμως είναι 1) διαπιστώσεις δικές μου αφού βρισκόμουν στα παρασκήνια ως συμμετέχων μουσικός και συναναστράφηκα με πολλούς άλλους συμμετέχοντες στο MMD του 2008 2) υπεύθυνη θέση προερχόμενη από το περιβάλλον της ίδιας της μπάντας σε ότι αφορά το MMD του 2007. just connect the dots…

μια απορια στο αγκαθι τοτε ειχαν παιξει
καποια μερη play back στα drums?
η απλα η βρωμα που ειχε βγει ηταν ψεμα
αν ξερει καποιος να μας πει που πηγε τοτε
καλως αν οχι παλι καλως8)