Manowar

από τις μεγαλύτερες σταματουκικές μούφες που έχουν γραφτεί ποτέ

καλως τραμπακουλ

παντως στην πρωτη στο σεφ θυμαμε ενα σκηνικο που πραγματικα ειχε γελιο
μολις τελειωσε
υπηρχε ενα περιπτερο εκει κοντα
και σκανε καμια 20-30 μεταλλα
και μεχρι να πληρωσει ο ενας
οι αλλοι ειχαν ξαφρισει το μισο περιπτερο!!!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!χα!

χαχα κλασσικό ντου

Βγηκαν πανω στη σκηνη και μας προσφεραν τη μια κομματαρα μετα την αλλη ασταματητα!! Ενα πληρες για τα ελληνικα δεδομενα σετ λιστ, πολυ μικροτερο ομως απο τις υπολοιπες συναυλιες… οσο για τα γνωστα δεκαλεπτα ‘‘κενα’’ ειναι απλα διασκεδαση, χαβαλες και τιποτα παραπανω, ο καθενας βεβαια θα μπορουσε να θαψει αλλα δεν εχει και μεγαλη σημασια, τουλαχιστον για τις 3.000-3.500 που ηταν εκει!..:roll::slight_smile:

Χωρίς ήθος οι μανογουοράδες.

Περα απο πολυ συγκεκριμενα κομματια ποτε δεν με ενθουσιαζαν ιδιαιτερα :-k

Εχουν πολλα φοβερα κομματια, ειδικα στα πρωτα αλμπουμ, απλα μετα το εχασαν καπως το παιχνιδι. Στα πρωτα ομως τα ισοπεδωνουν ολα…

Δεν μου αρέσει να απαξιωνω παλια συγκροτηματα που έχουν προσφέρει τόσα στην σκληρη μουσικά αλλα οι MANOWAR είναι ίσως η μοναδική εξαιρεση στον κανόνα για μενα. Δεν αξιζει να συνεχίσουν, έχουν χάσει κάθε ίχνος αξιοπρεπειας.

Είναι σαν να έχει βγει ο Κοναν στο παζαρι και να πουλαει μισοτιμης τα σπαθια του και τις πανοπλιες του με μπόνους κομματια απο το στεμα του βασιλιά. Κριμα

Μαύρο χάλι στο Hellfest? με τον λιγότερο κόσμο από όλα τα headline group!!!

κατάφεραν τελικά να γίνουν απο τα πιο μισητά group της μεταλ

οκ λίγο υπεβολικός με βάση το αποπάνω ποστ για το hellfest το είπα :stuck_out_tongue:

ούτως ή άλλως η σύνθεση του hellfest δεν ευνοούσε τη δημοφιλία των Manowar αλλά ούτε και η γαλλία είναι και κανένα προπύργιο…

Eνα ενα, ομως, τα προπυργια πεφτουν… Η τελικη μαχη θα δωθει στις πυλες της Μορντορ:lol:

Μέχρι το Kings Of Metal έχουν δώσει δισκάρες.Ψήφισα Battle Hymns επειδή ήτανε το πρώτο που άκουσα απ’αυτούς.

εχω θα εβαζα και το triumph of steel στις δισκαρες… ψηφιζω hail to england…

Ήδη έχω ψηφίσει Into Glory, ας πω αναλυτικά τη γνώμη μου για Manowar, μιας και βαριέμαι. Από μικρό παιδί τους ακούω και παρόλο που μεγάλωσα και αλλάξανε τα ακούσματα, παραμένουν κάτι σαν ένοχη απόλαυση.
Λοιπόν, το πρώτο τους είναι αντικειμενικά μια μετριότητα, αλλά οι 2 ύμνοι που όλοι ξέρουμε του χαρίζουν μια θέση στην αιωνιότητα. Glory, England, Hammer είναι η αγία τριάδα, δεν ξεπερνιούνται. Είναι η πεμπτουσία της επικούρας. Fighting, επίσης μετριότητα, σώζεται απο τα υπερ-έπη Black Wind, Holy War. Triumph, Kings, αποτελούν τη 2η περιοδο ακμής, και τα 2 κόβουν κώλους άνετα. Από κει και πέρα μάλλον για μένα απλά δεν υπάρχουν Manowar. Louder Than Hell. 2-3 καλές στιγμές αλλά από κει και πέρα πάτος. Το επόμενο το θεωρώ τόσο χάλια που απλά έχω ξεχάσει την ύπαρξή του. Με το τελευταίο τους κάτι πήγε να γίνει, ακούγεται ευχάριστα, αλλά μέχρι εκεί.
Επίσης, πιστεύω οι τύποι είναι η πιο αντιφατική μπάντα που έχει υπάρξει. Λες και έχουν 2 πρόσωπα είναι. Είναι ικανοί να γράψουν την υπέρτατη μούφα αλλά και το απόλυτο έπος, ακόμα και στους ιστορικούς δίσκους (Warlord??WTF??).
Και κάτι τελευταίο υπο μορφή ερώτησης σε όλους. Ρε παιδιά, αρέσουν σε κανέναν οι αυνανισμοί του DeMaio στο μπάσο;;; Γιατι να μην υπάρχει ένα ακόμα γαμιστερό κομμάτι σε κάθε δίσκο αντί για αυτά τα ηλίθια σολο;;; Αποκορύφωμα, το ανεκδιήγητο Thunderpick, λες και πήγε και ηχογράφησε τις ασκήσεις που κάνει σπίτι για ζέσταμα. #-o

το sign of the hammer . πρώτο μου άκουσμα ήταν το kings of metal . αλλά κανένας τους δίσκος δν είναι καλύτερος του “σφυριού” . μόνο ένα τραγούδι δν μ αρέσει , (το Animals) όλα τα υπόλοιπα είναι ο ορισμός του επικού χέβι ήχου .:wink:

HAIL !

Απίστευτο κόμμεντ στο μπλογκ Φάε Ένα Μαλάκα

και ομως αγαπητε… ειχα ενα φιλο που οι τρεις αγαπημενοι του καλλιτεχνες της μουσικης ηταν οι Manowar, Bon Jovi και… Αννα Βισση! βγαλε ακρη…

ΜΑΙΤΑΛ, ΚΥΡΙΟΙ.